Fly4free.pl

Najlepsze lotniska świata! Opublikowano najnowszy ranking Skytrax. Które miejsca zajęły polskie lotniska?

Foto: Skytrax / worldairportawards
Znamy wyniki największego i najbardziej prestiżowego rankingu, dotyczącego portów lotniczych świata. Ktoś się cieszy, ktoś się smuci. Najlepsze polskie lotnisko zanotowało skok o 13 miejsc. Sukces czy porażka? 

To ważne wydarzenie: ranking Skytrax – i wyniki – budowane są w oparciu o badanie satysfakcji samych podróżnych. W 2017 nagrody zostały przyznane po podliczeniu blisko 14 mln kwestionariuszy, wypełnionych na 550 lotniskach przez przedstawicieli 105 narodowości. Badanie trwało od lipca 2016 do lutego 2017. Co było przedmiotem oceny? M.in. jakość obsługi, ogólne wrażenia, detale związane z odprawą, przylotami, transferami, zakupami, kwestiami bezpieczeństwa. Jednym słowem: poszukiwanie wzorca idealnego lotniska.

W ubiegłorocznym rankingu, najlepsze miejsce spośród portów lotniczych w Polsce zajęło Lotnisko Chopina w Warszawie, które uplasowało się na 112 pozycji. W najnowszym rankingu jest już w pierwszej setce, choć musimy uczciwie napisać, iż jest to samiutki koniec „TOP100”: nasz port lotniczy zajął 99 miejsce, tuż za lotniskiem w… Kazaniu. A co z innymi lotniskami z Polski? Nie są nawet ujęte w wynikach, które opublikował Skytrax.

Gotowi na listę najlepszych lotnisk świata?

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Tak z ciekawości zapytam. Ile razy jeszcze będzie ranking najlepszych bądź najgorszych lotnisk? Nie ma tygodnia, aby nie pojawił się tutaj taki ranking. Jeszcze chyba tylko polski episkopat nie opublikował takiego zestawienia.
SJK, 15 marca 2017, 19:50 | odpowiedz
SJK Tak z ciekawości zapytam. Ile razy jeszcze będzie ranking najlepszych bądź najgorszych lotnisk? Nie ma tygodnia, aby nie pojawił się tutaj taki ranking. Jeszcze chyba tylko polski episkopat nie opublikował takiego zestawienia.
Nie ma tygodnia żebym nie widział tu głupich komentarzy...
Piotr, 15 marca 2017, 20:22 | odpowiedz
Przejrzałam całą 100tkę i na 10 byłam. :) Frankfurt Bangkok Londyn Warszawa Kapsztad Monachium Amsterdam Dubaj Johannesburg Keflavik. A Wy na jakich byliście? :)
Jmartynkiewicz, 15 marca 2017, 20:45 | odpowiedz
Piotr
SJK Tak z ciekawości zapytam. Ile razy jeszcze będzie ranking najlepszych bądź najgorszych lotnisk? Nie ma tygodnia, aby nie pojawił się tutaj taki ranking. Jeszcze chyba tylko polski episkopat nie opublikował takiego zestawienia.
Nie ma tygodnia żebym nie widział tu głupich komentarzy…
na f4f co tydzień odkrywa się koło na nowo. Zawsze ktoś w koncu napisze, że robią to dla wyświetleń i żeby brać kasę z reklam. A wystarczy nie klikać w artykuły że słowami: "lista", "ranking", "x rzeczy, które"
Tom, 15 marca 2017, 20:48 | odpowiedz
Jmartynkiewicz Przejrzałam całą 100tkę i na 10 byłam. ?FrankfurtBangkokLondynWarszawaKapsztadMonachiumAmsterdamDubajJohannesburgKeflavik.A Wy na jakich byliście? ?
Radom, Łódź, Modlin, Lublin, Zielona Góra, Goleniów (Szczecin)
anna9a, 15 marca 2017, 23:04 | odpowiedz
Ja byłem na 57 z tej setki.
Wawiak, 15 marca 2017, 23:13 | odpowiedz
ja bylem na lotnisku w radomiu, mega jest, numer 1
trynkiewicz, 15 marca 2017, 23:34 | odpowiedz
Mnie Tokio-Haneda trochę rozczarowało nieczytelnym oznakowaniem; jest to jedyne lotnisko, na którym zgubiłam się przy transferze :P naprawdę nie było to dobrze wyjaśnione
Litania, 16 marca 2017, 9:14 | odpowiedz
Jmartynkiewicz Przejrzałam całą 100tkę i na 10 byłam. ?FrankfurtBangkokLondynWarszawaKapsztadMonachiumAmsterdamDubajJohannesburgKeflavik.A Wy na jakich byliście? ?
jak zwykle minusy. Ciekawe czemu??? :/
Jmartynkiewicz, 16 marca 2017, 9:40 | odpowiedz
Ja bylem na: Monachium, Doha, Heathrow, Frankfurt, Amsterdam, Dubai, Vienna, Hamburg, Paris CDG, Barcelona, Kuala Lumpur, Bangkok, Abu Dhabi , Gatwick , Athens, New York JFK, Porto , Dublin , Budapest , Brussels ,Prague no i ozcywiscie Warszawa :D czyli 22% listy
dada, 16 marca 2017, 10:24 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »