Fly4free.pl

Majówka w Polsce będzie o 1/3 droższa niż przed pandemią! Ile zapłacisz i gdzie jest najdrożej?

Foto: Nightman1965 / Shutterstock
540 zł – tyle średnio trzeba będzie zapłacić za nocleg dla dwóch osób podczas tegorocznej majówki w 10 najpopularniejszych miejscowościach turystycznych w Polsce – wynika z szacunków HRE Investments opartych o dane z serwisu rezerwacyjnego Booking.com.

To będzie rekordowa majówka w Polsce, nie tylko pod względem liczby turystów, którzy zdecydują się na wyjazd, ale i pod względem cen. Serwis HRE Investments przeanalizował ceny noclegów i poziom obłożenia obiektów hotelowych przed tegoroczną majówką, która rozpocznie się już w przyszły weekend. Wniosek? Wyciągajcie portfele, będzie drogo.

Spośród 10 polskich kurortów, najwięcej za nocleg zapłacą osoby, które będą wypoczywać w Sopocie, gdzie średnia cena za pokój dla 2 osób dobija do 700 zł za dobę. Przy czym trzeba uzupełnić, że mówimy tu o średniej stawce widniejącej w ogłoszeniach dotyczących wciąż wolnych pokoi. Tych w Sopocie, na tydzień przed rozpoczęciem majówki, jeszcze trochę jest. Na chętnych czeka wciąż jedno łóżko na cztery dostępne w tym nadmorskim uzdrowisku.

Foto: HRE

Wysoko cenią się też hotelarze w Karpaczu, Świeradowie-Zdroju i Szklarskiej Porębie. Tam na tydzień przed majówką przeciętna stawka za dobę opiewa na ponad 550 złotych. Przy tym trzeba pamiętać, że mówimy tu o średniej. Z łatwością można więc znaleźć zarówno tańsze, jak i droższe oferty. W miastach tych także większość miejsc jest zarezerwowanych. Na gości wciąż czeka około 20-30% pokoi w hotelach i pensjonatach.

Na drugim biegunie mamy Wisłę, Międzyzdroje czy Krynicę-Zdrój. W tych ośrodkach przeciętna stawka ofertowa wynosi około 400 do 500 złotych za dobę. Nie jest to niska cena, a mimo tego w Międzyzdrojach obłożenie zbliża się do 90%. W praktyce oznacza to, że jeśli ktoś chciałby się tam wybrać na najbliższy długi weekend, to oferta jest już bardzo przebrana.

Foto: HRE

Co dość oczywiste, osoby chcące uniknąć tłoku i nie chcące przepłacać powinny rozważyć wyjazd w następny weekend po majówce, gdy ceny wracają do normy -jest taniej o 20-30 procent. Nie zmienia to jednak faktu, że podczas tegorocznej majówki ceny noclegów są o ponad 30 procent wyższe niż w analogicznym okresie w 2019 roku, o czym świadczy powyższa tabela.

A jakie Wy macie plany na tegoroczną majówkę?

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Za tyle to mam hotel na tydzien w Bułgarii
rafal525_63, 25 kwietnia 2022, 18:03 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »