Fly4free.pl

Kolejna linia rezygnuje z darmowego wyboru miejsca w samolocie! Płacisz lub losujemy ci środkowy fotel…

Foto: Dmitry Birin / Shutterstock
Etihad rezygnuje z częściowo bezpłatnego wyboru miejsca w samolocie. Od końca listopada każda osoba, która nie wykupi usługi płatnego wyboru miejsca z wyprzedzeniem, otrzyma losowe miejsce, którego zmiana będzie wiązała się z dodatkową dopłatą.

O linii Etihad pisaliśmy kilka dni temu, prezentując niezwykle ambitne plany rozwoju tego przewoźnika. Częściowo są one efektem restrukturyzacji i szukania dodatkowych źródeł przychodów, dzięki czemu przewoźnik z Abu Zabi stanął na nogi. Teraz okazuje się, że linia wprowadza zmiany dotyczące procedury rezerwacji, a konkretnie – wyboru miejsca w samolocie, który od teraz ma być w pełni płatny.

Sprawdź najlepsze oferty na wczasy
Reklama interaktywna, dane dostarczone 2024-04-12T22:57:00.148Z przez Wakacje.pl

Tak naprawdę jest to rozszerzenie już obowiązujących usług, bo serwis One Mile At A Time przypomina, że przewoźnik z Zatoki Perskiej wprowadził opłaty za wybór miejsca z wyprzedzeniem już w 2018 roku. Do tej pory istniała jednak furtka, by robić to bezpłatnie – w momencie uruchomienia odprawy online (na 30 godzin przed startem lotu) pasażerowie mogli wybierać za darmo spośród wszystkich foteli, które nie zostały wcześniej wykupione. Teraz okazuje się, że ta praktyka przestanie obowiązywać – jak informuje One Mile At A Time, od 28 listopada płatny wybór miejsca będzie możliwy do ostatnich chwil do zamknięcia odprawy. Jednocześnie oznacza to, że pasażer, który nie wykupi tej usługi, otrzyma losowe miejsce, a jego zmiana możliwa będzie tylko za opłatą.

Oprócz tego Etihad wprowadzi też „strefowy” cennik miejsc w samolocie, gdzie najwięcej zapłacą podróżni chcący podróżować w przedniej części samolotu, a najmniej ci, którzy wybiorą miejsce z tyłu.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »