Fly4free.pl

Linie zaczynają odwoływać loty i zmieniać grafiki, by ich załogi nie nocowały na Ukrainie

Foto: MaxxjaNe / Shutterstock
Przynajmniej 4 europejskie linie lotnicze zmieniły swój grafik lotów, aby członkowie ich załóg nie nocowali w Kijowie. Ma to związek z napiętą sytuacja między Ukrainą i Rosją. LOT na razie wykonuje swoje połączenia bez zmian, ale uważnie przygląda się rozwojowi sytuacji.

Jak czytamy w serwisie Avianews, zmiany w rozkładach lotów z i na Ukrainę wprowadziły linie Lufthansa, Austrian Airlines, Swiss oraz holenderski KLM. Wszyscy ci przewoźnicy zrezygnowali z nocnego postoju samolotu i odpoczynku dla załóg w Kijowie. Ma to związek z napiętą sytuacją na granicy Ukrainy i Rosji i zagrożeniem wybuchu wojny między tymi krajami.

Przewoźnicy zmieniają grafiki w różny sposób. Na przykład Austrian wykonał w niedzielę wieczorny lot OS667 z Wiednia do Kijowa, jednak zamiast zostać na noc na lotnisku Kijów Boryspol, maszyna wróciła od razu do Austrii. Poniedziałkowy lot z Kijowa do Wiednia został oczywiście odwołany.

Z kolei linia Swiss odwołała niedzielny popołudniowy lot z Zurychu do Kijowa. Zamiast tego, linia wysłała w poniedziałek pusty samolot po pasażerów oczekujących na swój lot do Szwajcarii. Cięcia w siatce połączeń wprowadziła też linia KLM: holenderski przewoźnik od 22 stycznia zawiesił kursowanie wieczornych połączeń z Amsterdamu (wylot z Holandii o 20.35, przylot do Kijowa o godz. 0.35 lokalnego czasu). Zmiany w rozkładzie lotów wprowadziła też Lufthansa – zmiany wprowadzono tak, aby załogi nie musiały nocować na Ukrainie.

Czy zmiany planuje też LOT?  W rozmowie z Fly4free.pl rzecznik linii Krzysztof Moczulski powiedział, że przewoźnik nie planuje na razie żadnych zmian w swojej ukraińskiej siatce połączeń, ale na bieżąco monitoruje sytuację.

– Wszelkie decyzje będziemy podejmować w oparciu o rekomendację regulatorów lotnictwa cywilnego – mówi Moczulski.

W bieżącym tygodniu LOT obsługiwać będzie średnio 7 rotacji dziennie na trasach do Kijowa, Lwowa i Odessy

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »