Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Lis 2017 15:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 243
Loty: 127
Kilometry: 338 124
niebieski
Jest dość nietypowa sytuacja. Miały być wakacje - loty kupione do Azji. W międzyczasie znajomy dostał od policji zakaz opuszczania kraju w związku z jakąś tam sprawą. I teraz tak: lot kupiony KLM, aaaale przez pośrednika - Go to Gate. Znajomy oczywiście chce je zwrócić, odsprzedać, dostać chociaż część zwrotu - cokolwiek by nie być w plecy cały koszt.
KLM - odsyła do pośrednika - co rozumiem.
Pośrednik ma w regulaminie napisane, że zwroty niemożliwe. Aczkolwiek pewien podpunkt mówi, z wyjątkiem sytuacji 'wyjątkowych' np śmierć...
Po kontakcie z pośrednikiem powiedzieli, że proszą wysłać dokumenty z sądu poświadczające o takiej sytuacji. Otrzymali je. Po czym odrzucili wniosek. I zwrot możliwy w wysokości max 70 zł per bilet. Koszt jednego biletu prawie 2 k. Pytania o możliwość zmiany nazwiska na bilecie ( by je sprzedać) również uzyskało odpowiedź negatywną.

I teraz pytanie do Was - może ktoś umie poradzić co zrobić w tej sytuacji, by nie być stratnym w 100% za te bilety.
Sprawdziliśmy już różne podstawowe możliwości tyle co do głowy przyszło. Wygląda to marnie. No ale nie jestem wszystko wiedzący i może ktoś zna jakąś furtkę, jakiś sposób który może pomóc w odzyskaniu środków. Liczę najbardziej, że może uda się zmienić nazwisko na biletach by je odsprzedać...no ale może jakaś opcja zwrotu, jakiś trick który to umożliwy lub chociaż da szansę?

Z góry dzięki za podpowiedzi
_________________
zapraszam na mój blog podróżniczy:
http://www.czterykranceswiata.com

moje relacje:
Najpiękniejszy trek na świecie (Himalaje) - Annapurna Base Camp
Nepal na bogato - tak pół żartem, pół żartem
Jamajka -Fałszywy Raj
Nikaragua - Okryłem nowy RAJ?!
Kostaryka -Pura Vida
Angkor Wat -Perła Kambodży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#2 PostWysłany: 30 Lis 2017 15:31 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Śmierć a policja to dwie różne sprawy. Chyba kolega był świadomy,że to się może pojawić a złamania nogi czy pobytu w szpitalu nie da się przewidzieć.
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 30 Lis 2017 15:43 

Linie lotnicze czy też pośrednicy czasem zwracają pieniądze za zakupione bilety. Jednak ich regulaminy w tych kwestiach są dość restrykcyjne. Najczęściej zwrot kasy za niewykorzystane bilety jest możliwy tylko w nadzwyczajnych przypadkach losowych, jak np. zgon pasażera, śmierć bliskiego członka rodziny, przewlekła choroba, dłuższa hospitalizacja, wezwanie do wojska itp. Czyli to co na co absolutnie nie mieliśmy wpływu i pokrywa się to z terminem zaplanowanej podróży (oczywiście zgon pasażera to zupełnie odrębny i bardzo oczywisty przypadek).

Jeśli Twój znajomy ma zakaz opuszczania kraju, to absolutnie nie ma to nic wspólnego z zdarzeniami losowymi, na które nie mógł mieć wpływu. Za "niewinność" raczej nie dostał takiego zakazu opuszczania kraju.

Reakcja pośrednika jest jak najbardziej zrozumiała.
Góra
 PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Lis 2017 15:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 243
Loty: 127
Kilometry: 338 124
niebieski
czy był w stanie przewidziec czy nie to już temat na inną rozprawkę. Przykładów wiele - zrzucenie niesłusznej winy na niego jako pomówienie, spowodowanie wypadku i oczekiwanie na wyrok i wiele różnych przypadków można tu wymienić. Nie róbmy od razu zero jedynkowości z tego przypadku, że przestępca czy coś. Wypadki chodzą po ludziach... nie mi oceniać tę sytuację. Po prostu szukam rozwiązania, by pomóc.
_________________
zapraszam na mój blog podróżniczy:
http://www.czterykranceswiata.com

moje relacje:
Najpiękniejszy trek na świecie (Himalaje) - Annapurna Base Camp
Nepal na bogato - tak pół żartem, pół żartem
Jamajka -Fałszywy Raj
Nikaragua - Okryłem nowy RAJ?!
Kostaryka -Pura Vida
Angkor Wat -Perła Kambodży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 30 Lis 2017 15:51 

To nie jest skomplikowany, a tej sytuacji BEZNADZIEJNY przypadek możliwego zwrotu do tego przy rezerwacji przez pośrednika

Chyba tylko jakieś super ubezpieczenie by pomogło lub sprzedaż osobie o tych samych danych personalnych


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 30 Lis 2017 15:52, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 30 Lis 2017 15:52 

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 254
niebieski
skoro to bilety na LH to mozna postarac sie o zwrot podatkow za no-show
prowizja OTA nie powinna byc az tak duza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 30 Lis 2017 16:03 

Sprawa jest dość oczywista. Fakt, że ktoś jest oskarżony (słusznie lub też nie) nie jest nadzwyczajną sytuacją losową. Zakaz opuszczania kraju jest środkiem zapobiegawczym, który jest dość powszechnie stosowany w przypadku poważniejszych przestępstw.

O tym czy ktoś jest słusznie lub też nie oskarżony, zdecyduje sąd. Pośrednik ani linia lotnicza nie ma narzędzi, aby móc rostrzygnąć, czy dany pasażer padł ofiarą intrygi czy jest faktycznie winny. Większość oskarżonych jest ostatecznie skazywana, a mówienie o "niewinności" przez oskarżonych jest bardzo powszechne.

Proste, jeśli Twój znajomy zostanie uniewinniony, to niech domaga się zadouśuczynienia za poniesione straty od Skarbu Państwa lub strony, która złożyła fałszywe zeznania przeciwko niemu (w tym za brak możliwości wykorzystania opłaconego biletu lotniczego).

Pośrednik ma rację, nie jest stroną w sporze i nie mamy do czynienia z nadzwyczajną sytuacją losową. Nie można porównywać śmierci, ciężkiej choroby itd. do zakazu opuszczania kraju w związku z prowadzonym procesem sądowym. To są zupełnie inne sytuacje.

Gdyby było inaczej, to linie lotnicze i OTA byliby zobowiązani odgórnie zwracać pieniądze każdemu potencjalnemu przestępcy, który kupił bilet lotniczy, a następnie został oskarżony o popełnienie jakiegoś poważniejszego przestępstwa. A to by była jakaś chora praktyka.
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
ambush uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 30 Lis 2017 16:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1152
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Jesli jest duzo czasu to mozna liczyc na zmianę rozkładów. I jeśli takowa nastąpi - wtedy próbować występować o zwrot 100% biletu. Byly juz na forum takie przypadki i się czasem udawało. Gwarancji że i teraz się uda - nie ma.
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
ambush uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 30 Lis 2017 16:53 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Zwroty w przypadkach nadzwyczajnych, losowych itp. są generalnie uzależnione od dobrej woli przewoźnika. Warto być może jeszcze podjąć próbę kontaktu bezpośrednio z KLM i poprosić o taki zwrot - zawsze jest szansa, że to się uda - wtedy też pośrednik powinien rozliczyć taki bilet potrącając swoją prowizję. Z mojego doświadczenia wiem, że KLM generalnie jest skłonny do zwrotów (przynajmniej w razie choroby pasażera), ale nie tyle w gotówce, co w formie np. vouchera na przyszłe loty. Zawsze to lepsze niż bezpowrotna utrata kasy.
Góra
 Profil Relacje PM off
ambush uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 30 Lis 2017 17:07 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
zwrot podatkow i vat przsluguje. czase to polowa biletu


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 30 Lis 2017 17:39, edytowano w sumie 1 raz
dubel
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 30 Lis 2017 17:29 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2266
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@Kian: na bilety inne niż krajowe nie ma VAT.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 30 Lis 2017 17:36 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
pamietam ze cos bylo oprocz podatkow....moze oplaty lotniskowe???


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 30 Lis 2017 17:40, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 30 Lis 2017 19:42 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
apadlo napisał(a):
Jesli jest duzo czasu to mozna liczyc na zmianę rozkładów. I jeśli takowa nastąpi - wtedy próbować występować o zwrot 100% biletu. Byly juz na forum takie przypadki i się czasem udawało. Gwarancji że i teraz się uda - nie ma.

Albo na pomyślny finał jego kłopotów i cofnięcie zakazu wyjazdu do czasu tych wymarzonych wakacji.Po reformie sądów oczyszczenie niewinnego zajmie może tydzień ;) Nie ma co pozbawiać chłopaka nadziei :)
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 30 Lis 2017 23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 243
Loty: 127
Kilometry: 338 124
niebieski
A czy jakakolwiek zmiana godziny lotu może spowodować podstawy do zwrotu biletu? Czy np musi być to minimum określona liczba godzin zmiany?
_________________
zapraszam na mój blog podróżniczy:
http://www.czterykranceswiata.com

moje relacje:
Najpiękniejszy trek na świecie (Himalaje) - Annapurna Base Camp
Nepal na bogato - tak pół żartem, pół żartem
Jamajka -Fałszywy Raj
Nikaragua - Okryłem nowy RAJ?!
Kostaryka -Pura Vida
Angkor Wat -Perła Kambodży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 01 Gru 2017 00:50 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Na pewno dziala to tak w przypadku biletow za mile. Przy zmianie godzin przylotow o min godzine Turkish pozwala odwolac rezerwacje za darmo.

Ostatnio Air China zmienilo mi odloty o 5h, kloce sie z nimi o darmowe odwolanie, tym razem normalnego biletu. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Enviado desde mi ALE-L21 mediante Tapatalk
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
ambush uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 01 Gru 2017 04:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
miriam napisał(a):
Albo na pomyślny finał jego kłopotów i cofnięcie zakazu wyjazdu do czasu tych wymarzonych wakacji.Po reformie sądów oczyszczenie niewinnego zajmie może tydzień ;) Nie ma co pozbawiać chłopaka nadziei :)

Jesli byl niewinny to go zamkna, a jak byl winny to moze spokojnie wyjsc na wolnosc. :D

@ambush
Czemu ow znajomy nie wykupil lepszego ubezpieczenia, trudno uwierzyc, ze nie wiedzial co sie wokol niego kreci? ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
ambush lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 10 Gru 2017 12:02 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
To jest Polska. Mnie kiedyś szukała podobno policja bo byłem świadkiem w sprawie o której nie miałem zielonego pojecia. Taki mamy system, ze mozna w sadzie podac imie i nazwisko z fikcyjnym adresem i sad tego nie weryfikuje, bo nie moze, a prawnikowi nic za takie akcje nie grozi, bo takie mamy prawo. Policja juz prawidlowy adres znajdzie (a juz ba 100% komornik by sciagnac kary za niestawianie w sadzie).
Ja w swoim przypadku nawet nie wiem czego sprawa dotyczyla, moglbym powiedziec tylko, ze nic nie wiem, a stron nigdy na oczy nie widzialem. Po prostu gdzies tam bylo moje nazwisko.
Mozna latwo wpasc w takie klopoty, bez zadnej winy i swiadomosci. Nie do przewidzenia.
Mam nadzieje ze wpis powyzej, o reformie sadow to ironia ;)
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off
ambush lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 10 Gru 2017 16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
rob_sad napisał(a):
Mozna latwo wpasc w takie klopoty, bez zadnej winy i swiadomosci. Nie do przewidzenia.
Mam nadzieje ze wpis powyzej, o reformie sadow to ironia ;)

Nie chce wnikac w polityke, ale mysle ze radykalna reforma sadownictwa jest wlasnie potrzebna, aby w przyszlosci unikac takich przypadkow. ;)
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 11 Gru 2017 14:32 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
cccc napisał(a):
rob_sad napisał(a):
Mozna latwo wpasc w takie klopoty, bez zadnej winy i swiadomosci. Nie do przewidzenia.
Mam nadzieje ze wpis powyzej, o reformie sadow to ironia ;)

Nie chce wnikac w polityke, ale mysle ze radykalna reforma sadownictwa jest wlasnie potrzebna, aby w przyszlosci unikac takich przypadkow. ;)
Pozdr.

Wnikasz w politykę, bo udajesz (bo wątpie, że nie wiesz), że taka sytuacja nie wynika z problemów z sądami, ale z wadliwych przepisów.
Za przepisy odpowiadają posłowie i mogą je zmieniać bez reformy sądów.

Obecnie hasło "reforma sądów" jest typowym graniem pod tępą publikę i z jakąkolwiek reformą nie ma nic wspólnego, chodzi wyłącznie o zmiany personalne i wyroki na zamówienie. Przy okazji podnoszone są wszystkie opłaty sądowe. Dla zwykłego człowieka oznacza to WIĘCEJ takich sytuacji jak opisana, bo robiony jest świadomie większy bałagan.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group