Fly4free.pl

Kolejny kraj UE z restrykcjami wjazdowymi. Wjedziesz tam tylko z negatywnym wynikiem testu!

Foto: Travel-Fr / Shutterstock
Od najbliższego piątku wszyscy podróżni (także w pełni zaszczepieni) wjeżdżający do Irlandii będą musieli mieć ze sobą negatywny wynik testu na koronawirusa. Nowe przepisy mają obowiązywać przez 14 dni, choć wiele wskazuje na to, że zostaną przedłużone.

Irlandia jest kolejnym krajem UE, który wprowadza tego typu przepisy wjazdowe – już od środy Portugalia będzie wymagała od wszystkich podróżnych negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Jak wyglądają nowe przepisy w Irlandii?

Zmiany wejdą w życie 3 grudnia w piątek. Od tego dnia każda osoba wjeżdżająca do Irlandii będzie musiała mieć ze sobą negatywny wynik testu na koronawirusa – mogą to być zarówno testy antygenowe (wykonane do 48 godzin przed podróżą) jak i testy PCR (wykonane do 72 godzin przed podróżą do Irlandii). Co ważne – zmiany będą dotyczyć wszystkich podróżnych, a więc także w pełni zaszczepionych posiadaczy unijnego certyfikatu COVID. Ma to dotyczyć podróżnych z całego świata – jedyny wyjątek ma dotyczyć osób podróżujących z Irlandii Północnej.

Prawdopodobnie tak jak w przypadku lotów do Portugalii, negatywne wyniki testów będą sprawdzane jeszcze na lotnisku, podczas boardingu. Nie ma jeszcze szczegółów dotyczących tego, co czeka osoby, które pojawią się na lotnisku bez ważnego wyniku testu – w „Irish Times” czytamy, że takie osoby trafią zapewne na kwarantannę (domową lub hotelową – nie jest to jeszcze przesądzone), niewykluczone są też mandaty karne.

Więcej szczegółów na temat nowych przepisów wjazdowych do Irlandii podamy wkrótce.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »