Fly4free.pl

Pasażer kupił bilet na samolot tylko po to, żeby dostać się do terminala i poszukać swojej zgubionej walizki!

Foto: Arina P. Habich / Shutterstock
Gdy po tygodniu od powrotu do domu zagubiony bagaż jednego z pasażerów wciąż do niego dotarł, zirytowany mężczyzna kupił bilet na samolot tylko po to, aby przedostać się do strefy zagubionych bagaży i samodzielnie przeszukać sterty walizek. I oczywiście… bez problemu znalazł swój bagaż.

Od kilku tygodni opisujemy chaos na europejskich lotniskach, czyli bardzo długie kolejki do odprawy, opóźnione loty i… problemy z nadaniem oraz odzyskaniem bagażu. Właśnie ten ostatni problem napotkał na lotnisku w Dublinie Dermot Lennon, który 28 czerwca wylądował w stolicy Irlandii, wracając z wyjazdu do Australii. Po przylocie okazało się, że jego walizki nie ma na taśmie – mężczyzna został poinformowany, by wrócił do domu, a jego bagaż zostanie mu odesłany.

Minął jednak tydzień a lotnisko ani linia lotnicza nie odzywały się do niego. Zdesperowany mężczyzna 4 lipca udał się więc na lotnisko, by próbować odzyskać swój bagaż, jednak nie udało mu się to – kolejka ludzi z podobną do niego sytuacją była tak duża, że spędził niemal cały dzień na lotnisku.

Dlatego – jak czytamy w serwisie RTE – Dermot wpadł na pomysł, dzięki któremu uda mu się usprawnić proces odzyskiwania bagażu.

– Wyszukałem w internecie najtańszy bilet lotniczy na następny dzień i po prostu go kupiłem. Tylko po to, by dostać się do strefy z zagubionymi bagażami. To było połączenie do Glasgow za 18 EUR – relacjonuje.

Mężczyzna wrócił więc na lotnisko, przeszedł dość sprawnie kontrolę bezpieczeństwa i udał się do punktu zagubionego bagażu, gdzie po dłuższych poszukiwaniach udało mu się odnaleźć swoją walizkę.

– Tam były tysiące walających się walizek, niektóre nawet z lotów z początku czerwca – relacjonuje Lennon, który dodaje, że przeszukując zagubione bagaże spotkał turystę z Ameryki, który zdecydował się na ten sam patent, choć jego bilet kosztował 300 EUR.

Lotnisko w Dublinie odżegnuje się od winy, zrzucając ją na linie lotnicze oraz firmy handlingowe, które są odpowiedzialne za bagaże pasażerów.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »