Fly4free.pl

Ledwo wsiądziesz, już wysiadasz. Tylko godzina lotu – rusza najkrótsza trasa A380

Airbus A380 Singapore Airlines
Foto: ss / Shutterstock
Od 4 listopada linia Singapore Airlines będzie realizowała część lotów na trasie z Singapuru do Kuala Lumpur potężnymi Airbusami A380. Będzie to więc najkrótsza trasa świata obsługiwana największymi pasażerskimi samolotami świata, bo efektywny czas lotu między oboma stolicami wynosi mniej niż godzinę.

Największe samoloty świata miały powoli przechodzić na emeryturę, a tymczasem okazuje się, że coraz więcej przewoźników planuje stopniowo przywracać jej do swojej floty. Kilkanaście dni temu pisaliśmy o tym, że takie plany mają linie British Airways i Qatar Airways, a kilka dni temu o wznowieniu lotów A380 poinformowały linie Singapore Airlines. Na pierwszy rzut samoloty te będą realizowały loty na trasie z Singapuru do Londynu (od 18 listopada), jednak wcześniej przewoźnik planuje, że maszyny te trafią na krótszą, bardziej „rozruchową” trasę.
Stąd decyzja, by od początku listopada Airbusy A380 latały na trasie z Singapuru do Kuala Lumpur. Jak czytamy w serwisie Simple Flying, A380 będą latały na tej trasie od 4 listopada do 5 grudnia – najczęściej będzie to popołudniowo-wieczorna rotacja: samolot ma opuszczać Singapur o godzinie 18.25, a godzinę później meldować się w stolicy Malezji. Podobnie z drogą powrotną: Airbus A380 ma wylatywać o godzinie 21, a w Singapurze być o 22.

Oprócz konieczności rozruszania A380, puszczenie tak dużych samolotów na tej trasie jest też związane z częściowym otwarciem granic i zniesieniem restrykcji przez Malezję.
Samo połączenie potrwa więc jedynie godzinę. Oznacza to, że będzie to najkrótsza regularna trasa, na której będą latały Airbusy A380. Jak dotąd to miano dzierży połączenie z Dubaju do Maskatu, czyli stolicy Omanu. Na tej trasie Airbusy A380 latają od lipca 2019 roku – czas podróży to zaledwie 75 minut.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »