Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 92 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 31 Mar 2021 12:17 

Rejestracja: 06 Lip 2017
Posty: 23
Dzisiaj pisałem w bankowości internetowej BNP, powiedzieli że trzeba utworzyć rachunek techniczny. Opiekun stwierdził, że nie ma możliwości stworzenia rachunku technicznego dla takiego zwrotu. Każdy podaje sprzeczne informacje, chyba przejdę się do oddziału.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
#82 PostWysłany: 22 Kwi 2021 15:08 

Rejestracja: 06 Lip 2017
Posty: 23
Dzisiaj byłem w BNP Paribas odebrać zwrot, wystarczy pójść do placówki banku i można bezpłatnie wypłacić środki ze zwrotu pomimo zamknięcia karty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 22 Kwi 2021 16:55 

Rejestracja: 17 Lis 2013
Posty: 182
@oxy, czy wiesz może czy jest jakieś minimum? Chciałam poprosić o zwrot zdalnie, ale wyglada na to, że po te 1.5 zł muszę się udać do banku :p
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 15 Sie 2021 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
a ja mam 2 inne pytania, choć trochę podobne do omawianych w tym wątku:

a) co stanie się z saldem dostępnym na karcie, gdy karta wygaśnie? oczekuję na zwrot który trafi do mnie niedługo przed wygaśnięciem karty, a z różnych powodów nie opłaca mi się robić zakupów tą kartą i wolałbym, gdyby nadmiar został przelany mi spowrotem na podstawowe konto bądź na nową kartę (która zostanie wydana w związku z wygaśnięciem starej).
Mam też tym samym banku zwyczajne konto (do którego podpięta jest wspomniana karta kredytowa)
b) gdy wygasa karta i wystawiana jest nowa.... zakładając że stara ważna jest np. do listopada 2023, nowa będzie mi dostarczona jakoś w listopadzie i będzie ważna od pocz. grudnia 2023? czy będzie podesłana jakoś wcześniej już, np na pocz listopada i już od wtedy ważna? pewnie powinienem po prostu spytać o to w banku, ale czy jest co do tego jakaś reguła? Z powodu podróży następującej tuż po wygaśnięciu starej karty jest to dla mnie dość ważne (bo gdyby nowa się opóźniła - a powiedzmy, że ma prawo, bo ma dotrzeć z Hiszpanii) byłoby to wielkim problemem dla mojej podróży (brak możliwości wynajęcia samochodu)
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 15 Sie 2021 21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2010
Posty: 1551
Loty: 98
Kilometry: 116 206
srebrny
Zwrot wpadnie na rachunek techniczny karty, więc spokojnie będziesz mógł go wykorzystać płacąc już nową kartą. Nowa karta bedzie podczepiona pod ten sam rachunek techniczny i bez znaczenia że bezie mieć inny numer.
Jeśli masz w banku karty kredytowej ROR to też pewnie możesz przez infolinie przeksięgować tak powstałą nadpłatę na ROR i zwykle to jest bez opłat, np w mbanku.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#86 PostWysłany: 15 Sie 2021 22:24 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
@rw30

A karty zazwyczaj wysyłane są "na zakładkę", czyli w drugiej połowie ostatniego miesiąca ważności starej karty powinieneś dostać nowa - sprawdź wcześniej adres, żeby nie było zonka.

Natomiast kk nie jest nigdy "podpinania pod rachunek bieżący" ale ma własny rachunek techniczny do rozliczeń. To debetowki są bezpośrednio powiązane z rachunkiem
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#87 PostWysłany: 15 Sie 2021 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
-- 15 Sie 2021 21:37 --

digger napisał(a):
Natomiast kk nie jest nigdy "podpinania pod rachunek bieżący" ale ma własny rachunek techniczny do rozliczeń. To debetowki są bezpośrednio powiązane z rachunkiem


chodziło mi o to, ze z rachunku bieżącego pobierane są okresowo spłaty tej karty, oczywiście nie jest to podpięcie bezpośrednie

-- 15 Sie 2021 21:40 --

digger napisał(a):
A karty zazwyczaj wysyłane są "na zakładkę", czyli w drugiej połowie ostatniego miesiąca ważności starej karty powinieneś dostać nowa - sprawdź wcześniej adres, żeby nie było zonka.

właśnie chodzi o to, że ta karta a) ma przyjść z Hiszpanii, a czasem przesyłki długo idą b) jest kluczowa dla mojej podróży rozpoczynającej się 8 października (stara karta wygasa z końcem września).

Rozmawiałem właśnie z bankiem i pracownik infolinii bez przekonania w głosie stwierdził, że prawdopodobnie wysyłka nastąpi w ostatnim tygodniu września. Więc chyba zgłoszę zagnięcie tej karty za parę dni i zawnioskuję wydanie nowej, żeby wysłali już teraz : )
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 27 Sie 2021 11:45 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Jakby ktoś był zainteresowany jak to wygląda w Citibanku.
Zamknąłem kartę Simplicity i kilka dni po zamknięciu na rachunek karty przelali mi premię 100 zł, z jakiejś promocji. Dostałem papierowy wyciąg do skrzynki (warto mieć aktualny adres do korespondencji!). Na infolinii złożyłem dyspozycję przelewu tych środków na konto w innym banku.

Po kilku miesiącach robiłem jakieś zwroty do Decathlonu i nawet nie pamiętałem, którą kartą były one płacone. Ale znów przyszedł wyciąg od Citi z nadpłatą ok. 210 zł. Niestety na infolinii powiedzieli mi, że ta kwota przekracza możliwości infolinii i musze albo iść do oddziału, albo wysłać im pisemną dyspozycję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 30 Sie 2021 19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
rw30 napisał(a):
Rozmawiałem właśnie z bankiem i pracownik infolinii bez przekonania w głosie stwierdził, że prawdopodobnie wysyłka nastąpi w ostatnim tygodniu września


karta właśnie doszła : )
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 11 Sty 2022 23:08 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
taka sytuacja.Dzisiaj easyjet odwołał mój lot. Poniewaz było to juz chyba z 3 razy przekładane ( przez covid easyjet tyle razy odwoływał mi loty) , a nie mam innych wolnych terminów to chciałbym , żeby zwrócili mi płatność na kk. problem jest taki , że część płatności jest zrobiona z kk , której juz nie mam , a dalsze płatności ( za różnice w cenie biletów) płaciłem kk , którą posiadam obecnie. Wiecie może co mam zrobić ? czat z polskim easyjetem na mesengerze ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 13 Sty 2022 03:06 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3227
srebrny
Spróbuj. Domyślnie linie lotnicze zwracają na kartę którą było płacone, nie wiem czy w EasyJet można to łatwo zmienić. To że karta jest zamknięta nie wyklucza zwrotu , pieniądze powinny trafić na rachunek techniczny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 13 Sty 2022 08:55 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@samaki9 dokładnie tak jak pisze przedmówca, środki "nie znikną" - musisz się potem skontaktować z Bankiem - wystawcą karty i powiedzą Ci jak te środki odzyskać. Ja miałem podobnie w BNP mogłem odebrać środki bezpłatnie w kasie Banku, albo zlecić przelew (odpłatny!) - niestety obie sprawy trzeba załatwić osobiście - nie da się np przelewu przez telefon zlecić. Z BNP sami zadzwonili do mnie że wróciły środki na zamkniętą kartę i abym je odebrał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 92 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group