Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 92 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Mar 2020 15:15 

Rejestracja: 25 Gru 2014
Posty: 35
Wielu z Was pewnie za swoje podróże płaciło kartą wizzair, wielu z Was zamknęło pewnie kartę w styczniu-po zakończeniu programu. W obecnej sytuacji będzie kłopot ze zwrotem za niewykorzystany lot, nocleg ? Agoda upiera się, że zwróci pieniądze tylko na kartę lub powiązane z kartą konto. Byłam w banku i otrzymałam informację, że nie ma możliwości zwrotu na kartę i nie ma żądnego konta na które zwrot mógłby wpłynąć. Agoda mimo wielu emaili nie chcę zwrócić środków na inne konto. Mam jeszcze kilka zwrotów za odwołane loty. Narazie nie wiem czy Wizzair i Aeroflot też będą upierać się przy zwrocie na starą, zamkniętą kartę. Ktoś... coś w temacie, jak to obejść?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#2 PostWysłany: 29 Mar 2020 15:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Kiedyś miałem podobną sytuację. Pieniądze przepadły.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 29 Mar 2020 15:33 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
Aktualnie przerabiam to z booking.com. Na razie bez pozytywnego efektu. Przekazałem dane nowej karty do hotelu, Ci odsyłają do bookingu i tak odbijamy się od siebie od kilku dni.
Dam znać jak to się skończy.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 29 Mar 2020 15:57 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Ogólnie pieniądze nie przepadają, nawet przy zamkniętym koncie. Czasem ciężko jest odzyskać, bo kosztuje to trochę czasu i zaangażowania większej liczby pracowników banku.
Mnie raz bank zwrócił pieniądze, pomimo, że w momencie zamykania rachunku
nie podpisałem dyspozycji o przekierowaniu ew.zwrotow,. Podpisałem natomiastoświadczenie że zrzekam się przyszłych uznan.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 29 Mar 2020 16:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Bez problemów dostałem zwrot w Paribas - kk zamknąłem, zwrot przyszedł na konto (to zostało)
wiadomość z Curve-
Hi Paweł,
Ladan here from Curve - thanks for getting in touch.
I can confirm that your refund was processed on Mar 19, 2020 and it should be reflected in your bank account within 1 - 5 working days.
As you have mentioned your payment card is no longer in use please provide your bank with the following ARN number xxxxxxxxxxxxx as proof that the refunds have been successfully processed by Curve, with the ARN attached your bank will be able to locate the refund of 635.01 PLN in their system In the meantime, please let us know if there's anything else you'd like our help with.

Best wishes,
Ladan
Team Curve
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
krist20 lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 29 Mar 2020 17:40 

Rejestracja: 25 Gru 2014
Posty: 35
u mnie konto zostało zamknięte. Nie rozumiem uporu ze zwrotami, przecież to naturalne, że kiedyś mogę zamknąć rachunek karty. Napisałam na FB do BNP, zobaczymy co i czy odpowiedzą. Dam znać jak to się skończy. Przecież w tej sytuacji nie ja jedna będę miłą taki problem
Góra
 Profil Relacje PM off
szyderca87 lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 29 Mar 2020 17:42 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
@pawel
To ze kasa zawsze wpływa na konto przy zamkniętej karcie, to nic nadzwyczajnego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 29 Mar 2020 17:47 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
sylwia73 napisał(a):
u mnie konto zostało zamknięte. Nie rozumiem uporu ze zwrotami, przecież to naturalne, że kiedyś mogę zamknąć rachunek karty. Napisałam na FB do BNP, zobaczymy co i czy odpowiedzą. Dam znać jak to się skończy. Przecież w tej sytuacji nie ja jedna będę miłą taki problem
Prawdopobnie będę miał taką samą sytuację. Bilety kupowane punktami i kartą wizz, potem bagaż dokupowany inną kartą i punktami. Karta wizz zamknięta, tak samo jak konto.
Niby przy żądaniu konwersji punktów do gotówki podawało się numer karty, ale nie wiem czy to zadziała.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 29 Mar 2020 18:21 

Rejestracja: 25 Gru 2014
Posty: 35
jacek96 napisał(a):
@pawel
To ze kasa zawsze wpływa na konto przy zamkniętej karcie, to nic nadzwyczajnego

Nie mam konta powiązanego z kartą, żadnego konta nie mam w BNP, rozstałam się z tym bankiem w styczniu. Byłam w oddziale banku, chciałam nawet otworzyć nowe konto, ale to nowe nigdy nie będzie powiązane z wpływami na starą kartę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Mar 2020 18:33 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Piszesz oczywistosci o których wiem.
Przeczytaj na spokojnie mój post, ale nie ten, który zacytowalas.
Powodzenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 29 Mar 2020 18:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
@jacek96 - konto osobiste w tym banku, nie konto powiązane z kartą, zdaję sobie sprawę, że to dogodniejsza sytuacja niż jak bym żadnego nie miał. Ale faktycznie jak zamykałem kartę Wiza to zgodziłem się, żeby "nadpłaty" wracały na konto osobiste.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 29 Mar 2020 20:40 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
U mnie jest gorzej, zamknąłem rachunek karty kredytowej i wszystkie inne w tym banku.
Zobaczymy jak pójdzie walka, ale nie liczę na wielę.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 29 Mar 2020 20:49 

Rejestracja: 19 Maj 2014
Posty: 189
niebieski
Podobna sytuacja. Zwrot zgłoszony do Ryana 18 marca. Na pewno nie wyszedł do piątku 27 marca. Teoretycznie pieniądze powinny wrócić do Paribas na ogólny rachunek techniczny w banku - informacja od konsultanta z infolinii banku...
Miałem tam tylko kartę wizza wypowiedzianą pod koniec stycznia.
Jutro od rana będę dzwonił do mojego opiekuna z BNP. Mam namiary z infolinii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 29 Mar 2020 21:34 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Ja jutro zadzwonię do Wizzair czy zrealizowali konwersję punktów i jeśli tak to na jaką kartę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 29 Mar 2020 21:41 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Powinieneś według nowych zasad Wizzair otrzymać email z linkiem, gdzie wpisuje się dane konta bankowego z iban itp do konwersji

Przy zamykaniu w Paribas karty kredytowej Raiffeisen/Paribas Wizzair należało podać dowolne konto bankowe do ewentualnych rozliczeń np. nadplat. Trzeba się dowiedzieć jak długo dyspozycja ta w Paribas obowiązuje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 29 Mar 2020 21:44 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Podawałem numer konta w Wizzair, ale nie wiem czy oni nie puszczą po prostu zwrotu na kartę i tyle... Chyba, że zwroty na karty zamknięte po prostu się odbijają i wracają.

Ciekawy pomysł z tym Raiffem. Faktycznie przy zamykaniu podawałem rachunek do zwrotu ewentualnych pieniędzy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 29 Mar 2020 22:26 

Rejestracja: 25 Gru 2014
Posty: 35
dg72 napisał(a):
Powinieneś według nowych zasad Wizzair otrzymać email z linkiem, gdzie wpisuje się dane konta bankowego z iban itp do konwersji

Przy zamykaniu w Paribas karty kredytowej Raiffeisen/Paribas Wizzair należało podać dowolne konto bankowe do ewentualnych rozliczeń np. nadplat. Trzeba się dowiedzieć jak długo dyspozycja ta w Paribas obowiązuje

Podobno dyspozycja obowiązuje przez miesiąc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 29 Mar 2020 22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1033
Loty: 600
Kilometry: 704 073
srebrny
Kiedyś miałem zwrot na kartę kredytową, która już zamknalem (wraz z kontem). Środki wpłynęły do banku, a bank zapisał je na koncie technicznym. Moglem je wypłacić w placówce banku. (nie pamiętam który to bank)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 30 Mar 2020 09:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
witekkowal napisał(a):
Ciekawy pomysł z tym Raiffem. Faktycznie przy zamykaniu podawałem rachunek do zwrotu ewentualnych pieniędzy.


Dzwoniłam do Paribasa. Ten przelew na inny rachunek działa tylko przez miesiąc. Potem trzeba u nich sprawdzać, czy coś nie przyszło. Beznadziejne rozwiązanie.
@karder Kontaktowałeś się wcześniej z bankiem, że taki zwrot będzie, czy jak?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 30 Mar 2020 09:18 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Dzwoniłem dzisiaj do Wizzaira i powiedzieli, że zwrot na zamkniętą kartę nie przejdzie, że w takim przypadku nastąpi zwrot na konto bankowe.
No zobaczymy jak to będzie, czas na zwrot ok. 30 dni :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sylwia73 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 92 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group