Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 92 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 22 Cze 2020 17:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
tochlope napisał(a):
W PNB Paribas nie tworzy się żadne konto techniczne jeżeli środki przychodzą na zamknięte konto połączone z zamknętą kartą kredytową. Środki te wpadają na konto i są widoczne jako saldo zamkniętego konta. Po te środki można się zgłosić do oddziału banku przez 10 lat. .


2 różnych konsultantów z Paribasu udzieliło mi informacji, że nie jest możliwe, by środki wpadły na zamknięty rachunek karty. Twierdzą, że wrócą one do nadawcy. Czekam na dwa zwroty i sama już nie wiem, gdzie szukać moich pieniędzy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#62 PostWysłany: 22 Cze 2020 17:18 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Zwroty wpływają na rachunek techniczny zamkniętej karty kredytowej.
Nie mam żadnych produktów w BNP, ale telefonicznie można ustalić czy taki wpływ został zaksięgowany. Potem można odebrać pieniądze za darmo w oddziale banku.
Jeden zwrot już zrealizowałem, a na drugi jeszcze czekam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
elwirka uważa post za pomocny.
 
      
#63 PostWysłany: 22 Cze 2020 17:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
U mnie środki z 2 różnych rezerwacji w Paribas przyszły na rachunek techniczny - odbiór tylko osobisty - wypłata bez prowizji lub za 5 złotych na konto osobiste w Paribas.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
elwirka uważa post za pomocny.
 
      
#64 PostWysłany: 22 Cze 2020 18:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Skoro telefonicznie nie ustaliłam nic, to pozostaje mi wizyta osobista w oddziale. Na ich miejscu już zaczęłabym się bać;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 22 Cze 2020 18:19 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Ja bym jednak próbował do skutku, aż trafisz na ogarniętego konsultanta.
Średnio co tydzień dzwonię do banku i raz jedna Pani upierała się, że środki się "odbijają" do nadawcy, a ja twardo przy swoim obstawałem. W końcu zgodziła się sprawdzić to w innym dziale i oddzwoniła, że póki co nic nie wpłynęło na rachunek techniczny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 22 Cze 2020 18:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Jeżeli chodzi o moje pieniądze nie zawaham się atakować ich wszystkimi możliwymi sposobami;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal lubi ten post.
 
      
#67 PostWysłany: 22 Cze 2020 18:28 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Ja w pierwszym przypadku miałem o tyle dobrze, że 2 zł zapłaciłem kartą, którą do teraz mam, reszta wizzerką i kontem wizz, więc jak wpłynęło 2 zł to wiedziałem, że lada moment będzie też kasa na zamkniętej karcie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 31 Lip 2020 16:48 

Rejestracja: 23 Sty 2013
Posty: 22
Dziwne, ja w środę dzwoniłem, otrzymałem zwrot z booking na zamkniętą kartę, powiedziano mi, że są na tym technicznym i mogę zlecić ten przelew na swój rachunek przez telefon, tylko, że ja mam u nich jeszcze zwykły rachunek, jeszcze nie skasowałem. Normalnie zleciłem to telefonicznie. Na infolinii powiedzieli, że 3 dni robocze i pieniądze powinny już być na koncie. Fakt, że jeszcze nie doszły, ale może w pn będą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 31 Lip 2020 17:09 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
No właśnie, skoro masz u nich jeszcze rachunek to może i tak można zrobić, a ja nie mam u nich ani karty, ani żadnego rachunku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 02 Sie 2020 13:01 

Rejestracja: 28 Cze 2016
Posty: 5
Czy ktoś wie co w sytuacji, kiedy płaciłem Revolutem, ale zamknąłem już tam konto?

Czy zwrot się "odbije", czy można się jakoś skontaktować z Revolutem, żeby przesłali kasę na inne konto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 12 Wrz 2020 17:45 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
elwirka napisał(a):
tochlope napisał(a):
W PNB Paribas nie tworzy się żadne konto techniczne jeżeli środki przychodzą na zamknięte konto połączone z zamknętą kartą kredytową. Środki te wpadają na konto i są widoczne jako saldo zamkniętego konta. Po te środki można się zgłosić do oddziału banku przez 10 lat. .


2 różnych konsultantów z Paribasu udzieliło mi informacji, że nie jest możliwe, by środki wpadły na zamknięty rachunek karty. Twierdzą, że wrócą one do nadawcy. Czekam na dwa zwroty i sama już nie wiem, gdzie szukać moich pieniędzy.

Zapewne już wróciły, ale dodam

Sprawdzamy najlepiej przez Czat Paribas czy pieniądze już są zaksięgowane na koncie zamkniętej kk, jak tak do odbioru osobiście w dowolnym oddziale - wczoraj tak odebrałem swój zwrot Wizz air

Można w tej sprawie pisać do linii lotniczych, ja napisałem przez formularz reklamacyjny Wizz air i po 2 dniach otrzymałem odpowiedź kiedy zrealizowali zwrot


Ostatnio edytowany przez dg72, 12 Wrz 2020 18:11, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 12 Wrz 2020 17:52 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Może nie w dowolnym... Można się zaskoczyć, bo dużo oddziałów banku jest bezgotówkowych - bez obsługi kasowej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 12 Wrz 2020 17:55 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
No, mi wyciągnął prawie 1500 zł kasy syna z kumplami spod biurka :lol: , nie ma tam kasy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 12 Wrz 2020 18:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Jeden zwrot z zamkniętej karty kredytowej odzyskałam. Czekam na kolejne. Kasa leżała 2 m-ce na rachunku technicznym. A niedouczeni konsultanci na infolinii twierdzili, że nic tam nie ma, a kasa wróciła do nadawcy. Albo że uznanie karty kredytowej trwa nawet miesiąc i trzeba czekać. Najlepiej dzwonić lub pofatygować się do swojego oddziału. Tam pracują ludzie bardziej ogarnięci. Pieniądze wypłacone od ręki bez potrącania żadnych prowizji;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 12 Wrz 2020 18:14 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Nie, najlepiej przez Czat Paribas - ustalenia jakieś max 5 minut (tylko trzeba coś tam pisać poczekam, dane prawidłowe itp bo szybko zrywa połączenie czat)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 12 Wrz 2020 18:35 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
dg72 napisał(a):
No, mi wyciągnął prawie 1500 zł kasy syna z kumplami spod biurka , nie ma tam kasy :)
O, to fajnie. W Warszawie oddział Banku bezgotówkowy odesłał do oddziału banku gotówkowego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 17 Wrz 2020 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Drugi zwrot na zamkniętą kartę kredytową Wizzair otrzymałam w inny sposób. Pierwszy trafił na rachunek techniczny i wypłaciłam w gotówce. 28.08.20 dostałam od pośrednika informację, że zwracają mi kwotę za anulowane bilety w ciągu 3-5 dni roboczych. Po dwóch tygodniach na rachunku technicznym nie było żadnego wpływu. Ale czekałam cierpliwie. Wczoraj (16.09.20) pojawił się zwrot na rachunku karty kredytowej Mam Bonus z Paribasa czyli ktoś to musiał ręcznie przeksięgować. Zwrot rozpoznałam po saldzie, bo data operacji to 03.06.2019(!) czyli data zakupu biletów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal lubi ten post.
witekkowal uważa post za pomocny.
 
      
#78 PostWysłany: 17 Wrz 2020 10:45 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Minusik jest taki, że odejmą pkt mamBonus

Osobna kwestia czy mogą bez pisemnego upoważnienia tak robić :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 17 Wrz 2020 10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Punkty mambonus odjęli. Upoważnienia żadnego nie dawałam. Cieszę się, że odzyskałam kasę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 15 Sty 2021 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
I wpadł ostatni zwrot (pierwotny zakup lipiec 2019) na zamkniętą już rok temu kartę wizz z raiffeisena/bnp. Wszystko na rachunek techniczny, do wypłaty osobistej w placówce banku.
Ogólnie 4 na 5 dotarło na to techniczne konto, przy czym nie wierzę buta airways, że w ogóle go zrealizowali... ;)
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 92 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: jacubus oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group