Fly4free.pl

Kolejne kraje znoszą testy PCR albo otwierają granice! Luzowanie obostrzeń idzie pełną parą

kenia
Foto: Sylvia Szekely / Unsplash
Aż trzy kolejne rządy zdecydowały, że podróżni nie będą musieli przedstawiać negatywnych wyników testów PCR. Kenia i Nowa Zelandia wprowadzają luzowanie obostrzeń dla osób zaszczepionych, a Curaçao dla wszystkich. Do tego granice po miesiącach zamknięcia otwiera Korea Południowa.

W ostatnich tygodniach niemal codziennie mamy dla Was dobre wieści na temat luzowania obostrzeń. Kraje albo decydują się na zniesienie obowiązkowych testów PCR, rezygnują z kwarantann albo chociaż otwierają granice, choć dotąd obcokrajowcy w ogóle nie mogli ich przekraczać. Nie inaczej będzie dzisiaj – zwłaszcza, że lista jest całkiem obfita!

Zacznijmy od jednego z najpiękniejszych krajów świata. Nowa Zelandia wreszcie zdecydowała się nie tylko otwarcie granic dla turystów z dużej części świata. Wszystkie w pełni zaszczepione osoby będą mogły wjechać także w celach turystycznych (co do tej pory nie było możliwe). Otwarcie będzie przebiegać stopniowo – najpierw, już od 13 kwietnia do kraju będą mogli wjechać obywatele Australii. Później, 2 maja lista zostanie znacząco rozszerzona i obejmie aż 60 krajów, w tym Polskę.

Kolejne zmiany dotyczą Kenii. Do tej pory nawet zaszczepieni turyści musieli przedstawiać negatywny wynik testu. Teraz się to zmienia, bowiem obowiązek testów zostanie zniesiony, ale wyłącznie dla w pełni zaszczepionych gości.

Świetna wiadomość nadeszła także z Korei Południowej. Kraj, który był niemal całkowicie zamknięty od wielu miesięcy, wreszcie zacznie wpuszczać turystów. Już od 1 kwietnia turystów przyjeżdżających do Korei Południowej nie będzie obowiązywać kwarantanna, ale pod warunkiem, że są w pełni zaszczepieni. Do tej pory kwarantanna trwała 7 dni i była bardzo uciążliwa. W mocy pozostaje jednak kwestia testu. Cudzoziemcy muszą przedstawić negatywny wynik testu. Trzeba go wykonać nie wcześniej niż 48 h przed lotem i akceptowane są wyłącznie test PCR.

Warto jednak podkreślić, że jeśli od szczepienia minęło więcej niż 180 dni, to wymagana będzie dawka przypominająca.
Największe zmiany dotyczą jednak rajskiego Curaçao. Karaibska wyspa zdecydowała się znieść wszystkie obostrzenia wjazdowe – dla wszystkich. A to oznacza, że zarówno osoby zaszczepione jak i niezaszczepione nie muszą już przedstawiać negatywnego wyniku testu, a wjazd jest zupełnie bezproblemowy.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Covidianie to mają fajnie. Jak jesteś grzeczny to masz...marchewkę a jak jesteś zbyt dociekliwy to...kij (heh) Takie życie
Semen6969, 16 marca 2022, 15:34 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »