Fly4free.pl

Niezwykła wycieczka do Ameryki Południowej! Peru i Chile w jednej podróży z Berlina za 2846 PLN

2846 PLN
Olga Danylenko / Shutterstock
Foto: Olga Danylenko / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:
Lubicie oryginalne wyjazdy? Co powiecie na wycieczkę po Ameryce Południowej? Jeśli lubicie backpacking i nietypowe kierunki, to propozycja dla was! Zobaczycie cuda Peru, wyjątkową stolicę Chile i nieziemską Patagonię!

Wasza podróż rozpocznie się 1 kwietnia w Berlinie, skąd wyruszycie do Limy. W Peru spędzicie 6 dni, po czym udacie się do Santiago. 11 kwietnia polecicie na południe kraju, do Punta Arenas. Do stolicy Chile wrócicie 15 kwietnia, a powrót do Berlina zaplanowany jest na 17 kwietnia.

Skorzystacie z samolotów linii lotniczych Air France, Sky Airline i Jet Smart. Bez dodatkowych opłat możecie zabrać ze sobą bagaż podręczny, który w zupełności wam wystarczy do tego typu podróży. Co więcej, jeśli przeczytacie nasz poradnik, spokojnie sobie z tym poradzicie.

Termin podróży: 1 – 17(18) kwietnia
Linia lotnicza: Air France, Sky Airline i Jet Smart
Bagaż: podręczny

Plan podróży:
Berlin – Lima 1 kwietnia
Lima – Santiago 7 kwietnia
Santiago – Punta Arenas 11 kwietnia
Punta Arenas – Santiago 15 kwietnia
Santiago – Berlin 17(18) kwietnia (przez Limę)

Hotel

W Limie rekomenduję wam noclegi w 4* hotelu Suites Del Bosque, w którym otrzymacie bezpłatne śniadania. Obiekt jest świetnie oceniany przez gości i położony jest w pobliżu centrum miasta.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

W Santiago zatrzymajcie się w 4* hotelu Neruda. To obiekt o wysokim standardzie, który zlokalizowany jest w centralnej części miasta. Ponadto otrzymacie darmowe śniadania.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Na czas waszego pobytu w Punta Arenas proponuję noclegi w 3* hotelu Endurance położonym w centrum miasta. W obiekcie znajdziecie bezpłatny dostęp do Wi-Fi, kosmetyki i TV. Ponadto w cenie zawarte są śniadania.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Jak zaplanować wycieczkę do Ameryki Południowej?

W stolicy Peru czeka na was wiele klimatycznych miejsc. Na szczególną uwagę zasługuje stare miasto, na którym znajdują się dwa piękne place: Plaza San Martin i Plaza de Armas. Ogromne wrażenie zrobią na was wspaniałe budowle, takie jak słynna Katedra, Pałac Biskupów czy Pałac Gubernatora. Jeśli lubicie naturę, musicie przespacerować się deptakiem Circuito de Playas.

Będąc w Limie, możecie również zobaczyć jeden z cudów świata – Machu Picchu. W tym celu powinniście polecieć do Cuzco, a następnie skorzystać z połączeń kolejowych PeruRail.

W Santiago polecam wam odwiedzić dzielnicę Bellavista. Możecie w niej zobaczyć kolorowe murale, piękne parki i liczne restauracje. Przy odrobinie szczęścia będziecie mogli podziwiać zjawiskowe Andy. W stolicy znajduje się największy park miejski w Ameryce Południowej – Park Metropolitano. Ponadto warto wejść na wzgórze San Cristobal, skąd rozpościera się wspaniały widok na okolicę.

Punta Arenas to jedno z najdalej wysuniętych na południe miast świata. Leży w Patagonii, która jest regionem wręcz nieziemskim. Znajdziecie tutaj cuda przyrody, takie jak rezerwat przyrody Alacalufes czy Park Narodowy Torres del Paine. W pobliżu Punta Arenas mieści się również słynna Isla Magdalena, na której będziecie mogli zobaczyć pingwiny Magellana! W mieście warto odwiedzić pałac Sary Braun oraz plac Plaza de Armas, jednak najpiękniejsze w regionie są cudowne krajobrazy!

Peru słynny widok
Foto: Olga Kot Photo / Shutterstock
Foto: Shutterstock
patagonia
Foto: Seumas Christie Johnston
Przydatne informacje
  • Na moment pisania artykułu wybierając się do Peru, jesteście zwolnieni z kwarantanny pod warunkiem: przedstawienia dowodu szczepienia (minimum 14 dni po drugiej dawce) lub okazania negatywnego wyniku PCR. Więcej na temat aktualnych obostrzeń w Peru przeczytacie tutaj.
  • Ze względu na odległy czas rozpoczęcia podróży i dużą zmienność przepisów nie podajemy konkretnych informacji dotyczących obostrzeń w Chile. Natomiast aktualne restrykcje i ograniczenia związane z sytuacją koronawirusową, możecie śledzić tutaj.
  • Dokąd zaszczepieni i ozdrowieńcy mogą podróżować bez obostrzeń? Mamy listę krajów!
  • Sprawdźcie, jak łatwo i tanio dojechać do stolicy Niemiec.
  • Jeżeli planujecie wybrać się do Berlina samochodem, to obecnie przy takiej podróży (tranzytowej), nie musicie przedstawiać negatywnego wyniku testu na obecność SARS-CoV-2.
  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.
  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.
  • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.
Pomóż nam tworzyć lepsze teksty i oceń tę ofertę.
Co jest nie tak w tej ofercie?
wyślij ocenę »
Dziękujemy za ocenę tej oferty!
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »