Fly4free.pl

Malta zmienia zdanie. Jednak wpuści niezaszczepionych, ale z…obowiązkową kwarantanną!

Foto: FredP / Shutterstock

Zmiana weszła w życie od środy, jednak z punktu widzenia turystów to niewielka pociecha. Jak stwierdził bowiem minister zdrowia tego kraju, osoby niezaszczepione będą mogły co prawda wjechać na Maltę, ale też będą musiały poddać się obowiązkowej kwarantannie.

Malta zmieniła reguły wjazdowe na kilka godzin przed wejściem w życie ogłoszonych w zeszły piątek zmian, w myśl których od środy 14 lipca miała wpuszczać do kraju tylko osoby w pełni zaszczepione. Władze Malty zdecydowały się na ten radykalny krok w związku ze zwiększonym zagrożeniem nowymi zakażeniami wariantem Delta, ale ostatecznie złagodziły swoje stanowisko. Dlaczego? W mediach czytamy, że stało się tak pod naciskiem Brukseli, która nie była zadowolona z aż tak radykalnych restrykcji. Komisja Europejska w wytycznych dla krajów chciała bowiem, aby w miarę możliwości restrykcje nie godziły w zasady swobodnego przemieszczania się i nie były dyskryminujące, w tym przypadku wobec niezaszczepionych.

W związku z tym Malta złagodziła swoje stanowisko – od środy przybysze ze wszystkich krajów Unii Europejskiej (i innych krajów tzw, pomarańczowej listy) mogą w dalszym ciągu wjeżdżać na Maltę, jeśli jednak nie są zaszczepieni, muszą poddać się kwarantannie (według informacji niektórych mediów, ma ona trwać 5 dni). Z kwarantanny zwolnione są dzieci poniżej 12 roku życia oraz osoby, które z powodów medycznych nie mogą się zaszczepić – muszą one jednak w takiej sytuacji przedstawić negatywny wynik testu PCR na koronawirusa wykonanego nie później niż 72 godziny przed podróżą (testować nie trzeba dzieci do 5 roku życia).

Dodatkowym utrudnieniem dla osób niezaszczepionych jest to, że kwarantannę spędzą w wyznaczonym do tego celu hotelu i będą musiały ponieść jej pełne koszty.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
brawo Malta
papierki2, 14 lipca 2021, 11:29 | odpowiedz
Avatar użytkownika
I co teraz zrobić? Ja zaszczepiony, żona i córka nie, a wylot 9 sierpnia. Masakra :-/
Tomek Jakubowski, 14 lipca 2021, 19:16 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Covido histeria odcinek 345 ja pierxxxx
Julian13, 15 lipca 2021, 0:04 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »