Fly4free.pl

Kolejna znana linia idzie w ślady Ryanaira i Wizz Aira. W cenie biletu weźmiesz tylko mały plecak!

bagaz podreczny
Foto: PONG HANDSOME / Shutterstock

Od 31 sierpnia kupując bilet w najtańszej taryfie na loty linią Eurowings, w cenie biletu ędziemy mogli zabrać ze sobą tylko 1 sztukę bagażu podręcznego o wymiarach 40x30x25 cm, którą będziemy musieli zmieścić pod fotelem. W ten sposób niemiecki przewoźnik będący częścią grupy Lufthansa dołączył do takich przewoźników jak Ryanair czy Wizz Air, które wytyczają standardy w branży lotniczej, jeśli chodzi o wymiary bagażu.

Nowa polityka bagażowa Eurowings dotyczy wszystkich biletów kupionych po 31 sierpnia i jak czytamy w komunikacie przewoźnika, ma na celu utrzymanie niskich cen biletów. Zmiany dotyczą bowiem jedynie najtańszych biletów kupowanych w taryfie Basic. Do tej pory pasażerowie linii Eurowings mogli zabierać na pokład w cenie biletu w ramach bagażu podręcznego walizkę ważącą do 8 kilogramów. Obecnie kupując bilet w najtańszej taryfie możemy zabrać ze sobą tylko 1 sztukę bagażu o maksymalnych wymiarach 40x30x25 cm, czyli na przykład torbę na laptopa lub mały plecak. Zgodnie z nowymi przepisami, nie możemy ich umieszczać w schowku nad głową, a jedynie pod fotelem.

Jeśli w ramach najtańszej taryfy chcemy zabrać ze sobą duży bagaż podręczny (czyli małą walizkę o wymiarach 55x.40×23 cm i wadze do 8 kilogramów), musimy wykupić usługę „2 Cabin Bags & Priority Boarding), któej ceny zaczynają się od 10 EUR (możemy ją wykupić np. przez aplikację Eurowings). Jedyny wyjątek od reguły Eurowings oferuje dla niemowląt – podróżując z maluchami do 24 miesiąca życia możemy w ramach najtańszej taryfy zabrać drugi mały plecak o wymiarach 40x30x25 cm.

Foto: Eurowings

Jednocześnie branżowe serwisy informują, że Eurowings zastrzega sobie prawo do tego, by w przypadku najbardziej zatłoczonych lotów nasz bagaż podręczny może być nadany przy bramce wejściowej do samolotu i przekazany do luku bagażowego. W tej sytuacji po przylocie na miejsce docelowe dostaniemy go z powrotem dopiero przy stanowisku do odbioru bagażu.

Foto: Eurowings

Jednocześnie Eurowings podkreśla, że w taryfach Smart i BIZclass nie wprowadza żadnych zmian dla swoich klientów.

Przypomnijmy, że od lutego podobne zmiany w swojej polityce dotyczącej bagażu podręcznego wprowadziła linia easyJet.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »