Fly4free.pl

Oficjalnie: Od dziś Hiszpania bez testów na COVID-19 dla Polaków!

plaza
Foto: Iakov Filimonov / Shutterstock

[AKTUALIZACJA] Od 21 czerwca Hiszpania skreśli Polskę z listy krajów o dużym ryzyku zakażenia COVID-19! W praktyce oznacza to, że już od poniedziałku nie będziemy potrzebowali negatywnego wyniku testu podczas podróży do tego kraju. Informację potwierdziła ambasada Hiszpanii w Polsce.

Hiszpania, tak jak inne „wakacyjne” kierunki z południa Europy, stara się jak może, by ułatwić turystom podróże. Dość powiedzieć, że jako jeden z pierwszych krajów w Europie zaczęła ona honorować unijne certyfikaty COVID-19. Teraz zaś okazuje się, że turyści z Polski (wszyscy, a więc także ci niezaszczepieni) nie będą potrzebowali negatywnego wyniku testu na koronawirusa (PCR lub antygenowego), aby uniknąć kwarantanny przy wjeździe do kraju. Zmiany te wchodzą w życie już od 21 czerwca, a więc od dzisiaj – portal Fly4free.pl pisał o tym już w piątek jako pierwszy serwis w Polsce.

Zmiany wchodzą w życie od 21 czerwca –  wynika tak z oficjalnego rozporządzenia hiszpańskiego ministerstwa zdrowia, które… na pierwszy rzut oka jest dość skomplikowane.

W rozporządzeniu czytamy bowiem o liście krajów z potencjalnym zagrożeniem zarażeniem COVID-19. Na liście znajduje się Polska, ale… z wyłączeniem wszystkich 16 województw, co de facto oznacza, że… Polski nie ma jednak na liście ryzyka.

Przypomnijmy, że nie jest to jedyna pozytywna informacja tego dnia. Od piątku Chorwacja znosi bowiem obowiązek przedstawiania negatywnego wyniku testu dla wszystkich podróżnych z Polski, o czym pisaliśmy już na naszych łamach.

Foto: Facebook

Jak czytamy w oficjalnych dokumentach, lista ta obowiązuje do 27 czerwca, a więc do niedzieli. Informację o zniesieniu testów potwierdzili w rozmowie z Fly4free.pl pracownicy biura prasowego ministerstwa zdrowia Hiszpanii, a także ambasada Hiszpanii w Polsce.

Foto: MZ
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Ja tylko przypominam, że wracając do Polski nadal są wymogi, bo pełni szczęścia polecimy do Hiszpanii, Chorwacji czy na Cypr, a po powrocie kłopot.
wit123, 18 czerwca 2021, 20:02 | odpowiedz
Lepiej mieć kłopot po udanym wyjeździe niż przed  
wit123 Ja tylko przypominam, że wracając do Polski nadal są wymogi, bo pełni szczęścia polecimy do Hiszpanii, Chorwacji czy na Cypr, a po powrocie kłopot.
miotaczkiszonki, 19 czerwca 2021, 11:38 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Njlepiej jest nie robic sobie klopotow 
miotaczkiszonki Lepiej mieć kłopot po udanym wyjeździe niż przed  
wit123 Ja tylko przypominam, że wracając do Polski nadal są wymogi, bo pełni szczęścia polecimy do Hiszpanii, Chorwacji czy na Cypr, a po powrocie kłopot.
Tom Drapichrust, 19 czerwca 2021, 19:26 | odpowiedz
przyjełam druga dawkę szczepienai w dniu 12.06. Wylot do Hiszpanii mam 25-ego czerwca (13 dni). Czy muszę wykonać test np. na lotnisku, jaki to koszt? Czy jest szansa, że przymkną oko na ten jeden dzien. Proszę aktualne info jakie jest podejście
inna65, 20 czerwca 2021, 23:08 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Jakas aktualizacja do artykułu? Lista weszła w życie dzisiaj o północy, a biura podróży nadal każą robic testy, jakby nie zauwazali ze Polska nie jest juz na liscie ryzyka.
bastianx, 21 czerwca 2021, 12:56 | odpowiedz
Mają w tym chyba biznes, duże umowy z laboratoriami diagnostycznymi... Sam dzwoniłem do TUI i nic nie wiedzą... 
bastianx Jakas aktualizacja do artykułu? Lista weszła w życie dzisiaj o północy, a biura podróży nadal każą robic testy, jakby nie zauwazali ze Polska nie jest juz na liscie ryzyka.
M@riushken, 21 czerwca 2021, 15:42 | odpowiedz
Avatar użytkownika
A dziwny sposób czyli "Polska oprócz wszystkich 16 województw" wynika chyba z tego że jeszcze w czwartek chyba lubelskie było w strefie ryzyka, w piątek przeszło do niskiego ryzyka więc ktoś dopisał tylko województwo, które także spełnia kryteria i okazało się że "Polska jest krajem ryzyka oprócz Polski"... ;-)
M@riushken, 21 czerwca 2021, 15:51 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Hiszpania to jednak kraj absurdów. Wlecieć możesz bez testu, ale jak chcesz zameldować się w hotelu, to test albo szczepienie musi być.
bastianx, 22 czerwca 2021, 15:47 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Chcę wjechać do Hiszpanii samochodem ale muszę mieć formularz zdrowotny. Żeby wypełnić formularz muszę podać numer lotu. Ale ja nie lecę i co myślicie na ten temat? 
Arkadiusz Krzysztof Tomaszewski, 22 czerwca 2021, 18:29 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »