Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Sie 2014 18:13 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Hej,

czy jeżeli zakupiłem bilet przez OTA i chcę go anulować to OTA (w tym przypadku EmpikTravel.pl) potrąca sobie jakąś prowizję i czy da się to ominąć np. anulując bezpośrednio u linii?
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 19 Sie 2014 19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 367
Loty: 219
Kilometry: 464 968
niebieski
W regulaminie OTA będziesz miał tą informację, przecież go zaakceptowałeś kupując bilet. Praktyka pobierania dodatkowej prowizji przez OTA jest powszechna, więc musisz sprawdzić. Niezaleznie, gdzie anulujesz to otrzymasz tylko zwrot podatków i opłat lotniskowych. Nie dostaniesz zwrotu taryfy i opłaty paliwowej, chyba, że jest to jakaś wyższa klasa podróży i taryfa stanowi inaczej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Sie 2014 19:15 

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 111
Robiłem zwrot biletu kupowanego przez expedia.de nie pobrali żadnej prowizji za anulacje. Kolejny zwrot tym razem na opodo.fr i niestety kwota do zwrotu pomniejszona o 50 euro prowizji pośrednika. Zawsze podczas rezerwowania biletów jest informacja o dodatkowych opłatach, z reguły są one bardzo wysokie. Przy rezerwacjach poniżej 50 euro za bilet (tanie linie, LOT, Lufthansa) często zwrotu nie opłaca się robić bo prowizja pośrednika jest zbyt wysoka. Uwaga też na naciągaczy jak fluge.de robilem i tam zwrot. Rejs był anulowany a bilet kosztował 30 euro. Pracownica biura (Niemcy) krzyczała na mnie że jak się nie zgodzę żeby pieniadze zamiast do mnie wróciły na konto fluge.de to ona obciązy mnie dodatkowo 50 euro za anulowanie biletu! Rozmowa była naprawdę masakryczna... po niej z łaski dostałem emaila że "kulanz" tj. grzecznościowo odstepują od prowizji za anulowanie biletu. Beznadziejne to biuro ale tak to już bywa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Sie 2014 19:25 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
No ok, a ktos zna odpowiedzieć na moje pytanie?:)

Bo zwrot mam bardzo wysoki zaproponowany, ale nadal brakuje ok. 100 zł w stosunku do tego co mi przysługuje wiec pewnie jest to prowizja.

Pytam wiec czy moge ubiegać sie o zwrot np bezpośrednio do linii na ktorej stocku został wystawiony bilet :)

Chociaz jak dyskusja przechodzi w ogólna o zwrotach to zapytam jeszcze czy ktos robił zwrot w expedia.de. Na każdego maila po kilku dniach dostaje zwrotke ze maja tak duzo maili ze nie ogarniaja i zebym wysłał maila jeszcze raz bo mogl zaginąć :(


PS. No i przyznam ze polski EmpikTravel działa super w kwestii komunikacji z klientem. Odpowiedzi bardzo szybkie i bardzo szczegółowe od zawsze. A jak zapytałem o zmianę terminu to mi wyszczególnili wszystko i zaproponowali anulacje bo "bardziej sie opłaca" i zakup nowego biletu, co zgodne jest z prawda w tym przypadku. Propsuje!


Sent from my iPhone using Tapatalk
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Sie 2014 12:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Wrz 2011
Posty: 145
Loty: 94
Kilometry: 151 564
niebieski
Anulowałem bilet TK w EmpikTravel. Bardzo dobra komunikacja i prosta procedura. Najpierw wpłaciłem do nich 50 zł / os opłaty manipulacyjnej, następnie oni anulowali bilet w linii lotniczej. Dostałem zwrot na kartę bezpośrednio od linii lotniczej w pełnej wysokości podatków i opłat (taryfa przepadła). Linia z tego co wiem odsyła zawsze do wystawiającego bilet w tych kwestiach, więc tę prowizję trzeba będzie zapłacić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Mio oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group