Fly4free.pl

Jedz, pij i zwiedzaj za darmo. Oto bezpłatne atrakcje europejskich miast

Jak uniknąć bankructwa, a jednocześnie zobaczyć najpiękniejsze zakątki?

Tanie bilety, tanie noclegi – wszystko to brzmi doskonale, ale co ze zwiedzaniem? Niektóre europejskie miasta słyną z tego, że wysysają pieniądze z portfeli turystów. Podpowiadamy jak tego uniknąć. Poznajcie darmowe atrakcje piętnastu najpopularniejszych turystycznych miast i zaplanujcie doskonale zorganizowaną, obfitującą w atrakcje podróż. Jak się okazuje, bezpłatnie można nie tylko zwiedzać słynne zabytki, ale także zjeść lub wypić wino. Przekonajcie się sami.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Do Paryża jest sens jechać przed 26 rokiem życia bo wszystkie muzea są za darmo ale nie ma co chodzić do restauracji bo do 10euro (kebab, chinol) jedzenie jest paskudne a wyżej nie jadłem. Polecam bagiety z serem la petit.
Smulik, 16 marca 2015, 19:52 | odpowiedz
Za złotą uliczkę w listopadzie w Pradze akurat kazali sobie płacić, i z tego co pamiętam niemało (była tylko w zestawie z innymi zabytkami na wzgórzu)
nctr, 16 marca 2015, 21:28 | odpowiedz
Złota Uliczka pozostaje także ogólnodostępnym dobrem - PŁATNA!!! - ok 80Kc
Marian, 16 marca 2015, 21:36 | odpowiedz
Avatar użytkownika
W poprzednich latach Złota Uliczka w Pradze była płatna, czyżby się coś zmieniło?
Lisiecky, 16 marca 2015, 21:36 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Chińska pogoda w Brukseli :D
Django, 16 marca 2015, 21:38 | odpowiedz
W Budapeszcie koniecznie trzeba odwiedzić parlament - dla obywateli UE bezpłatnie, ale warto wcześniej się zarejestrować żeby nie stać w kilometrowej kolejce.
Latro, 16 marca 2015, 21:40 | odpowiedz
LisieckyW poprzednich latach Złota Uliczka w Pradze była płatna, czyżby się coś zmieniło?
Wstęp na Złotą uliczkę jest bezpłatny codziennie od godz. 17.00 - radzę zaplanować czas tak, by mniej więcej o tej porze znaleźc się przed bramą :) Pozdrawiam, była prażanka :)
Pippy, 16 marca 2015, 21:43 | odpowiedz
ok, w niedzielę za free, ale kolejki takie, że człowiek 1/2 dnia straci za te kilka euro ;)
skoczek66, 16 marca 2015, 21:43 | odpowiedz
zlota uliczka jest bezpłatna od 17.00
Zuza, 16 marca 2015, 21:44 | odpowiedz
nctrZa złotą uliczkę w listopadzie w Pradze akurat kazali sobie płacić, i z tego co pamiętam niemało (była tylko w zestawie z innymi zabytkami na wzgórzu)
Hm, niby tak - ale do ktorejs godziny jest za darmo. ;) W sezonie jest b. duzo ludzi i nawet nie ma sensu wpadac na te uliczkę, bo po prostu tłok i przeciskanie sie miedzy ludzmi.
ankkk, 16 marca 2015, 21:45 | odpowiedz
Katedra Berlińska jest od zeszłego roku płatna 5 EUR razem ze zwiedzaniem kopuły ;)
Klebek, 16 marca 2015, 21:57 | odpowiedz
co do Berlina: juz od dlugiego czasu nie ma wstepu za darmo do muzeow w czwartek wieczorem, tym bardziej do Pergamonu (sala z oltarzem jest zamknieta!) zanim napisze sie taki artykul nalezaloby sprawdzic wczeniej podawane informacje.
kika, 16 marca 2015, 22:12 | odpowiedz
LatroW Budapeszcie koniecznie trzeba odwiedzić parlament – dla obywateli UE bezpłatnie, ale warto wcześniej się zarejestrować żeby nie stać w kilometrowej kolejce.
Parlament już dawno nie jest bezpłatny
mgada, 16 marca 2015, 22:17 | odpowiedz
Pisząc taki artykuł, autorzy powinni posiadać więcej informacji o tych miastach. Polecam w Edynburgu festiwal FRINGE. odbywa on się przez cały sierpień i jest to festiwal sztuki ulicznej - przez cyrkowców, klaunów i różnego rodzaju grajków występujących na głownej ulicy Edynburga, po komików i stand-uperów w wieeelu lokalach. Duża cześć występów, nawet w lokalach, jest za darmo.
Kasia, 16 marca 2015, 22:22 | odpowiedz
3 bary El Tigre w Madrycie - zamawiasz piwo za 2,5 euro a do tego dostajesz za darmo cały talerz przekąsek!
aga, 16 marca 2015, 22:25 | odpowiedz
MarianZłota Uliczka pozostaje także ogólnodostępnym dobrem – PŁATNA!!! – ok 80Kc
codziennie po 20 jest darmowa :P
xxx, 16 marca 2015, 22:46 | odpowiedz
Rzym kwiecień,"urodziny miasta", daty ruchome,należy wcześniej sprawdzić - wejścia darmowe lub duża zniżka,obejmuje tez Neapol i Pompeje
Aga, 16 marca 2015, 23:21 | odpowiedz
Mozna by zrobic czesc druga tego przewodnika, a w nim: Mediolan, Florencja, Neapol, Sztokholm, Kopenhaga, Kijów, Kraków, Warszawa, Sofia, Bukareszt, Tallinn, Ryga, Wilno, Ljubljana, Sarajewo, Belgrad
simon, 16 marca 2015, 23:25 | odpowiedz
Do Paryża nie warto lecieć, to śmierdzące i drogie miasto, takie zaściankowe też, pełno tam jakiś kolorowych i białych orychów co sie włócza wzdłuż Sekfany i szczaja na ulicy przy drzewach zwykle, stad smierdzi. Zreszta sanitariaty zamykaja pod Wieza Eifla cos ok 19-20.00 a w kawiarni trzeba placic slono za odlanie sie wiec odlewanie jest na ulicy.Nie polecam tego miasta do fizycznego zwiedzania, za darmo jest cos do zwiedzenia np Norte Dame, katedra na wzgorzu Sakreker, czasem jakas wystawa, muzeum sie trafi za darmo. Ale tak jak pisze lepiej sobie to ogladnac wirtualnie w TV czy na komputerze i nie wachac paryskich smrodow i byc w miejscach gdzie mordowano ludzi. Lepiej pieniadze przeznaczyc na wczasy nad morzem cieplym z piekna plaza niz na ten rozleklamowany Paryz, co ponoc odiedza najwiecej turystow z calego swiata.
Jaro, 17 marca 2015, 4:55 | odpowiedz
Ja zamiast Paryza polecam Dubaj, też jet drogo ale wieża Burdzi Kalifa prawie trzy razy wyższa niz w Paryzu wieża Eiffla, w Dubaju jest wiele wieżowcow jak ktoś lubi ogladać, jest czysto zadbane, sa plaże z cieplym Arabskim Morzem, piekne akwarium, fontanny darmo z pokazami, stary Dubaj tez mozna ogladnac.
Tarik, 17 marca 2015, 5:04 | odpowiedz
TarikJa zamiast Paryza polecam Dubaj, też jet drogo ale wieża Burdzi Kalifa prawie trzy razy wyższa niz w Paryzu wieża Eiffla, w Dubaju jest wiele wieżowcow jak ktoś lubi ogladać, jest czysto zadbane, sa plaże z cieplym Arabskim Morzem, piekne akwarium, fontanny darmo z pokazami, stary Dubaj tez mozna ogladnac.
do Morza Arabskiego to z Dubaju jest tyle co z Zakopanego do Gdańska.
Nick, 17 marca 2015, 7:13 | odpowiedz
JaroDo Paryża nie warto lecieć, to śmierdzące i drogie miasto, takie zaściankowe też, pełno tam jakiś kolorowych i białych orychów co sie włócza wzdłuż Sekfany i szczaja na ulicy przy drzewach zwykle, stad smierdzi. Zreszta sanitariaty zamykaja pod Wieza Eifla cos ok 19-20.00 a w kawiarni trzeba placic slono za odlanie sie wiec odlewanie jest na ulicy.Nie polecam tego miasta do fizycznego zwiedzania, za darmo jest cos do zwiedzenia np Norte Dame, katedra na wzgorzu Sakreker, czasem jakas wystawa, muzeum sie trafi za darmo. Ale tak jak pisze lepiej sobie to ogladnac wirtualnie w TV czy na komputerze i nie wachac paryskich smrodow i byc w miejscach gdzie mordowano ludzi. Lepiej pieniadze przeznaczyc na wczasy nad morzem cieplym z piekna plaza niz na ten rozleklamowany Paryz, co ponoc odiedza najwiecej turystow z calego swiata.
Bardzo ciekawa i inspirująca opinia! Napisana inteligentnie, wspaniałą poprawną polszczyzną, no i te nazwy własne paryskich zabytków! Cóż za styl i szyk! Jedź chłopie nad to swoje morze, najlepiej nad Bałtyk i ostudź emocje. Pozdrawiam serdecznie
Ajlong, 17 marca 2015, 7:53 | odpowiedz
"Rewelacyjny widok na miasto rozlega się z wierzchołka wzgórza Petrin. Znajduje się tu wieża widokowa inspirowana paryską wieżą Eiffla. Na górę prowadzi 299 schodów, ale warto pokonać je dla panoramy widocznej ze szczytu." warto dodać, że ta przyjemność też kosztuje i to około 100 koron
fyutdudtu, 17 marca 2015, 8:07 | odpowiedz
LatroW Budapeszcie koniecznie trzeba odwiedzić parlament – dla obywateli UE bezpłatnie
Aktualne ceny: http://latogatokozpont.parlament.hu/web/latogatokozpont/jegyarak Dla zwykłego dorosłego, wstęp to 2000HUF. Warto wiedzieć, że dla osób powyżej 65 roku życia komunikacja i większość wstępów jest za darmo - dzięki temu moi rodzice mieli piękną wycieczkę niemal za free. Druga warta uwagi rzecz - po Dunaju pływają statki linii D11, D12, D13 w których obowiązują bilety komunikacji miejskiej (http://www.bkk.hu/en/2013/04/new-ticket-on-budapest-waterborne-public-transport-from-may/). Można sobie zrobić fajny rejs za free :)
hubert, 17 marca 2015, 10:04 | odpowiedz
Avatar użytkownika
LatroW Budapeszcie koniecznie trzeba odwiedzić parlament – dla obywateli UE bezpłatnie, ale warto wcześniej się zarejestrować żeby nie stać w kilometrowej kolejce.
Wizyta jest płatna. Byłam w styczniu 2015 (jest zniżka dla obywateli UE ) a nie bilet darmowy.
blue.wings, 17 marca 2015, 10:43 | odpowiedz
Avatar użytkownika
hubert
LatroW Budapeszcie koniecznie trzeba odwiedzić parlament – dla obywateli UE bezpłatnie
Aktualne ceny: http://latogatokozpont.parlament.hu/web/latogatokozpont/jegyarakDla zwykłego dorosłego, wstęp to 2000HUF.Warto wiedzieć, że dla osób powyżej 65 roku życia komunikacja i większość wstępów jest za darmo – dzięki temu moi rodzice mieli piękną wycieczkę niemal za free.Druga warta uwagi rzecz – po Dunaju pływają statki linii D11, D12, D13 w których obowiązują bilety komunikacji miejskiej (http://www.bkk.hu/en/2013/04/new-ticket-on-budapest-waterborne-public-transport-from-may/). Można sobie zrobić fajny rejs za free
Zgadzam się. Wstęp jest płatny. Co do rejsu to również prawda.
blue.wings, 17 marca 2015, 10:44 | odpowiedz
No akurat Book of Kells w Dublinie można zobaczyć kilka razy w roku za darmo, na święta (np. teraz na St Patricks), zamiast płacić 8 euro (może 9 już w tym roku)
traveller, 17 marca 2015, 12:11 | odpowiedz
"szkocki Parlament, który jest pięknym przykładem nowoczesnej architektury, umiejętnie zderzonej z zabytkowym otoczeniem" Hahaha, Pani Agata była w Edynburgu? Szkocki parlament jest przykładem niegospodarności władz i braku zachowania jakiejkolwiek estetyki w zabytkowym mieście, przykład szkaradctwa, szeroko krytykowany w Szkocji i całej Wielkiej Brytanii.. Został otwarty z 3 letnim opóznieniem, kosztem ponad 10-krotnie (!) wyższym niż pierwotnie zaplanowano! Nie polecam zwiedzania, chyba że ktoś jest zagorzałym fanem polityki. Jednak warto koło tego szkaradctwa przejść i się przekonać samemu, znajduje sie obok Holyroodhouse (jedna z królewskich rezydencji w Szkocji), i przy trasie na jedną z największych atrakcji miasta, tj Arthur's Seat, czyli wygasły wulkan praktycznie obok centurm miasta. Widoki NIESAMOWITE, na całe miasto, morze, most Forth Bridge.. Spacer na 2-3 godziny, na górze zawsze wietrznie, ale naprawdę warto!!
traveller, 17 marca 2015, 12:33 | odpowiedz
xxx
MarianZłota Uliczka pozostaje także ogólnodostępnym dobrem – PŁATNA!!! – ok 80Kc
codziennie po 20 jest darmowa
franz, 17 marca 2015, 13:36 | odpowiedz
Nie wiem, jak jest na południu, ale w północnych Włoszech godne polecenia jest aperitivo czyli rodzaj szwedzkiego stołu, udostępnianego w knajpach w okolicach 18.30/19.00 - płaci się za napoje (Spritz etc.), jedzenie jest gratis; wszystko razem trwa do ok.20.00. Faktycznie można się najeść za małe pieniądze. Wątpię natomiast, żeby zamawianie drinka z przekąską w ciągu dnia było niskobudżetowe i wystarczająco sycące - autorka artykułu myli pojęcia.
berek, 17 marca 2015, 14:55 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Akurat w Dubaju jest znowu plac budowy przed expo 2020 - plaże zamkniete po lewej stronie Dubaju , pozostaje płatna Mamzar Beach tuż przed Szaraj , przy tzw. maszkarze / hotel Burj Al arab / wykopy i plac budowy , po drugiej stronie kanału budują 2 nowe, jeszcze większe "palmy" , a wieżowce są takie same na całym swiecie , natomiast pokaz fontann to tragedia jak powiedziało moje dziecko to 100 razy lepsze były w Egipcie / Golden Five /
darek50, 17 marca 2015, 15:12 | odpowiedz
SmulikDo Paryża jest sens jechać przed 26 rokiem życia bo wszystkie muzea są za darmo ale nie ma co chodzić do restauracji bo do 10euro (kebab, chinol) jedzenie jest paskudne a wyżej nie jadłem. Polecam bagiety z serem la petit.
No, po 26 roku życia to nic tylko położyć się w trumnie i czekać na koniec.
123, 17 marca 2015, 16:08 | odpowiedz
JaroDo Paryża nie warto lecieć, to śmierdzące i drogie miasto, takie zaściankowe też, pełno tam jakiś kolorowych i białych orychów co sie włócza wzdłuż Sekfany i szczaja na ulicy przy drzewach zwykle, stad smierdzi. Zreszta sanitariaty zamykaja pod Wieza Eifla cos ok 19-20.00 a w kawiarni trzeba placic slono za odlanie sie wiec odlewanie jest na ulicy.Nie polecam tego miasta do fizycznego zwiedzania, za darmo jest cos do zwiedzenia np Norte Dame, katedra na wzgorzu Sakreker, czasem jakas wystawa, muzeum sie trafi za darmo. Ale tak jak pisze lepiej sobie to ogladnac wirtualnie w TV czy na komputerze i nie wachac paryskich smrodow i byc w miejscach gdzie mordowano ludzi. Lepiej pieniadze przeznaczyc na wczasy nad morzem cieplym z piekna plaza niz na ten rozleklamowany Paryz, co ponoc odiedza najwiecej turystow z calego swiata.
Wróć jak się nauczysz pisać, dziecko.
123, 17 marca 2015, 16:12 | odpowiedz
KlebekKatedra Berlińska jest od zeszłego roku płatna 5 EUR razem ze zwiedzaniem kopuły
Renata, 17 marca 2015, 16:52 | odpowiedz
http://berlin-vel.pl/Berliner-Dom-Katedra-Berlinska 7 Euro niestety :(
Renata, 17 marca 2015, 16:53 | odpowiedz
Renata
KlebekKatedra Berlińska jest od zeszłego roku płatna 5 EUR razem ze zwiedzaniem kopuły
7 Euro niestety
Renata, 17 marca 2015, 16:54 | odpowiedz
Glasgow - darmowy wstęp do wielu muzeów, WYBITNYCH. Granada - jeśli kupisz piwo za około 2 euro, dostajesz do tego jedzenie za darmo (tapas). Mieszkam w Granadzie i są miejsca w których za to jedno piwo dostaniesz tyle jedzenia, że nie będziesz mógł tego przejeść ;).
Granaina, 17 marca 2015, 17:10 | odpowiedz
Wejście na wieżę Eiffla jest darmowe, pod warunkiem, że nie korzysta się z windy tylko ze schodów, kiedy byliśmy na szkolnej wycieczce osoby, które nie skorzystały z windy, bo nie chciało im się czekać i zamiast tego wybrali schody dostali później zwrot pieniędzy.
Ewelina, 17 marca 2015, 18:34 | odpowiedz
JaroDo Paryża nie warto lecieć, to śmierdzące i drogie miasto, takie zaściankowe też, pełno tam jakiś kolorowych i białych orychów co sie włócza wzdłuż Sekfany i szczaja na ulicy przy drzewach zwykle, stad smierdzi. Zreszta sanitariaty zamykaja pod Wieza Eifla cos ok 19-20.00 a w kawiarni trzeba placic slono za odlanie sie wiec odlewanie jest na ulicy.Nie polecam tego miasta do fizycznego zwiedzania, za darmo jest cos do zwiedzenia np Norte Dame, katedra na wzgorzu Sakreker, czasem jakas wystawa, muzeum sie trafi za darmo. Ale tak jak pisze lepiej sobie to ogladnac wirtualnie w TV czy na komputerze i nie wachac paryskich smrodow i byc w miejscach gdzie mordowano ludzi. Lepiej pieniadze przeznaczyc na wczasy nad morzem cieplym z piekna plaza niz na ten rozleklamowany Paryz, co ponoc odiedza najwiecej turystow z calego swiata.
Twoja osobista opinia niczego nie wniosła do dyskusji na temat atrakcji europejskich miast.
pączek, 17 marca 2015, 20:16 | odpowiedz
Ajlong
JaroDo Paryża nie warto lecieć, to śmierdzące i drogie miasto, takie zaściankowe też, pełno tam jakiś kolorowych i białych orychów co sie włócza wzdłuż Sekfany i szczaja na ulicy przy drzewach zwykle, stad smierdzi. Zreszta sanitariaty zamykaja pod Wieza Eifla cos ok 19-20.00 a w kawiarni trzeba placic slono za odlanie sie wiec odlewanie jest na ulicy.Nie polecam tego miasta do fizycznego zwiedzania, za darmo jest cos do zwiedzenia np Norte Dame, katedra na wzgorzu Sakreker, czasem jakas wystawa, muzeum sie trafi za darmo. Ale tak jak pisze lepiej sobie to ogladnac wirtualnie w TV czy na komputerze i nie wachac paryskich smrodow i byc w miejscach gdzie mordowano ludzi. Lepiej pieniadze przeznaczyc na wczasy nad morzem cieplym z piekna plaza niz na ten rozleklamowany Paryz, co ponoc odiedza najwiecej turystow z calego swiata.
Bardzo ciekawa i inspirująca opinia! Napisana inteligentnie, wspaniałą poprawną polszczyzną, no i te nazwy własne paryskich zabytków! Cóż za styl i szyk! Jedź chłopie nad to swoje morze, najlepiej nad Bałtyk i ostudź emocje. Pozdrawiam serdecznie
Potwierdzam z całą stanowczością ostatni wpis !!!! polskie plaże są pełne chamstwa brudu i niesamowicie drogie ! mimo kosztów przejazdu wybieram Mediterane !! i tysiące miast we Francji. Polecam Bretanię wraz z Mont st Michel. et Granit Rosse bajeczne i wolne od turystów miejsca !!!
Romek, 17 marca 2015, 22:09 | odpowiedz
Avatar użytkownika
A gdzie jest Kopenhaga w tym zestawieniu? Dwa razy Paryż? Az tak sobie zasłużył? :)
mathew77, 18 marca 2015, 0:02 | odpowiedz
Avatar użytkownika
nctrZa złotą uliczkę w listopadzie w Pradze akurat kazali sobie płacić, i z tego co pamiętam niemało (była tylko w zestawie z innymi zabytkami na wzgórzu)
Zawsze była płatna odkąd pamiętam - a byłem w Pradze 4 razy.
mathew77, 13 maja 2015, 15:26 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Kopenhagi nie ma? A gdzie Istambuł?
mathew77, 13 maja 2015, 15:27 | odpowiedz
Fantastyczny artykuł!! Znów mam apetyt na europejskie stolice. Dzięki wielkie :)
kalna, 14 maja 2015, 19:33 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »