Fly4free.pl

Kolejne polskie lotnisko mocno się zmieni. Ludzie przestaną się tłoczyć w terminalu jak sardynki!

Foto: mat.prasowe
Łódzkie lotnisko zapowiada wprowadzenie szeregu usprawnień, które w najbliższych miesiącach znacząco ułatwi życie czekającym na swój lot pasażerom. Planowane jest m.in. otwarcie business lounge i przebudowa strefy non-Schengen.

Spośród małych lotnisk, port lotniczy w Łodzi w ostatnich latach rozwija się najszybciej. Zwiększenie oferty lotów czarterowych oraz nowe trasy Ryanaira sprawiają, że w tym roku lotnisko planuje obsłużyć ponad 500 tysięcy pasażerów. Jednak zwiększony poziom ruchu oznacza też, że stosunkowo niewielki temat coraz częściej zapełnia się stłoczonymi podróżnymi. A do powstania takiego natłoku wystarczą nawet 2 samoloty wylatujące o tej samej godzinie.
Dlatego łódzkie lotnisko szykuje szereg inicjatyw, które uprzyjemnią i ułatwią pasażerom oczekiwanie na ich loty.
O zmianach czytamy w „Dzienniku Łódzkim”. 

Najważniejsza z nich to przebudowa hali odlotów w strefie non-Schengen, gdzie łódzki port planuje zwiększyć przestrzeń dla pasażerów. Ta inwestycja ma się rozpocząć zimą.

Inne zmiany będzie widać wcześniej, zwłaszcza na piętrze hali odlotów strefy Schengen. Od kilku dni czynny jest nowy bar z przekąskami ze sporą liczbą miejsc siedzących i stojących. W sąsiadującej z nim poczekalni ma powstać niewielka strefa dla dzieci, a nieopodal salonik business executive lounge, gdzie pasażerowie za opłatą będą się mogli zrelaksować w komfortowych warunkach. Czy powstanie saloniku oznacza, że w Łodzi po kilku latach przerwy pojawi się jakaś tradycyjna linia lotnicza w rodzaju Lufthansy czy SAS? Lotnisko nie komentuje, ale wskazuje na to, że salonik znajdzie chętnych także wśród obecnych klientów łódzkiego portu.

Widzimy, że wśród pasażerów czarterów i Ryanaira są klienci chętni na dodatkową usługę i oczekiwanie na lot w komfortowych warunkach, jaką umożliwią BEL – mówi w rozmowie z Fly4free.pl Wioletta Gnacikowska, rzeczniczka prasowa lotniska w Łodzi.
Salonik biznesowy ma być otwarty pod koniec tego roku.

W „DŁ” czytamy też, że o dodatkowe 30 miejsc powiększy się też parking dla aut przy lotnisku – całkowita liczba miejsc parkingowych zwiększy się w efekcie do około 500.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »