Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 19 Mar 2019 03:39 

Rejestracja: 19 Mar 2019
Posty: 3
12.02.2019 pojechałem z dziewczyną z Warszawy do Zakopanego. Bilety na PKP IC zakupiłem przez internet na stronie PKP. Powrót 14.02.2019. W trakcie jazdy do Zakopanego zrezygnowałem z biletu "Katowice - Warszawa" na 14.02 (mieliśmy zahaczyć o Katowice wracając ale plany się zmieniły) i zakupiłem nowy bilet powrotny relacji "Zakopane - Warszawa Centralna". Problem w tym że z datą 12.02 zamiast 14.02 o czym zorientowałem się patrząc w telefon na niedługo przed odjazdem pociągu już z Zakopanego tego 14.02.
zakupiłem szybko nowy bilet z właściwą datą (godzina odjazdu w dniu 12.02 i 14.02 była ta sama i dlatego przeoczyłem datę).
Złożyłem wniosek o zwrot za pomocą strony PKP aczkolwiek odpowiedź uzyskałem negatywną, tłumacząc że nie dokonałem rezygnacji z biletu przez internet max. 15min przed odjazdem pociągu. Nie mogłem dokonać bo zorientowałem się 2 dni później :roll: Aczkolwiek nie uznałem sprawy za przegraną po przeczytaniu regulaminu a konkretnie jednego punktu: "Do wniosku o zwrot biletu należy dołączyć: (paragraf 9 ust. 3 pkt. 3 ppkt. c) Wydrukowany bilet internetowy wraz z nowym biletem internetowym - w przypadku, gdy nie zostanie zachowany czas przewidziany na odstąpienie od umowy przewozu, o którym mowa w par. 5 ust. 3."
Moje pytanie to czy jest sens walczyć z nimi dalej, np powołując się na ten punkt regulaminu czy może ja źle rozumiem ten punkt i nie mam szans otrzymać zwrotu? Następnym razem wyślę wniosek listownie, dzięki czemu mogę dodać do niego załączniki w postaci wydruku tego nowego biletu - wykorzystanego (14.02). Czy miałoby sens dołączenie paragonu z miejsca pobytu na którym widnieje czas zakwaterowania?
Z góry dzięki za pomoc ;)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 19 Mar 2019 09:58, edytowano w sumie 1 raz
Przenoszę i ... literówki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#22 PostWysłany: 19 Mar 2019 07:55 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2085
srebrny
Na pewno ma sens zainwestowanie w korepetycje z polskiego, bo piszesz tak nieskładnie i mało spójnie, że aż nie da się tego czytać.
A wystarczyłoby zadać proste pytanie, zamiast rozpisywać się na kilkanaście zdań:

'Czy można otrzymać zwrot za niewykorzystany bilet PKP IC po terminie podróży'

Odpowiedź - tak można, w niektórych przypadkach.
Poczytaj odpowiednie wątki na forum, np. tu: zwrot-niewykorzystanego-biletu-pkp-po-odjezdzie-pociagu,135,105447
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Abcn uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 19 Mar 2019 10:10 

Rejestracja: 19 Mar 2019
Posty: 3
Starałem się napisać jak najwięcej konkretów zważywszy na to, że temat jest trochę śliski jeśli chodzi o prawo. A za literówki przepraszam, pisałem za pomocą telefonu i słownika
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 19 Mar 2019 10:29 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
A jakie znaczenie dla sprawy mialo to, ze zrezygnowales wczesniej z biletu Katowice-Warszawa?
Tylko komplikujesz przez to wypowiedz i zwracasz uwage odbiorcow na malo istotne fakty.

Maly OT:
Zauwazam, ze niestety coraz czesciej mlodzi ludzie, takze u mnie w firmie, maja tendencje do niepotrzebnego rozszerzania wypowiedzi, zamiast skupiac sie wylacznie na najbardziej istotnych kwestiach. A czas to pieniadz i nie kazdy ma ochote sluchac/czytac watki poboczne, ktore nie maja wplywu na meritum sprawy,
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 19 Mar 2019 13:06 

Rejestracja: 19 Mar 2019
Posty: 3
Czytałem posty pod linkiem i żaden nie zawiera rozwiązania mojego problemu.

Mały OT.
Dziękuję za pomoc i pouczenie,


Ostatnio edytowany przez Abcn, 19 Mar 2019 15:46, edytowano w sumie 1 raz
OT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group