Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Zwiedzanie Reunion
#1 PostWysłany: 19 Lut 2015 11:02 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 249
niebieski
Wybieram się na tydzien na Reunion. Nie zamierzam siedzieć jednym miejscu ,ale raczej objechac wyspe. Prosze o rekomendacje co warto zobaczyc w ciagu takiego okresu czasu i jak rozłozyc plan zwiedzania pod katem dojazdu. Wszystkie inne info pod kątem noclegów czy transportu jedzenia etc tez bardzo mile widziane.
Z góry dziekuje :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Ziwedzanie Reunion
#2 PostWysłany: 19 Lut 2015 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
zacznij może od tego:
reunion-i-mauritius-niesamowita-przygoda,213,58345&hilit=Reunion
Góra
 Profil Relacje PM off
Ewcyn lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Zwiedzanie Reunion
#3 PostWysłany: 19 Lut 2015 11:42 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 249
niebieski
dzieki Lagor, tą relacje juz przerobiłam, była pierwsza :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zwiedzanie Reunion
#4 PostWysłany: 19 Lut 2015 12:40 

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 60
Loty: 44
Kilometry: 130 265
Tak jak pisałem w relacji my byliśmy też na tydzień więc jak dobrze zaplanujesz wszystko to powinnaś całą wyspe zobaczyć bez problemu, podstawa to wypożyczyć samochod, my zamawialiśmy przez ECR I dostaliśmy małe Renault z firmy National, koszt na tydzien chyba 200 funtow z pełnym ubezpieczeniem I dodatkowym kierowcą. Jak chce więcej info o wyspie o pisz śmiało, zakochasz się w widokach wyspa jest cudna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zwiedzanie Reunion
#5 PostWysłany: 19 Lut 2015 12:51 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 249
niebieski
Lulet, twoje zdjecia cudne !! i ja juz je oglądając sie zakochałam he he. Mam tez plan ,aby ewentualnie połaczyc Reunion z Mau albo Madagaskarem, choc Mad to chyba zasluguje na dłuższy , indywidualny wypad. Pyta będe miala mnóstwo, wiec bede na pewno pytac. Na początek wiec:
1/czy taki samochód wystarczy na serpentyny górskie i szutrowe drogi, aby dojechac w ciekawe miejsca ?
2/ co z twojego doświadczenia może nie było warte oglądania a lepiej dodać cos innego ?
3/ gdzie najlepiej by było zlokalizować noclegi,ay nie tracic czasu na codzienne dojazdy?

dzieki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zwiedzanie Reunion
#6 PostWysłany: 19 Lut 2015 15:06 

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 60
Loty: 44
Kilometry: 130 265
Samochod dał rade (max 2 osoby ), po górach jezdzi sie wolno bo jest tyle zakrętów, że sie w głowie może zakręcic ale Fajnie by było mieć mocniejszy samochod wiec wszystko zależy od twoich funduszy. Chyba bym nic nie dodał no może przelot helikopterem nad wyspą na youtubie są filmiki jak to wygląda ale wiadomo troche też kosztuje. Wszystkie miejsca które widzielismy były warte zobaczenia więc nic bym nie odrzucił, dodać też raczej już nic bo I tak by ci czasu nie starczyło. Punkt widokowy Le Maido I La Fenetre musisz zobaczyć, samochodem dostaniesz się na parking z ktorego masz 3m do pieknych widokow. Na wulkan Piton de la fournaise tez musisz isc mega wycieczka, samochodem dojedziesz na parking Pas de Bellecombe skąd pieszo do krateru masz jakies 2h- 2.30 h w jedną strone ale uwierz warto isć. Dużo wody, cos na głowe I wysmarować się kremem do opalania ja miałem spalone uszy I kark bo sie nie posmarowałem dokładnie. Wszystkie miejsca najlepiej zwiedzać rano ponieważ popołudniu dużo chmur się pojawia. Jeżeli chodzi o Piton des Neiges to dla mnie była to niesamowita wyprawa ale wchodzisz około 5h w góre I 3 w dòł więc musisz się zastanowic czy dasz rade ale polecam. Droga 400 zakrętow do miasta Cilaos wymiata.

-- 19 Lut 2015 15:20 --

I napewno musisz pojechac do miasteczka Hell - Bourg samo w sobie nas nie urzekło ale droga do niego jest niesamowita. Z Saint Denis do Saint Pierre dobra autostrada.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zwiedzanie Reunion
#7 PostWysłany: 19 Lut 2015 19:13 

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 60
Loty: 44
Kilometry: 130 265
Nie ma jednego dobrego miejsca żeby było wszędzie blisko, z perspektywy czasu zamieniłbym nasze 5 nocy w Le Tampon w którym wieczorami nie ma totalnie co robić na Saint Pierre gdzie po całym dniu łaziorki lub jazdy samochodem mozesz isć odpocząć na plaży lub do restauracji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zwiedzanie Reunion
#8 PostWysłany: 22 Lut 2015 00:11 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 249
niebieski
Bardzo wstepnie ulożylam trase ( ale jeszcze mi sie te miejsca troche krecą i mylą co gdzie jest he he) :
1/ po porannym przylocie wypożyczamy z lotniska auto. Cel to miasteczko Hell bourg i Salazie , moze sie uda zalatwic tu nocleg. Po drodze wodospady Niagara. Czy w Saint Andre warto zrobic stopa ?
2/ Rano jedziemy na poranne widoczki ,gdzie lepiej do Salazie czy Hell bourg ? czy od razu raniutko prosto do Piton de la Fournaise ? wodospady Grand Galet
3/nocleg w Saint Pierre. Poranny wyjazd do Cilaos droga przez St Louis,Belveder de bois Court plaże Grand Anse.
4/nocleg w saint Pierre .Poranny wyjazd do Nez de Boeuf,Plaine des sables,Pass de Bellecombe
5/ nocleg w Saint Gilles. Rano wyjazd do Maido .

Co zmienic, dodać , uzupelnić ?
z góry dziekuje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zwiedzanie Reunion
#9 PostWysłany: 24 Lut 2015 15:32 

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 60
Loty: 44
Kilometry: 130 265
1) jedziecie do Hell - Bourg ( Salazie jest obok ) wiec wszystko jedno gdzie wam sie uda znalesc nocleg, w południe zwiedzacie okolice pojedzcie tez drogą do Grant llet. Po drodze z lotniska do Hell - Bourg jedziecie do wodospadu Cascade Niagara, my nie stawalismy w Saint Andre.
2) zabieracie rzeczy z hotelu I wyjazd przed 7 rano na wulkan Piton la fournaise ( pogoda z rana powinna być świetna bez chmur więc widoki będziecie mieć piękne ), z Hell - Bourg na wulkan Piton de la fournaise jedzie się ze 2h a napewno będziecie stawać żeby zdjęcia robić więc troche wam się zejdzie. Dokładnie jedziecie na parking Pas de Bellecombe więc z punktu 4 wykasuj to, tak samo jak Plaine des Sables jest po drodze na wulkan. Z parkingu macie min 2h pieszo do krateru, 45m na szczycie I 2h powrót do samochodu. Powrot do Saint Pierre już raczej wieczorem więc do Grand Galet się nie wyrobicie. Wracając z wulkanu do Saint Pierre mozecie zachaczyc o punkt widokowy Belvédère de Bois Court jesli nie bedzie za pozno ( zawsze mozecie tam wrocic z Saint Pierre następnego dnia).

-- 24 Lut 2015 15:57 --

a I punkt widokowy Nez de boeuf jest tez po drodze na wulkan. Planujecie wchodzic na Piton des Neiges czy tylko chcecie pojechac do Cilaos ?

3 ) Z Saint Pierre jedziecie na wodospad Grant Galet, plaże Grant Anse I jak by wam się chciało możecie pojechać w stronę Piton Sainte Rose jest tam kościół Notre Dame des laves przed ktorym zatrzymała się lawa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zwiedzanie Reunion
#10 PostWysłany: 24 Lut 2015 20:24 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 249
niebieski
Podpowiedz pls jaka trase rekomendujesz w cyrku Salazie ? Zabukowalam juz nocleg w Hell bourg. Drugie pytanie mam odnosnie Maido . Po doejchaniu do punktu widokowego czy szliscie jeszcze dalej w trase ? do Cilaos pojedziemy na pewno ,ale decyzje czy bedziemy zdobywac Piton des Naiges podejmiemyy pewnie juz na miejscu..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zwiedzanie Reunion
#11 PostWysłany: 24 Lut 2015 22:53 

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 60
Loty: 44
Kilometry: 130 265
My z Le Maido nie szliśmy nigdzie, podziwialiśmy widoki i póżniej pojechalismy do Hell-Bourg, ale jak będziecie chcieli zrobić jakiś trekking to tam są dobrze oznaczone szlaki mniej więcej pisze jaka odległość i ile czasu zajmie ( tabliczki są przy parkingu ). tutaj macie strone może wam coś pomoze http://en.reunion.fr/discover/mountains ... s#!/page/1, dobry przewodnik polecam lonely planet Mauritius,Reunion& Seychelles. W cyrku Salazie chodzi ci trase pieszą czy samochodem ?

-- 24 Lut 2015 23:10 --

I napewno przyda wam się jakaś nawigacja bo nie wszystko tam jest dobrze oznakowane, ja używałem google maps offline jedyny problem był taki że nie mogłem wyznaczać trasy ale możesz sprobować maps.me czy podobnych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zwiedzanie Reunion
#12 PostWysłany: 24 Lut 2015 23:39 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 249
niebieski
Ooo bardzo fajna stronka, dzieki :) przestudiuje ją dokładnie . Nawigacje oczywiście zamierzamy miec. W Salazie mialam na mysli i taka i taką trasę .Pojdziemy waszymi śladami i na Mau też może skoczymy, ale na 3 dni max.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zwiedzanie Reunion
#13 PostWysłany: 29 Mar 2015 22:56 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 249
niebieski
Lulet,
nie noge w necie znalezc info o ewentulanych zakazach produktow spozywczych przy przekraczaniu granicy . Pamietasz moze czy sa jakies obostrzenia ? Ostatnio mialam przygody z suszonymi owocami na lotnisku w Santiago wiec teraz wolalabym uniknac tego typu przejsc.
dzieki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zwiedzanie Reunion
#14 PostWysłany: 18 Kwi 2015 11:12 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 249
niebieski
Lulet,
wrocilam z super udanej wyprawy po Reunion i Mauritius.
Reunion jest absolutnie wspaniale !!! dziekuje za wszystkie rady wskazówki :P
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga_podrozniczka lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Zwiedzanie Reunion
#15 PostWysłany: 06 Lip 2015 23:41 

Rejestracja: 01 Lut 2013
Posty: 44
nelciowata napisał(a):
Lulet,
wrocilam z super udanej wyprawy po Reunion i Mauritius.
Reunion jest absolutnie wspaniale !!! dziekuje za wszystkie rady wskazówki :P


Podzielisz się doświadczeniami ? Co polecasz, co odradzasz ? Rady praktyczne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group