Fly4free.pl

Marzysz o Kambodży? Każdy turysta będzie musiał wpłacić 12 tys. PLN depozytu przy wjeździe!

kambodża
Foto: Sagdawut Tantoksap / Shutterstock

Wszyscy obcokrajowcy wjeżdżający na teren Kambodży będą musieli wpłacić depozyt w wysokości 3 tys. USD (czyli ok. 11,8 tys. PLN), który pokryje koszty testu na koronawirusa, a także ewentualnego leczenia i pobytu na kwarantannie – ostanowił miejscowy rząd.

Jak czytamy w serwisie “Khmeer Times”, zmiany mają wejść w życie ze skutkiem natychmiastowym i mają pomóc sprawić, że w Kambodży nie będzie nowych przypadków koronawirusa.

– Po przylocie wszyscy obcokrajowcy będą musieli wpłacić depozyt w wysokości 3 tys. USD. Będą to mogli zrobić gotówką lub kartą kredytową. Osoby, które otrzymają negatywny wynik na koronawirusa, będą musiały zapłacić tylko za przeprowadzenie testu, a pozostała kwota zostanie im zwrócona – wyjaśnia Sao Wathana , dyrektor lotniska w Phnom Penh,

Ale według miejscowego Ministerstwa Finansów, te koszty mogą być wyższe. Sam test ma kosztować ok. 100 USD, ale trzeba do tego doliczyć transfer z lotniska do specjalnego ośrodka, gdzie będziemy czekać na wyniki (5 USD), a do tego… 30 USD za każdą dobę w ośrodku w razie ewentualnego oczekiwania za wyniki i 30 USD za trzy posiłki dziennie w czasie tego oczekiwania.

Cennik jest jednak bardzo szczegółowy. W przypadku pozytywnego wyniku testu na koronawirusa obcokrajowiec będzie musiał zapłacić za testy (przeprowadzone będą nawet cztery), a do tego będzie musiał uiścić po 225 USD za każdą dobę pobytu w szpitalu (w tej cenie są też m.in. lekarstwa, posiłki etc.). Oficjalny rządowy cennik uwzględnia też współpasażerów z lotu, którym podróżowała zarażona osoba. Okazuje się bowiem, że wszystkie osoby, które leciały tym samym samolotem, będą musiały przejść 14-dniową kwarantannę, która będzie ich kosztowała… jedyne 84 USD za każdą noc w hotelu.

W cenniku znalazła się nawet informacja na temat tego, co się stanie, jeśli zakażona osoba umrze na terenie Kambodży: koszt kremacji zwłok to ok. 1500 USD.

– Wszyscy wybierający się do Kambodży muszą mieć odpowiednią kwotę pieniędzy, aby zapłacić za opiekę w przypadku zarażenia. W pierwszym etapie te usługi dostarczaliśmy z darmo, ale nie byliśmy gotowi. Ale teraz musimy wprowadzić te kroki, by uniknąć drugiej fali koronawriusa – mówi Sechou Sethychout z ministerstwa zdrowia.

Jak do tej pory w Kambodży zanotowano jedynie 126 przypadków z koronawirusa. Jak podkreślają lokalne media, w zdecydowanej większości chorowali obcokrajowcy.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
przy takich pomyslach malo kto bedzie chetny odwiedzic Kambodze, zaszkodza jedynie calemu sektorowi turystycznemu
agnieszka.s11, 12 czerwca 2020, 11:00 | odpowiedz
Avatar użytkownika
jak sobie przekalkuluja ile ich sektor turystyczny na tym straci, to zaraz sie wycofaja z tych pomyslow, zwlaszcza jak turysci zaczna wybierac sasiednie kraje: Wietnam, Laos, Tajlandie. Po drugie po to sie kupuje ubezpieczenie turystyczne zeby w razie czego uniknac sporych kosztow leczenia, pobytu w szpitalu itd.
gosc_us, 12 czerwca 2020, 16:01 | odpowiedz
Kambodża chyba już nie chce mieć turystów u siebie w kraju. Raczej mało kto zgodzi się na tak absurdalne warunki.
adam.pawel, 12 czerwca 2020, 16:02 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »