Fly4free.pl

LOT nie zawiezie już naszych sąsiadów na egzotyczne wakacje. Koniec współpracy z turystycznym gigantem!

Foto: Cedok
Po trzech latach współpracy Dreamliner LOT nie będzie już przewoził turystów z Pragi na zlecenie biura podróży Cedok. Czesi zdecydowali, że w nadchodzącym sezonie zimowym ich klientów będzie przewoziła swoim Boeingiem 787-9 włoska linia Neos.

Dreamliner LOT pojawił się na lotnisku w Pradze jesienią 2021 roku, zastępując w trybie nieco awaryjnym włoską linię Luke Air, która niemal z dnia na dzień zawiesiła działalność. Samoloty narodowego przewoźnika od tej pory przewoziły klientów największego czeskiego biura podróży Cedok na najbardziej egzotyczne i najdalsze kierunki. A współpraca obu stron układała się na tyle dobrze, że jesienią ubiegłego roku LOT zbazował w stolicy Czech jednego ze swoich Boeingów 787. Dobre efekty współpracy było też widać po liczbie przewiezionych pasażerów: w 2022 roku LOT przewiózł 33 tysiące turystów z Pragi, a w roku ubiegłym – już 44 tysiące osób, latając ze stolicy Czech na Madagaskar, Zanzibar, Sri Lankę, Dominikanę, a także do Tajlandii i Kenii. Teraz jednak – jak donoszą czeskie media – współpraca ta została zakończona, a Dreamlinera LOT nie zobaczymy już jesienią i zimą w Pradze.

Sprawdź najlepsze oferty na wczasy
Reklama interaktywna, dane dostarczone 2024-07-15T19:57:00.473Z przez Wakacje.pl

– Przed każdym sezonem rozmawiamy z liniami dostępnymi na rynku, biorąc pod uwagę najbardziej optymalne warunki dotyczące m.in. operowania z różnych lotnisk, oferowanie czy typ samolotu oraz usług na pokładzie – potwierdza Katerina Pavlikova, rzeczniczka biura podróży Cedok, cytowana przez serwis zdopravy.cz.

Na dalekich trasach z Pragi Dreamlinera LOT zastąpi włoski przewoźnik Neos, który będzie obsługiwał dalekie trasy Boeingiem 787-9. Oprócz Pragi, przewoźnik ma uruchomić loty także z Brna, Ostrawy i Bratysławy.

Co na to LOT?
– Uprzejmie informujemy, że w ubiegłych latach wszystkie czarterowe rejsy PLL LOT dalekiego zasięgu z Pragi były kontraktowane bezpośrednio przez ITAKA Fly Sp. z o.o. Nie możemy więc potwierdzić zakończenia współpracy, gdyż biuro Cedok nigdy nie było dla nas stroną umowy – informuje biuro prasowe LOT w odpowiedzi na pytania Fly4free.pl.
 
– Jednocześnie potwierdzamy, że w najbliższym sezonie W24/25 nie planujemy operacji czarterowych dalekiego zasięgu z Pragi. B787 Dreamliner, który do tej pory obsługiwał te połączenia wzmocni działalność rozkładową – czytamy w odpowiedzi na nasze pytania.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »