Fly4free.pl

Nowa linia poleci z Polski do „miasta siedmiu wież”! Ruszają już w kwietniu

Foto: Alexandr Medvedkov / Shutterstock
Od 15 kwietnia loty na trasie z Krakowa do Lubeki rozpocznie niemiecka linia Lubeck Air. Połączenia mają być realizowane samolotem ATR 72-500, a loty będą realizowane 2 razy w tygodniu.

Nowe połączenie z Krakowa to dość ciekawa informacja, choć Lubeck Air to dość nowa linia – przewoźnik został założony w ubiegłym roku, a jego flota składa się obecnie z 1 samolotu, czyli 13-letniej maszyny ATR 72-500. Przewoźnik kilka dni temu ogłosił swoją siatkę połączeń na przyszłoroczny sezon letni i jest ona dość interesująca: oprócz Krakowa linia chce polecieć też z Lubeki do Bastii, Bergen, na Ibizę, na wyspę Jersey, do Dublina, na Menorkę, do Zadaru i Olbię na Sardynii.
Oczywiście, tak duża siatka połączeń raczej nie będzie możliwa przy 1 samolocie. Branżowe serwisy sugerują, że niemiecka linia nabędzie przed latem kolejne maszyny, m.in. Embraera E-190. Przejdźmy jednak do nowego połączenia z Polski

Z systemu rezerwacyjnego wynika, że połączenie wystartuje 15 kwietnia, a loty będą realizowane 2 razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki. Z rozkładu wynika, że w poniedziałek samolot wystartuje z Lubeki o godzinie 16, a w Krakowie wyladuje o 18. Z kolei wylot z lotniska w Balicach jest zaplanowany o godz. 18.30, a przylot do Lubeki o 20.30.

W piątek samolot z Lubeki ma zaś startować o 7 rano, a lot powrotny z Krakowa zaplanowany jest o godz. 9.45 (przylot do Lubeki o 11.45). Bilety na nową trasę są już dostępne na stronie internetowej przewoźnika – ceny zaczynają się od 80 EUR w jedną stronę.

Foto: Lubeck Air

– Cieszymy się, że możemy zaoferować naszym klientom tak dużą siatkę połączeń z Lubeki, mimo trudnego roku dla branży lotniczej – mówi Jurgen Friedel, dyrektor zarządzający niemieckiej linii.

Położona nieopodal Bałtyku Lubeka jest jednym z największych portów morskich w Niemczech, a w przeszłości była jednym z głównym miast Liga Hanzeatyckiej. Świadectwem dawnej świetności „miasta siedmiu wież” (taki pseudonim ma Lubeka) jest świetnie zachowany zespół zabytkowy Starego Miasta, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO i uchodzi za jedno z najładniejszych średniowiecznych miast w Europie.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »