Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Zwiedzanie LA
#1 PostWysłany: 09 Maj 2017 23:13 

Rejestracja: 14 Paź 2016
Posty: 43
Za kilka tygodni jadę z rodziną na objazdówkę po USA, zaczynam tworzyć dokładne mapy, poszczególnych dni. Na drugi dzień po przylocie mam taki plan jak poniżej w linku. Jak myślicie, jest to wykonalne, czy trochę przesadziłem ? :)
https://goo.gl/maps/rpb4bMt5kWQ2

Drugi dzień w LA to Universal Studio oraz Santa Monica i nocleg w Venice, plan wygląda tak :
https://goo.gl/maps/AuJCG3G5ZLB2

Mam jeszcze pytanie odnośnie Universal Studio, jadę z 2 dzieci w wieku 11 i 14 lat, czy jest bardzo wskazane kupić bilety front line ? Czy jak będziemy w Parku zaraz po otwarciu to będzie już tak dużo ludzi że będą duże kolejki do atrakcji ? Będziemy tam w środę 28 czerwca.


Ostatnio edytowany przez krasnal, 10 Maj 2017 07:23, edytowano w sumie 1 raz
Krótki URL
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Zwiedzanie LA
#2 PostWysłany: 10 Maj 2017 09:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
Przecież 3 linijki niżej masz cały temat o parkach
parki-rozrywki-w-kalifornii,761,52895

Z tego co ja się orientowałem to nie potrzeba FLP jeśli masz cały dzień na ten park. Natomiast ja chyba kupię FLP bo nie chcę mi się długo stać w kolejkach. Jak masz w ciągu tego dnia jeszcze inne plany to weź FLP i na spokojnie powinieneś się wyrobić.

PS. Wrzucaj swoje plany objazdówki itd. Opisz po powrocie jak wyglądały twoje wakacje i daj jakieś wskazówki. Jadę we wrześniu i również robię rozeznanie na forum. Jak rezerwujesz noclegi? booking.com? Czy masz jakiś lepszy sposób? Szkoda, że MMT nie działa tak jak w Europie i nie da się wyhaczyć jakichś fajnych zniżek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zwiedzanie LA
#3 PostWysłany: 10 Maj 2017 10:27 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
@‌kontrol‌

Nie wiem czy to było powiedziane kiedykolwiek w temacie o Universal, ale Front of Line ticket uprawnia tylko do JEDNEGO wejścia bez kolejki na każdą z atrakcji!! Czyli wchodzicie bez kolejki na Harry Pottera, ale drugi raz już musicie czekać... I tak z każdą atrakcją!

Jest to napisane w "Terms & Conditions"
"Includes Park admission and ONE-TIME Front of Line access to each attraction and priority seating at each show (excluding retail locations)."

Także @‌Łukasz__‌ jeśli będziecie od razu z rana w parku to spokojnie zrobicie wszystkie atrakcje bez Front of Line. Tym bardziej, że będziecie w środku tygodnia. Poza tym obydwie mapki spokojnie do zrobienia. Walk of Fame, znak Hollywood czy Rodeo Drive to "atrakcje" na góra godzinę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zwiedzanie LA
#4 PostWysłany: 10 Maj 2017 16:52 

Rejestracja: 14 Paź 2016
Posty: 43
-- 10 Maj 2017 16:50 --

kontrol napisał(a):
Przecież 3 linijki niżej masz cały temat o parkach
parki-rozrywki-w-kalifornii,761,52895

Z tego co ja się orientowałem to nie potrzeba FLP jeśli masz cały dzień na ten park. Natomiast ja chyba kupię FLP bo nie chcę mi się długo stać w kolejkach. Jak masz w ciągu tego dnia jeszcze inne plany to weź FLP i na spokojnie powinieneś się wyrobić.

PS. Wrzucaj swoje plany objazdówki itd. Opisz po powrocie jak wyglądały twoje wakacje i daj jakieś wskazówki. Jadę we wrześniu i również robię rozeznanie na forum. Jak rezerwujesz noclegi? booking.com? Czy masz jakiś lepszy sposób? Szkoda, że MMT nie działa tak jak w Europie i nie da się wyhaczyć jakichś fajnych zniżek.


Nie doczytałem w tym temacie że pisałeś o FLP, a temat który park mnie nie interesował bo już podjęliśmy decyzje że idziemy do US .
W dniu w którym będziemy w Universal, chcemy jeszcze przejechać i pochodzić po Santa Monica i ewentualnie Venice gdzie mamy nocleg. Myślę że ogarniemy to w 1 dzień.
A z biletami jeszcze się zastanowię jakie kupić.

90 % noclegów zarezerwowałem przez hotels.com, 1 tylko na booking i 2 przez stronę miles&more bo była fajna promocja z milami.
Hotels zawsze wychodził mi taniej od booking, trzeba zwrócić uwagę że na hotels.com jest cena podana już z podatkami, a na booking trzeba dodać ok 15-18 %. Na hotels.com masz też 11 nocleg gratis, czyli średnią cenę 10 noclegów możesz wydać na 11 nocleg, lub jeśli tego nie chcesz to rezerwując przez aplikację na telefonie możesz wybrać dodatkowo 8% rabatu. Ja noclegi rezerwowałem dawno, listopad-grudzień, wszystkie z opcją rezygnacji, co jakiś czas sprawdzam ceny tych hoteli i jak widze że na jakiś wpada promocja to po prostu rezygnuję z droższej i rezerwuję to samo miejsce w niższej cenie. Udało mi się tak zaoszczędzić ok 400 $, podobnie z samochodem który wstępnie zarezerwowałem za 5700 zł a teraz ten sam mam za 4800 zł.

Wieczorem postaram się wrzucić dokładny plan mojej wycieczki. Może ktoś z was coś jeszcze podpowie :)

-- 10 Maj 2017 16:52 --

Także @‌Łukasz__‌ jeśli będziecie od razu z rana w parku to spokojnie zrobicie wszystkie atrakcje bez Front of Line. Tym bardziej, że będziecie w środku tygodnia. Poza tym obydwie mapki spokojnie do zrobienia. Walk of Fame, znak Hollywood czy Rodeo Drive to "atrakcje" na góra godzinę.[/quote]

Dzięki. Tak chyba zrobimy, pojedziemy wcześnie rano i ogarniemy Universal na zwykłych biletach. Zawsze 400 $ zostanie w kieszeni :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zwiedzanie LA
#5 PostWysłany: 10 Maj 2017 20:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
Ja też chyba zrezygnuje z FLP i wezmę zwykłe bilety. Jednak jest to oszczędność, a skoro można wszystko zobaczyć na zwykłym bilecie to nie ma sensu dopłacać, zwłaszcza, że my USD przeliczamy x4. Sprawdzałem ceny na hotels i na booking i wychodzi mi jednakowo. Możliwe, że w Twoim terminie były jakieś zniżki. Jedyne co mnie zaciekawiło to ten 10 nocleg za free. Ja zarezerwowałem kilka noclegów przez booking, i kilka przez MMT, ale czytając wątek o MMT aż nie mogę uwierzyć, że w Europie można wyrwać takie zniżki (tam działają kody). Na USA ta aplikacja jest średnio opłacalna, ale niektóre hotele idzie wyrwać troszkę taniej niż na booking (przynajmniej o podatek).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zwiedzanie LA
#6 PostWysłany: 10 Maj 2017 21:44 

Rejestracja: 14 Paź 2016
Posty: 43
kontrol napisał(a):
Ja też chyba zrezygnuje z FLP i wezmę zwykłe bilety. Jednak jest to oszczędność, a skoro można wszystko zobaczyć na zwykłym bilecie to nie ma sensu dopłacać, zwłaszcza, że my USD przeliczamy x4. Sprawdzałem ceny na hotels i na booking i wychodzi mi jednakowo. Możliwe, że w Twoim terminie były jakieś zniżki. Jedyne co mnie zaciekawiło to ten 10 nocleg za free. Ja zarezerwowałem kilka noclegów przez booking, i kilka przez MMT, ale czytając wątek o MMT aż nie mogę uwierzyć, że w Europie można wyrwać takie zniżki (tam działają kody). Na USA ta aplikacja jest średnio opłacalna, ale niektóre hotele idzie wyrwać troszkę taniej niż na booking (przynajmniej o podatek).


Promocje są na Hotels i na Bookingu ale w moim przypadku w 99 % wychodziło taniej na hotels, oczywiście jak założysz tam konto to przychodzą oferty, typu "ukryta cena" " -50 %" itp... Ja szukałem miejsc z ocena minimum 3,5 i lokalizacji najbliżej "moich " atrakcji, tak by jak najmniej tracić czasu na dojazdy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zwiedzanie LA
#7 PostWysłany: 16 Maj 2017 08:04 

Rejestracja: 17 Gru 2013
Posty: 64
Łukasz__ napisał(a):
Za kilka tygodni jadę z rodziną na objazdówkę po USA, zaczynam tworzyć dokładne mapy, poszczególnych dni. Na drugi dzień po przylocie mam taki plan jak poniżej w linku. Jak myślicie, jest to wykonalne, czy trochę przesadziłem ? :)
https://goo.gl/maps/rpb4bMt5kWQ2

Drugi dzień w LA to Universal Studio oraz Santa Monica i nocleg w Venice, plan wygląda tak :
https://goo.gl/maps/AuJCG3G5ZLB2

Jesli chodzi o jazde w miescie to spokojnie mozesz czasy wskazane przez google pomnozyc x2. Ja wlasnie wrocilem z dwutygodniowej objazdowki po zachodnim wybrzezu, i jak czasy prezjazdu poza miastem byly mniej wiecej podobne, to w LA byly calkiem inne. Zwlaszcza, ze LA slynie z korkow.
Trase Holywood-Santa Monica, jadac do Santa Monica przejechalem 3x dluzej niz wskazywalo google, powrot byl juz lepszy, bo tylko kolo 1.5x wolniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zwiedzanie LA
#8 PostWysłany: 16 Maj 2017 08:59 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Dokładnie tak. Licz się z tym, że w godzinach 6-10 i 14-21 tworzą się często ogromne korki. Przejazd z Hollywood do Long Beach, może zająć wtedy 3-4h najkrótszą trasą przez 110 lub 710.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Łukasz__ lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Zwiedzanie LA
#9 PostWysłany: 16 Maj 2017 20:00 

Rejestracja: 14 Paź 2016
Posty: 43
gregson5 napisał(a):
Łukasz__ napisał(a):
Za kilka tygodni jadę z rodziną na objazdówkę po USA, zaczynam tworzyć dokładne mapy, poszczególnych dni. Na drugi dzień po przylocie mam taki plan jak poniżej w linku. Jak myślicie, jest to wykonalne, czy trochę przesadziłem ? :)
https://goo.gl/maps/rpb4bMt5kWQ2

Drugi dzień w LA to Universal Studio oraz Santa Monica i nocleg w Venice, plan wygląda tak :
https://goo.gl/maps/AuJCG3G5ZLB2

Jesli chodzi o jazde w miescie to spokojnie mozesz czasy wskazane przez google pomnozyc x2. Ja wlasnie wrocilem z dwutygodniowej objazdowki po zachodnim wybrzezu, i jak czasy prezjazdu poza miastem byly mniej wiecej podobne, to w LA byly calkiem inne. Zwlaszcza, ze LA slynie z korkow.
Trase Holywood-Santa Monica, jadac do Santa Monica przejechalem 3x dluzej niz wskazywalo google, powrot byl juz lepszy, bo tylko kolo 1.5x wolniej.


Zdaję sobie z tego sprawę, dlatego pytałem czy jest to wykonalne :) Pojadę trasą którą pokazałem na mapie, bez spiny, na luzie, z postojami. Nawet gdybym spędził 5 godzin w samochodzie to zostaje nam 7 godzin na zwiedzanie, myślę że to wystarczy tym bardziej że to raczej atrakcje na pół godziny każda. Do Downtown chcemy tylko się przejechać, bez wysiadania z auta, zrobić rundkę i pojechać do hotelu. Chcę też przejechać przez Skid Row, tylko nie wiem czy wieczorem to będzie dobry pomysł? Czy lepiej zrobić to następnego dnia za dnia ? :)
Jeśli możesz to powiedz jak rozwiązałeś temat wyżywienia w podróży, tylko knajpy ? Ewentualnie co polecasz by nie zbankrutować z 4 osobowa ekipą :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zwiedzanie LA
#10 PostWysłany: 20 Maj 2017 18:15 

Rejestracja: 14 Paź 2016
Posty: 43
Cześć.
Za 5 tygodni wyjazd, plan dopracowany, ale może ktoś jeszcze podpowie coś ciekawego po drodze zobaczyć. ?
Mam bardzo krótką przesiadkę na Heathrow i jest możliwość że nie zdążymy na samolot, gdyby się tak stało to co proponujecie zmienić by nie posypał się cały plan?

1-dzień
Przylot do LA godz. 19.20, wypożyczenia auta, nocleg Long Beach
2-dzień.
Long Beach zwiedzanie, Beverly Hills, Rodeo Drive, Griifith, znak Hollywood, Hollywood Walk of Fame. Nocleg w Burbank.
3-dzień
Universal Studio, Santa Monica, Venice beach. Nocleg w Venice
4-dzień
Przejazd drogą nr 101 w kierunku SF, Malibu, Santa Barbara,Monterey Big-Sur - nocleg Monterey.
5-dzień
Monterey - SF, 17 mile drive, punkty widokowe na GG, Twin Peaks, nocleg w SF
6-dzień
Zwiedzanie SF, Pier 39, Fisherman’s Wharf, Lombard Street, Alamo Square, Painted Ladies, Union Square, nocleg w SF.
7-dzień
SF, przejazd mostem GG, Sausalito, Bonita Point przejazd do Gardnerville, nocleg w Gardnerville.
8-dzień
Zwiedzanie Tahoe , Bodie, wieczorem dojazd i nocleg w Lee Vining
9-dzień
Lee Vining - Yosemite, przejazd drogą 120, krótki szlak do wodospadów, (co polecacie ? ) nocleg w Mammoth Lakes
10 dzień
Wyjazd wcześnie rano z Mammoth Lakes, dojazd do Doliny śmierci, zwiedzanie Doliny, dojazd i nocleg w LV.
11-dzień
Wyjazd z LV, Hoover Dam, Oatman, Kingman, Selingman, nocleg w Flagstaf . (Jeśli będzie czas to przejazd przez Sedonę i powrót na nocleg do Flagstaf )
12-dzień
Przejazd do GC, przelot helikopterem, zwiedzanie GC, krótki szlak, (który ? ) zachód słońca. Nocleg w Tusayan.
13-dzień
Wschód słońca nad GC, przejazd i zwiedzanie Antelope Canyon (rezerwacja na 13.30), Horseshoe Bend, nocleg w Page
14-dzień
Wyjazd z Page, przejazd i zwiedzanie Monument Valley, nocleg Moab
15-dzień
Canyonlands zwiedzanie, Dead horse , nocleg w Moab
16-dzień
Arches , Delicate Arch, nocleg w Moab
17-dzień
Przejazd do Bryce droga nr 24 i 12, nocleg Bryce
18-dzień
Bryce Canyon, przejazd i nocleg w Springdale
19-dzień
Zwiedzanie ZIon, The Narrows, nocleg w St George
20 dzień
Przejazd do LV przez Valley of Fire
21-dzień
LV
22-dzień
LV – wylot wieczorem do Toronto


Ostatnio edytowany przez Łukasz__, 21 Maj 2017 10:10, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zwiedzanie LA
#11 PostWysłany: 20 Maj 2017 18:39 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
Niedawno wróciłem i uważaj na to:
https://sf.curbed.com/2017/3/20/1498360 ... e-collapse

Niestety most jest zamknięty i trzeba się wracać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zwiedzanie LA
#12 PostWysłany: 20 Maj 2017 18:45 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 874
Loty: 457
Kilometry: 674 989
srebrny
Alamo square ogrodzone i zamknięte. Wydzielono tylko mały kawałek by oglądać Painted Ladies. Ale częściowo przez ogrodzenie. Stan na 5.5.2017
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zwiedzanie LA
#13 PostWysłany: 21 Maj 2017 10:17 

Rejestracja: 14 Paź 2016
Posty: 43
-- 21 Maj 2017 10:13 --

Chan napisał(a):
Niedawno wróciłem i uważaj na to:
https://sf.curbed.com/2017/3/20/1498360 ... e-collapse

Niestety most jest zamknięty i trzeba się wracać.


Wiem o tym, zapomniałem to skorygować w planie, pojadę drogą nr 101 do Monterey, potem przejadę do big sur i wrócę do Monterey na nocleg.
https://www.google.pl/maps/dir/The+Kinn ... 957774!3e0
Trasa z Monterey do zamkniętego mostu, mam nadzieje że też jest malowanicza i warto nią przejechać ?

-- 21 Maj 2017 10:17 --

goldziak. napisał(a):
Alamo square ogrodzone i zamknięte. Wydzielono tylko mały kawałek by oglądać Painted Ladies. Ale częściowo przez ogrodzenie. Stan na 5.5.2017


Dzięki za info. Mniej więcej mam taki plan na spacer po SF, może coś zmienić ?
https://www.google.pl/maps/dir/Hilton+S ... 951599!3e2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zwiedzanie LA
#14 PostWysłany: 21 Maj 2017 10:43 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
Zdecydowanie warto!!
Widoki urywają głowę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group