Fly4free.pl

Nasz ulubiony wakacyjny kurort pełen turystów z Polski! Jest nas 3 razy więcej niż rok temu

Foto: Garmoncheg / Shutterstock

Od początku roku turecką Antalyę odwiedziło ponad 272 tysiące turystów z Polski – informują tureckie media. To grubo ponad 3 razy więcej niż w 2020 roku. Więcej od naszych rodaków jest tu tylko Rosjan, Ukraińców i Niemców.

Antalya od lat jest ulubionym wakacyjnym kurortem wśród turystów z Polski wybierających się na urlopy z biurami podróży. W rekordowym 2019 roku w tym mieście wypoczywało 535 tysięcy turystów z Polski. Potem przyszła pandemia, która sprawiła, że ubiegłoroczne wakacje wielu z nas spędziło w domach. Mocno odczuła to też turecka branża turystyczna, a także sama Antalya. Dość powiedzieć, że w 2019 roku ten kurort odwiedziło prawie 15 mln zagranicznych turystów, a w 2020 – ledwie 3,3 mln ludzi. W tym gronie było zaledwie 81 tysięcy turystów z Polski, co jednak nie dziwi, gdy przypomnimy sobie zawirowania z zakazami lotów i innymi restrykcjami dotyczącymi podróży lotniczych.

W tym roku widzimy jednak bardzo duże odbicie w turystyce, za co odpowiada m.in. kampania szczepień oraz wielomiesięczne lockdowny, które sprawiają, że chętniej wyjeżdżamy na urlopy. W przypadku turystów z Polski widać to choćby po Grecji i zwłaszcza Chorwacji, gdzie możemy pobić nasz rekord liczby odwiedzin.

Ale chętnie odwiedzamy też Turcję. Miejscowe media donoszą właśnie, że w okresie od 1 stycznia do 27 sierpnia tego roku Antalyę odwiedziło 5 mln zagranicznych turystów. Z tej liczby zdecydowanie najwięcej, bo aż 1,7 mln osób, to turyści z Rosji. Na drugim miejscu znaleźli się Ukraińcy (1 mln turystów), a na trzecim Niemcy (603 tysiące turystów). Na czwartym miejscu znaleźli się zaś Polacy – od początku roku Antalyę odwiedziło 272 tysiące turystów z naszego kraju. Wszystko wskazuje na to, że pod względem popularności będzie to drugi rok z największą liczbą turystów z naszego kraju – w 2018 roku do Antalyi przybyło nieco ponad 320 tysięcy turystów z Polski.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »