Fly4free.pl

Jeden z najpiękniejszych krajów świata wreszcie wita turystów. Po prawie 2 latach zamknięcia!

Brisbane plaża
Foto: Martin Valigursky / Shutterstock
Po niemal dwóch latach całkowitego i bardzo rygorystycznego zamknięcia granic, Australia wreszcie przywitała pierwszych turystów. Tylko linie z grupy Qantas przewiozą dziś 14 tys. pasażerów do tego kraju – uważanego (nie bez powodu) za jeden z najpiękniejszych na świecie.

Od początku pandemii Australia miała jasne stanowisko w sprawie turystów. Granice były zamknięte i koniec – żadnych wyjątków. Taki stan rzeczy trwał blisko 2 lata, bowiem Australia podjęła taką decyzję w marcu 2020 roku. Choć po drodze kilkukrotnie pojawiały się informacje, że rząd chciałby znów zaprosić turystów, to data otwarcia była regularnie przekładana. Ale wreszcie mamy to!

Dziś, 21 lutego, Australia otworzyła granice i wreszcie zagraniczni turyści mogą znów tu wrócić. Na jakich zasadach? Osoby zaszczepione muszą wykonać test PCR (nie wcześniej niż 72 h przed wylotem) lub antygenowy (nie wcześniej niż 24 h). Trzeba również wypełnić formularz wjazdowy – nie później niż 72 h przed lotem. Może się też zdarzyć, że na niektórych lotniskach będzie również wymagany dodatkowy test, ale to zależy już od przepisów w poszczególnych stanach.  

Osoby niezaszczepione i ozdrowieńcy, którzy nie zdążyli się jeszcze zaszczepić muszą dodatkowo poddać się kwarantannie hotelowe lub domowej. Z testów zwolnione są dzieci do 4. roku życia. Warto jednak zaznaczyć, że otwarte są wszystkie stany z wyjątkiem Australii Zachodniej. Ta otworzy się dopiero 3 marca.

I wszystko wskazuje na to, że chętnych nie brakuje.

– Tysiące międzynarodowych turystów przybywających w tym tygodniu i wielu więcej w nadchodzących miesiącach pomoże rozruszać przemysł turystyczny, który był w ciężkiej sytuacji przez ostatnich kilka lat – powiedział Alan Joyce, prezes australijskiej linii Qantas. –  Ludzie bardzo chętnie wracają do Australii, a my obserwujemy duże zainteresowanie rezerwacjami – dodał.

Tylko dziś w Australii zaplanowano 56 przylotów z zagranicy. 27 z nich dotrze do Sydney – m.in. z Japonii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, USA, Wielkiej Brytanii czy Kanady. Sam Qantas obsłuży 14 tys. pasażerów.
Według szacunków straty spowodowane pandemią wyniosły w Australii 72 mld USD.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Kanadyjski-virus przeniósł się na Antypody i australijscy decydenci którym się wydaje , że spokojnie można zniewolić nie tylko Aborygenów ale i mieszankę narodowościową tworzącą ogół tego kraju srogo się zawiedli. Pieknie pokazany F...CK w stronę władz przez wystraszony ,,wynalazkiem " covidowym naród wymusił usuniecie pierwszych restrykcji(heh)
Semen6969, 21 lutego 2022, 15:25 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »