Fly4free.pl

Na tych trasach LOT przewozi najwięcej pasażerów. Dwie z nich to jego największe żyły złota!

Foto: fotokon / Shutterstock
W wakacyjnych miesiącach najpopularniejszą trasą narodowego przewoźnika pozostaje połączenie z Warszawy do Krakowa, ale w ścisłej czołówce są też połączenia transatlantyckie, które od lat są najbardziej rentowną częścią biznesu narodowego przewoźnika.

LOT cały czas szybko się rozwija i jest na dobrej drodze, by pobić ubiegłoroczny wynik, gdy udało mu się obsłużyć ponad 10 mln pasażerów. Jednocześnie cały czas do jego floty dochodzą nowe samoloty – do końca wakacji pojawią się w niej kolejne Boeingi 737 MAX 8 oraz Embraer E195 E-2. Na jakich trasach narodowa linia przewozi najwięcej pasażerów? Sprawdził to serwis Air Service One, który sporządził zestawienie połączeń z największym oferowaniem w okresie od czerwca do końca września. Co z niego wynika?

Z danych ASO wynika, że w III kwartale LOT notuje oferowanie niższe o 11 procent niż w rekordowym III kwartale 2019 roku. Jednocześnie narodowy przewoźnik utrzymuje i umacnia swoją pozycję trzeciej największej linii w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (wyłączając z tego zestawienia przewoźników z Rosji).

Z listy wynika, że tak jak zazwyczaj, największą liczbę foteli LOT oferuje w wakacje na trasie z Warszawy do Krakowa, która jest najpopularniejszym połączeniem krajowym w jego siatce. Na kolejnych miejscach mamy pewne zaskoczenie, bo z czołówki wypadły 2 pozostałe trasy krajowe: z Warszawy do Wrocławia (w I kwartale na 2 miejscu) i do Gdańska (4 miejsce), które obecnie pod względem oferowania zajmują odpowiednio 5 i 6 lokatę.

Foto: Air Service One

Które połączenia je zastąpiły? Drugą najpopularniejszą trasą w wakacje jest połączenie z Warszawy do Londynu Heathrow (oferowanie na poziomie 102,8 tysięcy foteli). Na trzecim i czwartym miejscu znalazły się zaś „flagowe” trasy LOT do Nowego Jorku i Toronto, gdzie LOT oferuje powyżej 100 tysięcy foteli „wylatujących” (czyli w jedną stronę w okresie od czerwca do końca września).
W czołowej dziesiątce są też połączenia z Warszawy do Bukaresztu, Wilna, Amsterdamu i Paryża CDG.

Z wyliczeń ASO wynika, że LOT lata obecnie na 84 lotniska na całym świecie. W siatce przewoźnika jest 13 tras krajowych (w tym 10 z lub do Warszawy) i 78 międzynarodowych (69 przez Warszawę). LOT lata też na dwóch trasach z pominięciem Polski: są to połączenia z Budapesztu do Seulu i z Wilna do Londynu City.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »