Fly4free.pl

Nici z hitowej trasy z najmniejszego lotniska w Polsce? Nikt się nie zgłosił, choć można było nieźle zarobić

Foto: Lotnisko Zielona Góra
To miał być hit, jakiego do tej pory na lotnisku w Babimoście nie było – pierwszy raz w historii miały zostać uruchomione bezpośrednie loty do Londynu. Wiele wskazuje na to, że tak się jednak nie stanie, bo w postępowaniu na promocję województwa lubuskiego nie zgłosił się żaden przewoźnik.

O statystycznych sukcesach lotniska w Babimoście pisaliśmy na naszych łamach kilkanaście dni temu. W sierpniu lotnisko obsłużyło aż 7679 pasażerów, czyli najwięcej w swojej historii i nastawiało się na więcej – zimą po raz pierwszy w historii z zielonogórskiego lotniska realizowane będą czartery dla biur podróży. Wisienką na torcie miało zaś być uruchomienie regularnych lotów do stolicy Wielkiej Brytanii, na które wielu pasażerów z woj. lubuskiego czeka od lat.


Przewoźników do realizowania tej trasy miały skusić dopłaty, bo lubuskie lotnisko na początkwrześnia ogłosiło postępowanie na „promocję Województwa Lubuskiego poprzez przewoźników lotniczych operujących z lotniska Zielona Góra/Babimost do Londynu”. Wiele wskazywało na to, że oferta ta miała skusić Wizz Aira, który ostatnio nieco zmodyfikował swoją strategię i zaczął pojawiać się na mniejszych polskich lotniskach, takich jak Bydgoszcz i Radom. Za „landrynką” mógł też świadczyć wybór lotniska w specyfikacji zamówienia: wskazano bowiem, by linia gotowa do promocji regionu uruchomiła loty z Babimostu do Londynu-Luton.

Niestety, przynajmniej na razie ta trasa nie wystartuje. W czwartek w serwisie PlatformaZakupowa.pl pojawiła się bowiem informacja o… unieważnieniu postępowania. Powód? Żadna linia nie była zainteresowana postępowaniem, a co za tym idzie, nie wpłynęły żadne oferty


Nie wiemy jeszcze czy postępowanie będzie powtórzone. Być może wpływ na brak zainteresowania miała kwota, jaką lotnisko w Babimoście chciało przeznaczyć na realizację zadania: miało być to 310 tys. PLN.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Wizz Air póki co, nie zamierza latać z Radomia. 
nelson 1974, 30 września 2022, 20:52 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »