Fly4free.pl

Jacy turyści odwiedzają Polskę i na jak długo przyjeżdżają? Przeważają… city breaki

Foto: Lidia Muhamadeeva / Shutterstock

W celach typowo turystycznych zagraniczni podróżni najczęściej przyjeżdżają do Polski we wrześniu, choć nie spędzają tu dużo czasu – z najnowszych danych serwisu Kiwi.com wynika, że dominują wyjazdy weekendowe, trwające góra 2 dni. Co jeszcze wiemy o zagranicznych turystach odwiedzających nasz kraj?

Jak czytamy w komunikacie Kiwi.com, „przed wybuchem pandemii atrakcyjność Polski pod względem turystycznym rosła w siłę. Wydawnictwo kultowych przewodników „Lonely Planet” przyznało Polsce nagrodę w kategorii jednej z najlepszych destynacji turystycznych. Polska zajęła również 3 miejsce w rankingu użytkowników booking.com w kategorii najbardziej gościnne państwa świata”. Co z tego wynika? Znany serwis rezerwacyjny postanowił przeanalizować dane na temat tego, kim są zagraniczni turyści odwiedzający Polskę. Co udało się ustalić?

Z danych za ten rok wynika, że największa liczba zagranicznych turystów przybywających do Polski to Brytyjczycy, na drugim miejscu są Francuzi, na trzecim Niemcy, a kolejne miejsca zajmują… Gruzini i Rosjanie. W porównaniu do danych z 2019 roku z zestawienia wypadli Amerykanie oraz Hiszpanie.

Zdziwienia nie budzi fakt, że przybywający do Polski goście najczęściej lądowali w Warszawie, Krakowie oraz Gdańsku. Gdańsku. Popularność destynacji, zdeterminowana atrakcyjnością poszczególnego regionu i województwa oraz bliskością i szybkim dostępem do miejsc najchętniej odwiedzanych, od lat pozostaje bez zmian. Poza podium znalazły się również Wrocław i Katowice. Co ich przyciąga?

– Polska to kraj coraz chętniej odwiedzany ze względu na przystępne ceny dla zachodniego turysty i urozmaicony krajobraz – jest tu absolutnie wszystko, czego turysta może tylko zapragnąć. Polska od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród obywateli Wielkiej Brytanii, którzy ze względu na liczbę połączeń i  tanie loty traktują ją, jako destynację idealną na weekend czy przedłużony city-break. Zwłaszcza Kraków ze swoją historią i architekturą. W tym roku jak dotąd wrzesień i sierpień to miesiące, które zdecydowanie są najchętniej wybierane na podróż do Polski.” – mówi Eliška Řezníček Dočkalová, dyrektor ds. zarządzania doświadczeniem klienta w Kiwi.com.

 

Zagraniczny turysta – jaki jest?

Turyści wybierający Polskę za swój cel to głównie osoby w wieku 25-39 lat. Wedle analizy Kiwi.com zarówno w 2019 jak i w 2021 roku stanowiły one około 45% wszystkich przyjezdnych. Tuż za nimi uplasowali się przedstawiciele grupy wiekowej 40-60 na poziomie około 33%. Co ciekawe, większość z nich zarówno w 2019 jak i w 2021 to mężczyźni! W 2019 roku stanowili oni niemal 59% przybyłych, a w 2021 niemal 61%.

Co ciekawe, zagraniczni turyści nie spędzają w Polsce wiele czasu. W 2019 roku były to dokładnie nieco ponad 3 dni, z kolei w roku bieżącym ten czas jest o 1 dzień krótszy. Z danych Kiwi.com wynika też, że najpopularniejszym miesiącem na podróż do Polski jest wrzesień, z kolei w 2019 na równi z wrześniem turyści równie chętnie odwiedzali nas w sierpniu.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »