Fly4free.pl

Nowe urlopowe kierunki z małych polskich lotnisk. Takich tras jeszcze tu nie było: loty do Afryki i nie tylko!

Foto: Sofiene X / Shutterstock
Wycieczki w biurach podróży sprzedają się tak dobrze, że touroperatorzy zaczynają mocniej pojawiać się w mniejszych portach. Dobrym przykładem jest lotnisko w Szymanach, z którego w przyszłe wakacje będzie można polecieć do Tunezji! Takich nowości można spodziewać się w najbliższym czasie więcej.

Polskie lotniska biją rekordy, jeśli chodzi o liczbę pasażerów, a duża w tym zasługa ruchu czarterowego, bo klienci rzucili się do wykupywania wycieczek, a biura podróży podliczają tylko zyski. Widać to nie tylko po statystykach tych największych, ale też mniejszych lotnisk, na których biura podróży też planują wydatnie zwiększyć swoją obecność. W efekcie mamy do czynienia z nowym trendem: wyjazdami do egzotycznych krajów takich jak Egipt czy Tunezja z małych lotnisk. To trasy, które do tej pory były zarezerwowane dla większych portów lotniczych, teraz zaś obserwujemy pewną zmianę.

Dobrym przykładem jest lotnisko w Łodzi, które – jak pisaliśmy na naszych łamach – w przyszłym roku planuje przewieźć ponad 450 tysięcy pasażerów. Dużą część będą stanowić właśnie klienci biur podróży. Przede wszystkim z biura Rainbow, które w ubiegłym tygodniu ogłosiło, że w przyszłym roku będzie organizować wyloty z Łodzi aż w 8 kierunkach: na Kretę, Rodos, Zakintos, do Tunezji, Albanii, na Riwierę Turecką i do Turcji Egejskiej.

Foto: Marques / ShutterStock

Łódź jest tylko jednym z aż 12 polskich lotnisk w przyszłorocznej ofercie Rainbow. Oprócz największych portów, przewoźnik zwiększy też swoją ofertę z takich lotnisk jak Bydgoszcz, Lublin, Rzeszów i Szczecin. Po raz pierwszy pojawi się też…na lotnisku Olsztyn-Mazury w Szymanach, skąd poleci do Tunezji. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że oferta jest dość ograniczona czasowo – loty z Szyman do Enfidha będą realizowane raz w tygodniu (co czwartek) w okresie od 29 sierpnia do 26 września.

Władze mazurskiego lotniska są jednak przekonane, że w kolejnych latach takich połączeń może być więcej. I wskazują na przykład Antalyi. Loty do Turcji z mazurskiego lotniska po raz pierwszy uruchomiło biuro podróży Itaka.

„Zainteresowanie okazało się na tyle duże, że Itaka już rozpoczęła sprzedaż na kolejny sezon letni – loty z Szyman do Turcji planowane są w każdą środę od 19 czerwca do 25 września 2024 roku” – czytamy w komunikacie prasowym.

– W kończącym się sezonie letnim wczasy w Turcji z bezpośrednim wylotem z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury cieszyły się ogromną popularnością. Dlatego też Itaka zdecydowała się na kontynuację tego kierunku w 2024 roku i nowe oferty są już w sprzedaży. Sukces tego połączenia pokazał potencjał naszego regionu i lotniska – mieszkańcy Warmii i Mazur lubią wypoczywać za granicą, szukają ciekawych ofert, ale przede wszystkim chcą podróżować wygodnie i komfortowo z lotniska, które jest blisko nich. Cieszę się, że kolejne renomowane biuro podróży – Rainbow, zdecydowało się na uruchomienie sprzedaży wycieczek do Tunezji z wylotem z warmińsko-mazurskiego portu i wierzę, że to dopiero początek udanej współpracy. Prowadzone są również rozmowy dotyczące uruchomienia innych kierunków wakacyjnych w 2024 roku – powiedział cytowany w komunikacie Wiktor Wójcik, Prezes Zarządu Warmia i Mazury Sp. z o.o., operatora Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach.

Więcej egzotyki na małych lotniskach

Równie ciekawie rozwija się siatka połączeń czarterowych na lotnisku Zielona Góra-Babimost, czyli najmniejszym lotnisku pasażerskim w kraju. Latem z portu można polecieć m.in. do tureckiej Antalyi, za to zimą lotnisko rozwija siatkę połączeń do Egiptu. Od 27 grudnia loty czarterowe do egipskiej Taby uruchomi biuro podróży Itaka – loty będą realizowały Boeingi 737-800NG LOT-u. To drugi rok z rzędu, kiedy loty na tej trasie będą realizowane. A ponieważ w ubiegłym roku samoloty latały na tej trasie pełne, w nadchodzącym sezonie zimowym oferta lotów do Egiptu będzie zwiększona. Konkretnie o loty do Marsa Alam – wczasy w tym znanym kurorcie z wylotami z Babimostu oferuje biuro podróży Coral Travel. Loty mają wystartować 22 grudnia – będą realizowane raz w tygodniu (co piątek) do 14 kwietnia.

Niewykluczone, że wkrótce czarterowa siatka połączeń z mniejszych portów jeszcze mocniej się poszerzy. Choćby z lotniska w Radomiu – na naszych łamach pisaliśmy już o tym, że Itaka zaczęła już sprzedawać wycieczki do Hiszpanii, a już tej zimy biuro podróży Anex Tour będzie realizować wycieczki do egipskiego Szarm el-Szejk z wylotem z Radomia. I jeśli wierzyć PPL, nie jest to ich ostatnie słowo w temacie połączeń czarterowych z tego portu.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »