Fly4free.pl

Fly4free.pl prosto z Paryża: A380plus, ranking Skytrax i… wiele więcej

Foto: Fly4free
52. Salon Lotniczy dla nas już się zakończył. Nasi reporterzy: Mariusz, Kamil i Maciek relacjonowali dla Was najważniejsze wydarzenia z Le Bourget na bieżąco.

Partnerem wyjazdu są Polskie Linie Lotnicze LOT www.lot.com

21:00 Na zakończenie drugiego dnia paryskiego Air Show zapraszamy do obejrzenia naszego podsumowania. Główny temat to oczywiście nowy ranking Skytrax i World Airline Awards.

13:25 Najlepszą linią lotniczą na Świecie zostaje Qatar Airways spychając z fotela lidera Emirates. Zmiana również w Europie. Tu Lufthansa po 6 latach zakończyła dominację Turkisha. I duży sukces PLL LOT. Nasz narodowy przewoźnik został drugą linią w regionie, ustępując tylko Aerofłotowi. Poniżej załoga pokładowa najlepszej linii lotniczej w Europie Wschodniej.

12:10 A my jesteśmy już na World Airline Awards, gdzie obserwujemy rozdanie najbardziej prestiżowych nagród w branży lotniczej. Relację z tego wydarzenia możecie śledzić TUTAJ. Już wkrótce wrzucimy galerię zdjęć – zapewniamy, że będzie co oglądać.

10:46 Boom to projekt następcy dla Concorde. 55. miejscowego samolotu naddźwiękowego latającego z prędkością 2,6 Mach. Klucz do sukcesu? Nie powtórzyć błędów poprzednika, czyli przede wszystkim walka o ekonomiczny napęd, mniejszą masę, lepszą sylwetkę – słowem wszystko, co spowoduje, że samolot będzie tańszy w eksploatacji. Na konferencji prasowej w trakcie PAS17 firma zapowiedziała, że już w przyszłym roku zobaczymy pierwszy Boom w powietrzu. Będzie to Baby Boom, czyli mała maszyna testowa. Mała – to znaczy wielkości wojskowego myśliwca… Więcej o Baby Boom na naszych łamach już niebawem

9:48 Kilka słów naszego komentarza. Co zmieni się dla pasażera linii lotniczych w najbliższym czasie? Jeśli Salon Lotniczy traktować jako zwiastun tego, w jakim kierunku zmierza branża, pasażerska przyszłość to mniej miejsca na pokładzie…

20 VI 8:57 Witamy w drugim dniu trwania Salonu Lotniczego w Paryżu. Przed południem rozpocznie się wydarzenie, na które wszyscy tu dziś czekają. Domyślacie się jakie? Podpowiedź na zdjęciu poniżej…

Fot. Fly4free

Od 11:30 rusza gala wręczenia nagród dla najlepszych linii lotniczych w plebiscycie Skytrax. Od nas dowiecie się jako pierwsi, kto w tym roku wygrał. Emirates, Qatar a może ktoś spoza wielkiej dwójki?

20:50 Na koniec dnia zapraszamy do obejrzenia niecodziennej galerii zdjęć z pokładu „gołego” Airbusa A380. Jeśli jesteście ciekawi, jak wygląda samolot, zanim zostanie odpicowany, galerię obejrzycie TUTAJ. My tymczasem już się żegnamy, do zobaczenia jutro!

18:34 Upał na płycie lotniska nas wykończył, schowaliśmy się więc do klimatyzowanych hal wystawowych. Najciekawsza z naszej perspektywy to „Boarding to the future”. To projekty przyszłości, a wśród nich latające samochody. I te w fazie koncepcyjnej, i te, które być może niedługo już zobaczymy w powietrzu. Uwagę redakcji przykuły też projekt wnętrza kabiny economy od firmy Zodiac i symulator lotu samolotem Sukhoi SuperJet 100

14:39 Paris Air Show (PAS17) to nie tylko czas na prezentowanie nowości i zawieranie kontraktów w biznesie regularnych przewozów pasażerskich, ale też okazja do oglądania wszelkiego rodzaju maszyn latających. Od konceptów latających samochodów, przez maszyny wojskowe takie jak Herkules C130 po małe samoloty pasażerskie. Najtańsza maszyna, którą widzieliśmy, Cirrus Sr22 kosztuje trochę ponad 2 miliony złotych…

14:17 Jedną z najgorętszych premier dziś miała być nowa klasa biznes w Qatar Airways. I faktycznie, od początku do końca było gorąco. 33 stopnie i półtorej godziny oczekiwania na wejście do samolotu. Odpuściliśmy, jutro spróbujemy ponownie. Ale za to posłuchaliśmy jazzu i „otarliśmy” się o szefa QR – Akbara Al-Bakera.

11:36 Być dziś na Le Bourget to prawdziwa gratka dla pasjonatów lotnictwa. Impreza branżowa trwa do czwartku, ale w piątek i weekend dostęp jest otwarty dla wszystkich. Może to pomysł na wycieczkę last minute do Paryża? Maszyny nie tylko można oglądać na płycie, ale też w trakcie pokazów lotniczych. Przed chwilą w powietrzu prawdziwe cuda wyprawiał A350-1000. Chwilę wcześniej powietrze rozdzierał ryk silników maszyn wojskowych. A wszystkiemu przygląda się Embraer w wyjątkowo oryginalnym malowaniu na… dziobie.

10:58 Taka oto wygląda z zewnątrz A380plus – nowe dziecko Airbusa, które jak do tej pory cieszy się największym zainteresowaniem mediów.

9:47 Teren Salonu Lotniczego jest pilnie strzeżony. Monitoruje go wojsko z terenowych posterunków, a goście są skrupulatnie, dwukrotnie sprawdzani w ramach kontroli bezpieczeństwa. Kolejki gigantyczne, spędziliśmy w nich ponad godzinę, ale teraz czeka nas to co najlepsze. Samoloty! Duuuuużo samolotów.

19 VI 8:30 Impreza nie zaczęła się jeszcze na dobre, a uwagę wszystkich przyciągnął już Airbus prezentując nową wersję A380 – największego samolotu pasażerskiego świata. Ten w modelu A380plus przyjmie na pokład jeszcze więcej pasażerów. Więcej informacji w tekście Mariusza.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »