Fly4free.pl

Lokalne władze apelują do LOT o tańsze bilety i zwiększenie liczby lotów

Foto: Przemyslaw Szablowski / Shutterstock
Radni sejmiku województwa zachodniopomorskiego przyjęli uchwałę, w której apelują do rządu o niedopuszczenie do dalszej marginalizacji i wykluczenia komunikacyjnego Pomorza Zachodniego. Apelują więc do LOT o obniżenie cen biletów, większe samoloty i zwiększenie liczby lotów na trasie ze Szczecina do Warszawy.

O drogich biletach lotniczych na trasie ze Szczecina do Warszawy pisaliśmy na naszych łamach kilkanaście dni temu – zachodniopomorscy radni domagali się wówczas wyjaśnień od LOT, a przedstawiciele linii tłumaczyli, że to kwestia popytu. Teraz więc lokalni politycy poszli o krok dalej i w czwartek przyjęli uchwałę, w której apelują do rządu o „niedopuszczanie do dalszej marginalizacji i wykluczenia komunikacyjnego Pomorza Zachodniego”.


– Dlaczego bilety LOT-u ze Szczecina do Warszawy są dwa, trzy razy droższe niż z Zielonej Góry? Odnoszę wrażenie, że LOT wykorzystuje swoją pozycję monopolisty. Po tym jak zagroziłem, że złożę do UOKiK-u wniosek, by sprawdzono, czy tak rzeczywiście nie jest, LOT minimalnie obniżył ceny, ale może z tego skorzystać tylko dwóch pierwszych pasażerów wykupujących bilet na dane połączenie. Nie zgadzam się na to, żeby rząd traktował mieszkańców Pomorza Zachodniego gorzej niż mieszkańców Londynu – mówił podczas sesji  Wojciech Dorżynkiewiczradny województwa zachodniopomorskiego.

Do Warszawy z Goleniowa lata się tylko LOT-em, na tym kierunku nie ma konkurencji, ceny biletów są bardzo wysokie, a jedyny poranny lot do stolicy jest dopiero po godzinie 9:00. Wystarczy sprawdzić siatkę połączeń do innych miast, aby przekonać się, że, niestety, jesteśmy traktowani po macoszemu  – dodaje Olgierd Geblewicz, marszałek województwa.

Pierwotnie adresatem apelu radnych miał być LOT, jednak ostateczni został nim rząd, ponieważ narodowy przewoźnik jest spółką kontrolowaną przez Skarb Państwa. Znalazła się tam prośba o interwencję u narodowego przewoźnika, która miałaby sprawić, że bilety na trasie Szczecin-Warszawa będą tańsze, a jednocześnie zwiększy się liczba wykonywanych połączeń między tymi dwoma lotniskami.

Przypomnijmy, że w nadchodzącym sezonie zimowym LOT zwiększy liczbę połączeń na tej trasie z 12 do 14 tygodniowo.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »