Fly4free.pl

Linie lotnicze wracają do Polski! Rekordzista przywraca trasę po 18 miesiącach przerwy

tel awiw plaza
Foto: Dance60 Shutterstock

Po prawie półtora roku przerwy linie El Al wznowiły loty z Lotniska Chopina do Tel Awiwu. Mimo niepewnej sytuacji z pandemią przewoźnicy wznawiają zawieszone wcześniej trasy, co jest z pewnością dobrą informacją dla wielu portów w naszym kraju i dla pasażerów.

O wznowieniu połączenia lotniczego między Polską i Izraelem poinformowało Lotnisko Chopina. Pierwszy regularny lot linii El Al z Tel Awiwu po niemal 18 miesiącach przerwy wylądował na Lotnisku Chopina w czwartek rano. Jak informuje lotnisko, trasa będzie obsługiwana początkowo 4 razy w tygodniu: w. poniedziałki, środy, czwartki i niedziele. Władze portu mają nadzieję, że linia wróci do Warszawy na stałe, jednak na razie rozkład jest zatwierdzony tylko do końca września.

Nie jest to jedyna linia, która wróci lub pojawi się w najbliższym czasie w Polsce.

Jednym z najciekawszych powrotów jest ponowne wejście Wizz Aira na lotnisko w Rzeszowie. Przewoźnik ten pierwotnie miał się pojawić w stolicy Podkarpacia już w listopadzie 2020 roku, jednak ostatecznie z uwagi na pandemię i słaby popyt termin ten został opóźniony do połowy grudnia – wówczas wystartowała trasa z Rzeszowa do Eindhoven, na której przewoźnik latał jednak… jedynie przez trzy i pół tygodnia i połączenie zawiesił. Przez kolejne miesiące linia miała wrócić do latania z Rzeszowa, jednak na drodze stanęła pandemia. W momencie, gdy wielu zaczęło jednak nawet powątpiewać w to, czy Wizz Air wróci do Rzeszowa, „landrynka” ogłosiła 2 kolejne trasy z tego lotniska, które wystartują we wrześniu. Jakie to połączenia? 15 września Wizz Air uruchomi połączenie z Rzeszowa do Oslo-Torp (loty w środy i niedziele), a od 24 września poleci do Londynu-Luton (loty w poniedziałki i piątki). A co z trasą do Eindhoven? Z systemu rezerwacyjnego wynika, że połączenie zostanie uruchomione 31 października i będzie realizowane 2 razy w tygodniu (w środy i niedziele).

Jeszcze ciekawiej wygląda kwestia nowego przewoźnika na lotnisku w Łodzi. Chodzi o ukraińską linię SkyUp, która już kilka razy przekładała start nowego połączenia na Ukrainę. Pierwotnie przewoźnik miał uruchomić z Łodzi loty do Kijowa i Lwowa, jednak ostatecznie linia zdecydowała się na uruchomienie tylko tej pierwszej trasy. Loty do stolicy Ukrainy mają się odbywać od 20 września i będą realizowane w poniedziałki i czwartki. Czy ten termin uruchomienia trasy jest ostateczny? Trudno powiedzieć, tym bardziej, że w systemie rezerwacyjnym loty są tylko do końca października. Jednocześnie warto też pamiętać, że linia SkyUp ogłaszała już loty z innych polskich lotnisk, z których jednak szybko się wycofywała: przewoźnik miał więc latać z Gdańska i Modlina do Kijowa, a potem także z Katowic do stolicy Ukrainy. Z dwóch pierwszych tras przewoźnik zrezygnował już dużo wcześniej, natomiast trasa z lotniska w Pyrzowicach zniknęła niedawno z systemu rezerwacyjnego linii, co oznacza, że także to połączenie nie dojdzie do skutku.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »