Fly4free.pl

Pierwsza linia w Europie znosi nakaz noszenia masek w samolocie! Na razie na części tras

pasazer w maseczce
Foto: bub / Shutterstock

Od 18 października linie SAS zniosą na niektórych rejsach obowiązek noszenia maseczek podczas lotu. Nowa rekomendacja ma jednak dotyczyć tylko lotów wewnątrz Skandynawii, a więc Danii, Szwecji i Norwegii.

Od wybuchu pandemii noszenie maseczki ochronnej stało się nieodłącznym elementem każdej podróży samolotem. Dlatego tym bardziej należy docenić pozytywne wieści płynące ze Skandynawii i decyzję linii SAS. Tamtejszy przewoźnik zdecydował bowiem, by na lotach między Danią, Szwecją i Norwegią obowiązek noszenia masek był zniesiony. Przewoźnik tłumaczy tę decyzję prosto: skoro w tych krajach zniknęły obostrzenia w innych dziedzinach życia, tak samo trzeba zrobić w branży lotniczej.

– Jesteśmy mocno obecni w Szwecji, Norwegii i Danii i teraz, kiedy te trzy kraje otworzyły się na podróże i zniosły restrykcje, nie widzimy już potrzeby, by pasażerowie musieli zasłaniać usta i nos – mówi Freja Annamatz, rzecznik prasowy linii SAS.

Jednocześnie jednak SAS poinformował, że w dalszym ciągu będzie przestrzegał rekomendacji EASA odnośnie noszenia masek w samolotach. Oznacza to, że na wszystkich pozostałych połączeniach tej linii, np. do innych europejskich krajów, wciąż będziemy musieli nosić maseczki.

SAS jest pierwszą linią w Europie i prawdopodobnie także na świecie, która zniosła obowiązek noszenia maseczek. Jak czytamy w serwisie One Mile At A Time inne linie stosowały do tej pory jedynie wyjątki, np. linia Cathay Pacific ogłosiła, że maseczek na pokładzie nie muszą nosić pasażerowie klasy biznes oraz pierwszej.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »