Fly4free.pl

Nasi sąsiedzi mocno luzują restrykcje wjazdowe! Tańsze testy i ulga dla zaszczepionych

Kijów cerkiew
Foto: iryna1 / Shutterstock

Od 7 czerwca wjeżdżając na Ukrainę będziemy zwolnieni z kwarantanny już nie tylko na podstawie negatywnego wyniku testu PCR, ale też zwykłego testu antygenowego. Dodatkowo osoby zaszczepione nie muszą się testować i są zwolnione z kwarantanny.

Od wielu miesięcy nasi wschodni sąsiedzi prezentowali dość nieprzejednane stanowisko w sprawie restrykcji wjazdowych. Na Ukrainę można było się oczywiście dostać, ale dla uniknięcia kwarantanny niezbędny był negatywny wynik testu PCR na koronawirusa, który kosztuje 450-500 PLN. Dopiero nowy dekret ukraińskiego rządu, który wszedł w życie 7 czerwca, zmienił ten stan rzeczy. Czego możemy się teraz spodziewać?

Najważniejsza zmiana dotyczy samych testów: od 7 czerwca Ukraina dopuszcza zwolnienie z kwarantanny dla przekraczających granicę także na podstawie wyniku tańszych testów antygenowych, nie tylko tych PCR. To dobra informacja, bo znacząco obniża koszty podróży: taki test kosztuje od 100 do 200 PLN. Ważność negatywnego wyniku pozostała bez zmian: w dalszym ciągu test należy wykonać do 72 godzin przed podróżą.

Ukraina zdecydowała się też zwolnić z kwarantanny osoby zaszczepione pełną dawkę szczepień. Jednocześnie nasi wschodni sąsiedzi dopuszczają wszystkie szczepionki, które zostały zatwierdzone do użycia przez WHO. Warto pamiętać, że przy przekroczeniu granicy musimy pokazać certyfikat zaszczepienia z informacjami po angielsku.

Jednocześnie z kwarantanny zwolnione są dzieci poniżej 12 roku życia – nie muszą one przedstawiać w tym celu negatywnego wyniku testu na COVID-19.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Czy ktoś z Państwa wie, czy ten standardowy paszport EU z IKP z dwiema dawkami bedzie akceptowalny?Jak wygląda kwestia ubezpieczenia turystycznego? Czy ktoś z was jest w stanie polecić jakieś konkretne ubezpieczenie które w praktyce strona ukraińska akceptuje na granicy? Bo wcześniej była mową o takim które uwzględnia kwarantannę
Johan30, 8 czerwca 2021, 10:36 | odpowiedz
Avatar użytkownika
https://visitukraine.today/
Johan30 Czy ktoś z Państwa wie, czy ten standardowy paszport EU z IKP z dwiema dawkami bedzie akceptowalny?Jak wygląda kwestia ubezpieczenia turystycznego? Czy ktoś z was jest w stanie polecić jakieś konkretne ubezpieczenie które w praktyce strona ukraińska akceptuje na granicy? Bo wcześniej była mową o takim które uwzględnia kwarantannę
Vladyslav Panchenko, 11 czerwca 2021, 11:09 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »