Fly4free.pl

Kiedy Hiszpania zniesie restrykcje wjazdowe? Mamy najświeższe wieści!

Foto: Iakov Filimonov / Shutterstock
Hiszpania pozostaje jednym z nielicznych turystycznych krajów na południu Europy, gdzie przy wjeździe wciąż wymagane jest posiadania certyfikatu COVID-19, dokumentu potwierdzającego przechorowanie koronawirusa lub negatywny wynik testu. Kiedy to się zmieni?

Rozpoczęty kilkanaście dni temu sezon turystyczny sprawia, że kolejne kraje znoszą restrykcje wjazdowe dla turystów. Zdecydowało się na to także wiele krajów UE, m.in. Bułgaria, Malta czy Grecja. Jak tłumaczą ich władze, choć pandemia wciąż zbiera żniwo, to jednak poziom zaszczepienia w społeczeństwach jest tak duży, że zniesienie restrykcji nawet dla niezaszczepionych podróżnych nie jest problemem. W UE wciąż jest jednak sporo państw, które wciąż utrzymują koronawirusowe restrykcje wjazdowe. A jednym z tych krajów, na których otwarcie najbardziej czekają podróżni jest Hiszpania. Obecnie, aby tam wjechać i uniknąć kwarantanny, musimy przedstawić jeden z kilku dokumentów: ważny Unijny Certyfikat COVID, dokument potwierdzający przechorowanie koronawirusa lub świeży negatywny wynik testu na COVID-19. Czy te wymogi zostaną zniesione?

Choć o dalszym luzowaniu restrykcji mówiono już od dłuższego czasu, to tuż przed majówką rząd Hiszpanii ogłosił, że obecne restrykcje koronawirusowe pozostaną w mocy przynajmniej do 15 maja. Oznacza to, że do tego dnia osoby niezaszczepione w dalszym ciągu będą musiały przedstawić negatywny wynik testu do koronawirusa, a osoby zaszczepione – Unijny Certyfikat COVID. Jednocześnie w hiszpańskich mediach słyszymy, że mocniejsze luzowanie obostrzeń wjazdowych jest tylko kwestią czasu, jeśli Hiszpania nie chce pozostawać w tyle za swoimi rywalami z południa Europy, takimi jak Grecja czy Chorwacja.


Przypomnijmy też, że w ubiegłym roku Hiszpania zniosła koronawirusowe restrykcje wjazdowe dla Polaków dopiero pod koniec czerwca. Nie można więc wykluczyć powtórki tego scenariusza także w tym roku.
 

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Malaga chyba odłączyła się od Hiszpanii, bo w ostatni weekend nikt certyfikatów, ani testów po przylocie nie sprawdzał. :)
Misiatek, 4 maja 2022, 22:43 | odpowiedz
Avatar użytkownika
na Teneryfie też nikt nie sprawszał
rams, 5 maja 2022, 8:06 | odpowiedz
Natomiast mimo radosnej twórczości autora, Malta nadal wymaga szczepienia bądź testu przed wjazdem.
Krzysztof76, 5 maja 2022, 19:21 | odpowiedz
Avatar użytkownika
ani w Barcelonie czy Alicante :P haha pic na wodę fotomontaż
matias-l, 5 maja 2022, 19:34 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »