Fly4free.pl

Kolejny kraj jasno deklaruje: Niezaszczepionych turystów nie wpuścimy jeszcze długo!

Foto: Zhukova Valentyna / Shutterstock

– Zagraniczni turyści, którzy nie są zaszczepieni przeciw COVID-19, nie będą wpuszczani na teren naszego kraju jeszcze przez dłuższy czas, ponieważ nie chcemy ryzykować utracenia tego, co osiągnęliśmy w ograniczeniu działania koronawirusa – powiedział premier Kanady Justin Trudeau.

Kanada jest kolejnym krajem m.in. po Izraelu, Australii, ale też Tajlandii i niektórych krajach Azji Południowo-Wschodniej, który jasno deklaruje, że gdy już otworzy się dla zagranicznych turystów, to będzie przyjmował tylko osoby zaszczepione. Potwierdził to premier Kanady, którego zapytali o to dziennikarze podczas konferencji prasowej.

Agencja Reuters informuje, że w tym tygodniu Kanada zniosła co prawda obowiązek kwarantanny dla w pełni zaszczepionych podróżnych, jednak dotyczy on jedynie podróży z ważnych powodów, typu kwestie rodzinne. Podróże typowo turystyczne wciąż nie są dozwolone, choć branża apeluje do władz o zniesienie tych obostrzeń. I być może wkrótce apele te zostaną wysłuchane, choć…

– W następnym kroku będziemy się zastanawiali, w jaki sposób możemy dopuścić podróże dla w pełni zaszczepionych podróżnych z zagranicy. Więcej na ten temat będziemy mogli powiedzieć w nadchodzących tygodniach – powiedział premier Kanady.

Jak podaje agencja Reuters, ponad 78 procent populacji Kanady w wieku 12 lat i starszych przyjęła już przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciw COVID-19.

W depeszy czytamy, że w tej chwili najbardziej palącą kwestią jest otwarcie granicy między Kanadą i USA, przez którą nie da się wjechać obecnie w celach rekreacyjno-turystycznych od marca 2020 roku. Obecne restrykcje na granicy obu krajów obowiązują przynajmniej do 21 lipca.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Rasizmu szczepionkowego ciąg dalszy. 
wiks91, 9 lipca 2021, 15:00 | odpowiedz
Braku myślenia ciąg dalszy, 
wiks91 Rasizmu szczepionkowego ciąg dalszy. 
Alvaro_morales, 9 lipca 2021, 15:14 | odpowiedz
Rasizmu szczepionkowego ciąg dalszy, przebijam, kto da więcej !
Alvaro_morales Braku myślenia ciąg dalszy, 
wiks91 Rasizmu szczepionkowego ciąg dalszy. 
John Nemo, 9 lipca 2021, 15:44 | odpowiedz
Radizmu szczepionkowego ciąg dalszy.Alvaro_morales, to może pora zacząć myśleć? Im więcej nas tym lepiej.Alvaro_morales, to zacznij myśleć
John Nemo Rasizmu szczepionkowego ciąg dalszy, przebijam, kto da więcej !
Alvaro_morales Braku myślenia ciąg dalszy, 
wiks91 Rasizmu szczepionkowego ciąg dalszy. 
Reporter, 9 lipca 2021, 16:07 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Trzeba być tępym debilem lub perfidnym manipulatorem by łączyć rasizm z kwestią szczepień. Tertium non datur... 
Aron, 9 lipca 2021, 18:51 | odpowiedz
Jedna rzecz zastanawia - Trudeau mówi, że niezaszczepionych nie wpuszczą jeszcze długo. Czy niezaszczepieni przypadkiem nie powinni wszyscy umrzeć na wirusa ?? Jakie długo zatem, przecież zaraz zaczną umierać na ulicach. Jakieś zakłócenia w mocy " logiki lewaków" są wyczuwalne.
John Nemo, 10 lipca 2021, 9:50 | odpowiedz
Niestety przybiera to już radykalne formy. Współczuję ludziom, którzy nie potrafią sami wyciągać wniosków. Być może logika jest im obca. Ale cóż, szczepienia okazały się nieskuteczne i nie pomagają w walce z wirusem jak dotąd myślano. Ale ci ,, wolni,, ludzie  nadal będą się dziwić jak to można się nie szczepić. Bo przecież ci nieszczepieńcy to są jacyś oszołomi którzy ulegają teorią spiskowym :) a my to jesteśmy tacy ,,wolni,, i,, otwarci na świat " kocham ludzką hipokryzję- ona jest taka widoczna gołym okiem, że to już jest mega śmieszne. Pozdrawiam wszystkich nieszczepionych. 
Astros, 10 lipca 2021, 12:53 | odpowiedz
Cieszę się, że nie jestem sama. Już jest dużo wyników badań, że na nowe odmiany wirusa nawet osoby zaszczepione choruję x6 więcej niż niezaszczepione !!!! i setki innych kwestii mówi już za tym, aby ostrożnie podchodzić do szczepionek. Może kiedyś ludzie się obudzą. a póki co Kanadzie mówimy w ich stylu: Jasno  i oficjalnie deklaruję, że ja jako niezaszczepiona turystka nie przyjadę do takiego kraju, który prowadzi eksperymenty na swoich obywatelach i jeszcze wymusza szczepienia na obywatelach innych krajów. Amen.
AgaZap, 10 lipca 2021, 15:58 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Poproszę o źródło do tych badań. Chętnie się zapoznam. 
AgaZap Cieszę się, że nie jestem sama. Już jest dużo wyników badań, że na nowe odmiany wirusa nawet osoby zaszczepione choruję x6 więcej niż niezaszczepione !!!! i setki innych kwestii mówi już za tym, aby ostrożnie podchodzić do szczepionek. Może kiedyś ludzie się obudzą. a póki co Kanadzie mówimy w ich stylu: Jasno  i oficjalnie deklaruję, że ja jako niezaszczepiona turystka nie przyjadę do takiego kraju, który prowadzi eksperymenty na swoich obywatelach i jeszcze wymusza szczepienia na obywatelach innych krajów. Amen.
maverickk, 10 lipca 2021, 18:17 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Paranoja. Dwa najbardziej zaszczepione kraje - UK i Izrael wyraźnie pokazują że szczepienia w ogóle nie zmniejszają transmisji, a nawet dzieje się wręcz coś przeciwnego.
Zybstar51, 10 lipca 2021, 18:54 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »