Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 28 Gru 2015 16:17 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Nie ma takiego miejsca w pobliżu opery i mostu. :?
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 28 Gru 2015 17:14 

Rejestracja: 27 Gru 2015
Posty: 25
Japonka76 napisał(a):
Nie ma takiego miejsca w pobliżu opery i mostu. :?

A najbliżej? :) hmm chyba Wild Life Sydney Zoo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 28 Gru 2015 18:58 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 634
niebieski
Tak to Wild Life.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 29 Gru 2015 16:08 

Rejestracja: 27 Gru 2015
Posty: 25
Był ktoś w Wild Life Sydney Zoo? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 22 Maj 2016 11:26 

Odwiedzone zwierzaki – mój subiektywny ranking - ocena w skali 1-6

Sealife Sydney i Manly - 5/6
Wildlife Sydney -nie warto jeśli ktoś będzie w innych miejscach ze zwierzętami, 4/6
Featherdale Wildlife park Doonside -6/6
Seal bay-KI -5/6
Pardana wildlife park-KI -5/6
Hanson Bay koala walk KI -6/6
Cape du Couedic – foki na wolności 6/6
ZOO Adelajda – słabe, 3/6
Lone Pine Koala Sanctuary Brisbane – 6/6
Koala hospital Port Macquaire- 6/6
Kangury na wolności Morisset 5/6 –warto ale jeśli ktoś już karmił kangury w jakimś parku to można sobie odpuścić.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 15 Lip 2016 08:57 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
Ja polecam te w lasach, morzach, ukryte w koronie drzew... jednym słowem na wolności
Przykładowo ;)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 29 Sie 2016 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2014
Posty: 258
Loty: 57
Kilometry: 163 516
niebieski
@AJAJ przepiękne zdjęcia, widzę że mi jeszcze duużo brakuje. Mimo to wstawię to co ja mam, dodam tylko, że absolutnie wszystkie zwierzaki na fotach są dzikusy. No i zdjęcia mojego autorstwa. :)

Piotrek z kangurkiem :)
Image

Delfiny na Pacyfiku Południowym
Image

Dziki Piesek Dingo
Image

Dzikie osły gdzieś na Outback'u
Image

"Skink", czyli po prostu mała jaszczurka
Image

Kangur
Image

Kangurze dzieciątko
Image

Misiu co tyle śpi, je, kupcia, no i wiecie co jeszcze... ;)
Image

Kakadu
Image

Emu
Image

Mam nadzieję, że się spodobają fotki.
Pozdrawiam serdecznie z Darwin :)
_________________
Podróżowanie to mój styl życia. :) Odwiedzone 6 kontynentów, ponad 50 państw. Życie w 6 różnych państwach świata: Australia, Nowa Zelandia, Chiny, Portugalia, Islandia i Polska.
Więcej o podróżach na moim Facebook'u. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 29 Sie 2016 13:59 

Jeśli mogę dwa słowa: zamysłem wątku nie były zdjęcia zwierząt australijskich tylko opinie, doświadczenia z parków oraz miejsc gdzie można je zobaczyć na wolności.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 14 Lis 2016 09:20 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 573
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
Właśnie wracamy z Australia Zoo. Rozrywka jest na cały dzień. W różnych miejscach stoi obsługa ze zwierzętami na rękach i można je dotknąć i zrobić zdjęcie. Profesjonalne zdjęcie w studiu z koala lub wężem kosztuje 25 dol za jedno lub 44 za dwa. ilość osób na zdjęciu może byc większa ale tylko jedna może trzymać koale, reszta może głaskać. Główne show jest o 12 i w tygodniu nie ma problemu z miejscami. Naprawdę polecam to show, zwłaszcza ptaki robią wrażenie. W międzyczasie odbywa się mnóstwo pokazów, część jest w programie, a np. tygrysy o 14 były zaskoczeniem i trafiliśmy na nie przypadkiem. Wszystkie show są za darmo. Na małych pokazach jest mało miejsca wiec trzeba byc w zależności od pory dnia 10-20 minut wczesniej. Polecam też byc w zoo od 9 bo czas leci szybko, a niektóre atrakcje zamykają o 16

Wysłane z mojego HUAWEI CUN-L21 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 28 Lis 2016 22:49 

Gdyby ktoś chciał zobaczyć dziobaka na wolności, to powinien pokręcić się w tych okolicach:

1. Hidden Valley Cabins, QLD
http://hiddenvalleycabins.com.au/


2. Nymboida River, NSW
http://www.nationalparks.nsw.gov.au/cam ... campground


3. Bombala, NSW
http://www.visitnsw.com/destinations/sn ... us-reserve


4. Lake Elizabeth, VIC
http://www.australiangeographic.com.au/ ... e-platypus



5. Mountain Valley Private Nature Reserve, TAS
http://www.discovernorthwesttasmania.co ... alley.html


6. Latrobe, TAS
http://www.discovertasmania.com.au/attr ... estreserve



Źródło:
http://www.australiangeographic.com.au/ ... 0614418338
Góra
 PM off  
      
#31 PostWysłany: 04 Wrz 2017 16:37 

Rejestracja: 10 Sty 2014
Posty: 561
niebieski
Japonka76 napisał(a):
Ja byłam w Featherdale Wildlife Park. I muszę napisać, że dla mnie to było WOW :!: Podobało się bardzo, bardzo.(...).

@Japonka76, wielkie podziękowania za tą rekomendację! Na listach atrakcji Sydney park ten występuje wśród wielu innych, a naszym zdaniem powinien być w ścisłym Top 3. Dość powiedzieć, że po 2-tygodniowym RTW moja 11-letnia córka uznała ten punkt programu za bezdyskusyjnie numer 1 :)
(numer 2 zajęły małpy w Batu Caves :))
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 30 Lis 2019 15:15 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Aktualnie w Featherdale Park nie ma możliwości bezpłatnego kontaktu z koalą. Można wykupić wspólne zdjęcie z koalą za 25$ i wtedy można pogłaskać po futerku chociaż obsługa pilnuje aby dotykać tylko dolnej części pleców zwierzątka.
Natomiast kangury chociaż są za ażurowym ogrodzeniem chętnie podchodzą i wtedy bez problemu można je posmyrać po futerku ;)
Bilet do Parku kosztuje 35$, przy kasie sugerują aby za dodatkowe 1$ kupić karmę w pojemniczku. Nie warto, tyle osób to kupuje, że kangurki wcale nie są głodne i bez tego dają się głaskać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 01 Gru 2019 08:54 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7791
Zależało mi na kontakt z w miarę dzikimi zwierzętami lokalnej fauny, pogłaskaniem koali i kangura. Niestety wyczytałem w necie to co napisał @DMW o Featherdale (czyli że już nie pogłaszczesz koali za free, że kangury zostały pozamykane) więc zdecydowałem się na Walkabout wildlife park - totalna porażka, odradzam.
Wbrew temu co piszą w necie wolno chodzą jedynie emu i kangury, ale ze względu na zagrożenie pożarowe zostały aktualnie pozamykane gdzieś na zapleczu (o czym strona internetowa nie wspomina ani słowa) i w ogóle ich się nie uświadczy. Pozostałe zwierzęta występują po kilka sztuk w dość ciasnych wybiegach, i nie wyglądały na jakieś super szczęśliwe. Teoretycznie można spotkać się z koalą 2x dziennie za free, ale według mnie to scam bo podczas jednego z takich spotkań ranger powiedziała że rano zajmowała się samcem więc nie może teraz wchodzić w interakcję z samicą i nie będzie budzić koali, jednak jak zapłaci się 40$ to przyjdzie inny ranger i wtedy się pogłaszcze..
Także nie wiem czy aktualnie jest jakieś miejsce w okolicach Sydney godne polecenia (jeśli zależy nam na rzeczach które wymieniłem w pierwszym zdaniu)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 07 Paź 2023 17:33 

Rejestracja: 22 Gru 2022
Posty: 64
Queensland:
1. W Daintree na campingu Daintree Rainforest Village - widziany kazuar
2. Madja Boardwalk - widziany kazuar

Victoria (wszystko darmowe):
1. You Yangs Regional Park - widziany koala (spędzone ~1,5h)
2. Narana Aboriginal Cultural Centre - oswojone kangury i wallabies, które można głaskać i karmić (można kupić kubeczek z pożywieniem za kilka dolarów) + emu
3. Grey River Rd, Kennett River - widziane kilka koali i kangury, można się przejść zaczynając od Kafe Koala lub jechać samochodem
4. droga prowadząca do Cape Otway - widziany koala przy drodze
5. Logans Beach Whale Watching Platform - niestety nie widzieliśmy żadnych wielorybów, na FB "Great Ocean Road Whales" można sprawdzić czy ktoś coś ostatnio widział :)
6. Tower Hill Wildlife Reserve - tu chyba widzieliśmy najwięcej zwierząt - kangury, emu, koale
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 07 Paź 2023 17:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2691
HON fly4free
Sydney - na wolności: Gap Park, ogród botaniczny, opera w Sydney.
ImageImageImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group