Fly4free.pl

LOT i inne linie lotnicze omijają Afganistan. Czas niektórych lotów wydłuży się nawet o godzinę

Foto: Grand Warszawski / Shutterstock

Po przejęciu władzy przez Talibów w Afganistanie, linie lotnicze zdecydowały się na omijanie tego kraju, co doradza afgański urząd lotnictwa cywilnego. Wśród linii, które zdecydowały się na zmianę trasy, jest też LOT, który poleci dłuższą trasą na Tajwan i do Indii.

Dramatyczna sytuacja w Afganistanie, gdzie Talibowie przejęli kontrolę nad Kabulem, czyli stolicą tego kraju, mocno wpłynęła na linie lotnicze. Przewoźnicy tacy jak Emirates czy flyDubai zdecydowali się na zawieszenie lotów do Kabulu (wszystkie loty komercyjne zostały już zresztą odwołane), a inne linie zdecydowały się na omijanie Afganistanu podczas swoich lotów. Taka jest też rekomendacja ACAA, czyli Urzędu Lotnictwa Cywilnego Afganistanu, który w poniedziałek rano poinformował, że przestrzeń powietrzna Kabulu została udostępniona wojsku, a wszelkie loty tranzytowe przez Afganistan powinny zmienić trasę.

Przewoźnicy posłuchali. Już w niedzielę linie United Airlines, British Airways i Virgin Atlantic poinformowały, że podczas swoich lotów będą omijały Afganistan. W poniedziałek taką samą decyzję podjęły m.in. Qatar Airways, Singapore Airlines, China Airlines, Air France-KLM i Lufthansa. Dla przewoźników oznacza to wydłużenie czasów lotu i wyższe koszty, ale żadna linia nie chce ryzykować. Które loty będą wydłużone i o ile?

W depeszy agencji Reuters czytamy, że okrężną drogą polecą samoloty linii Air France lecące do Bangkoku, Delhi, Singapuru, Mumbaju, Madrasu oraz Ho Chi Minh.

Z kolei Lufthansa poinformowała, że loty do Indii i innych destynacji mogą być wydłużone nawet o godzinę.

Afganistan ominie też LOT. W przesłanym do redakcji Rynku Lotniczego komunikacie czytamy, że rejsy cargo do Indii oraz połączenia pasażerskie do Tajpej na Tajwanie będą wykonywane nieznacznie dłuższą trasą.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »