Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 01 Gru 2019 21:59 

srebrny
W recepcji jest ksero. I oni sobie zrobią.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 01 Gru 2019 22:11 

złoty
Paszport to jest bardzo wrażliwa kwestia, w wielu krajach kradnie się paszporty tylko po to aby przerobić je na takie na których nielegalnie z wielu powodów chce się wjechać do danego kraju. Dlatego ja z paszportem się nawet kąpię :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
2 ludzi lubi ten post.

#23 PostWysłany: 02 Gru 2019 08:07 

srebrny
Nie wyobrażam sobie, w krajach policyjnych jak Turcja, Maroko, Egipt , czy jeszcze gdzieś dalej w świecie, chodzić bez paszportu przy sobie. A ten leży sobie gdzieś w recepcji w przegródce. Ciekawe co w sytuacji gdy zniknie ? Do kogo się zwrócić ? Do miejscowej policji ? Oni nawet mogą być w układzie z tymi , którzy go zawiną. Trzeba sobie uświadomić, że cały świat to nie cywilizacja jaką znamy. Napiszemy skargę mailem i oni się tego wystraszą ?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#24 PostWysłany: 02 Gru 2019 11:44 
Awatar użytkownika

niebieski
@becek zgadza się, mogą mi go ukraść wszędzie jednak wolę moim zdaniem unikać pewnych dziwnych sytuacji.
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 03 Gru 2019 15:16 
Awatar użytkownika

złoty
to z drugiej strony pytanie
na forum są relacje osób które straciły w rożny sposób paszporty ale jeszcze NIGDY ale to NIGDY nie słyszałem zęby ktoś stracił paszport zdeponowany w hotelu
ktoś? coś?

aż się dziwie ze ten ten strach w ogóle pozwala wam podróżować
ja się boje stracić karty/pieniądze
bo utrata paszport to tylko niedogodność
stracić fundusze to prawdziwy kłopot
pazur napisał(a):
Nie wyobrażam sobie, w krajach policyjnych jak Turcja, Maroko, Egipt , czy jeszcze gdzieś dalej w świecie, chodzić bez paszportu przy sobie. A ten leży sobie gdzieś w recepcji w przegródce. Ciekawe co w sytuacji gdy zniknie ? Do kogo się zwrócić ? Do miejscowej policji ? Oni nawet mogą być w układzie z tymi , którzy go zawiną. Trzeba sobie uświadomić, że cały świat to nie cywilizacja jaką znamy. Napiszemy skargę mailem i oni się tego wystraszą ?

a ja tak ;)
trzeba znać tylko nazwę swego miejsca noclegu
wtedy cie przywiozą na miejsce(bylem tego świadkiem w Iranie)

wyolbrzymiacie drobiazgi

pazur napisał(a):
To po co biorą ? Podaj racjonalny powód.
Do wglądu, ewentualnie ksero można zostawić.

a co mnie to po co biorą
a co mnie to po co xeruja
a co mnie to po co chcą to czy owo
chcą ? to im daje, taki maja wymóg/prikaz/wpisz cokolwiek
człowieku , ja tam jadę pobyć a nie analizować zwyczaje godowe miejscowych hotelarzy
osobiście uważam ze u nich mój paszport jest bezpieczniejszy niż zostawiony w pokoju/kieszeni

moje najciekawsze wpisy są w koszu - serdecznie zapraszam
 Relacje PM off
miro13 lubi ten post.
LonDynia uważa post za pomocny.

#26 PostWysłany: 03 Gru 2019 15:32 

srebrny
Taka sytuacja.
Zatrzymali mnie z żoną policjanci na moście w NY. Zabrali paszporty i ponad godzinę stukali u siebie w radiowozie w laptopa. A my z łapami na kierownicy. Myślę że jakbym nie miał paszportu przy sobie, wylądowali byśmy po prostu w areszcie do wyjaśnienia.
To samo było w Nazarecie w Izraelu. Najbardziej arabskie miasto w Izraelu. Kontrole obcych są normą. O Hebronie jeszcze wspomnę. Tam 3 osobowy patrol żydowski z długą bronią nas kontrolował. Nie mieli nastroju do beki.
Po co więc z maniackim uporem bronisz swojej absurdalnej tezy, że mam swój paszport zostawić pod opieką jakiegoś dziwnego typa, w dziwnym kraju ?
To nie Mariott czy Hilton w Warszawie, gdzie przyznaję, paszport nie zginie.

Poza tym, jak np pojechać z Izraela do Autonomii i wrócić , jak paszport zostanie w jakimś zapluskwionym hostelu w Jerozolimie ?
 Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.

#27 PostWysłany: 03 Gru 2019 16:02 
Awatar użytkownika

złoty
pazur napisał(a):
Taka sytuacja. Myślę że jakbym nie miał paszportu przy sobie,

słowo klucz "myślę"
to przestań to robić, w całym USA obowiązującym dokumentem jest ważne prawo jazdy
a jak powiesz ze paszport jest w recepcji w hotelu(mając prawo jazdy przy sobie) to na 100% w kozie nie wylądujesz
Cytuj:
Poza tym, jak np pojechać z Izraela do Autonomii i wrócić , jak paszport zostanie w jakimś zapluskwionym hostelu w Jerozolimie ?

te twoje pytanie jest tak infantylne ze sie nie odniosę
zreszta, jak dla mnie mozesz sie wykłócać o wszystko i wszędzie mam na to wywalone :idea:

Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 03 Gru 2019 16:17 

srebrny
To fajnie, że masz wywalone. Ja również. :twisted:
To w ramach tego wywalenia, odpowiedz konkretnie. Jak pojechać z Jerozolimy do Betlejem , jeśli paszport spoczywa BEZPIECZNIE w przegródce recepcji hotelowej ? :?:

NYPD chcieli paszport. Powiedzieli " Passport," .nawet bez " Please" A nie " driver licence' To ich nie interesowało. Kumasz ?

Ostatnio edytowany przez pazur, 03 Gru 2019 16:23, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#29 PostWysłany: 03 Gru 2019 16:23 

platynowy
Może uporządkujmy dyskusję:
1. Jeśli nie wymagają pozostawienia paszportu, to albo go zostawiasz, albo nie.
2. Jeśli absolutnie wymagają pozostawienia paszportu, to albo go zostawiasz, albo szukasz noclegu gdzie indziej.

:P
marek2011 lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.

#30 PostWysłany: 03 Gru 2019 16:27 

srebrny
Albo tak.
@becek zostawia paszport zawsze w recepcji, bo jest nieogarnięty i może zgubić. :mrgreen:
Ludzie odpowiedzialni i czujni noszą go zawsze przy sobie. Nawet w kiblu.
 Relacje PM off  

#31 PostWysłany: 03 Gru 2019 16:29 
Awatar użytkownika

Loty: 198
Kilometry: 410 361
złoty
Hotele wymagające zostawienia paszportu to głównie te, które zatrudniają leniwych recepcjonistów. Nie chce im się odwalać przy meldunku całej papierologii, więc zostawiają sobie to na nockę (cisza i spokój), twierdząc że paszport do odbioru będzie za kilka godzin albo rankiem. Nigdy nie spotkałam się z sytuacją, że recepcjonista oddawał paszport dopiero przy wymeldowaniu.
pazur lubi ten post.

#32 PostWysłany: 03 Gru 2019 16:34 
Awatar użytkownika

Loty: 13
Kilometry: 6 623
złoty
@becek może i jest sens w tym co piszesz i masz słuszność w swoim postępowaniu, ale wiedz, że w cywilizowanych krajach właścicielem paszportu jest państwo z którego jest osoba na kogo ów jest wystawiony. Posługiwać się (czyli także posiadać) nim może tylko ta osoba. Być może regulamin danego obiektu noclegowego ma tak zapisane, ale zwykle jest to wymysł kogoś kto się na niczym nie zna a nie uregulowanie prawne.

W sytuacji nie spłacenia kosztów pobytu, uszkodzenia mienia czy innych sytuacji w której obiekt noclegowy może żądać jakichś należnych mu opłat (a nie uiszczonych) ma możliwość zawiadomienia służb porządkowych, a te granicznych, by osobę zatrzymać jeśli jest taka potrzeba. Wszystkie dane zawarte w paszporcie można zawrzeć na zdjęciu lub kserokopii, którą się zostawi do celów meldunku i archiwizacji dla potrzeb ob. noclegowego. I to wszystko w temacie.

Ostatnio edytowany przez e-prezes 03 Gru 2019 16:58, edytowano w sumie 2 razy
 Relacje PM off
pazur lubi ten post.

#33 PostWysłany: 03 Gru 2019 16:40 

srebrny
@becek po prostu powtarza zasłyszane gdzieś dyrdymały. Np to że w USA wystarczy prawo jazdy mieć. A jak moja żona siedząca obok go nie ma ? To samo 16 letni syn siedzący z tyłu ? Wreszcie ja sam go mogę nie mieć.
Paszporty trzeba mieć. Po prostu.
 Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.

#34 PostWysłany: 03 Gru 2019 16:55 
Awatar użytkownika

Loty: 13
Kilometry: 6 623
złoty
Nie wiem do jakich danych ma dostęp policja USA, ale w kwestii prawa jazdy może tak być tylko w przypadku obywateli USA. W przypadku obcokrajowców podstawowym dokumentem tożsamości jest paszport lub inny dokument podróży (tymczasowy paszport czy dokument bezpaństwowca), w którym mogą być zawarte dane dt. uprawnień do pobytu w danym kraju. Czasem są wymagane inne dokumenty - przepustki, e-vizy, dokumenty potwierdzające status pobytu, etc nie zawarte w paszporcie).

#35 PostWysłany: 03 Gru 2019 17:20 
Awatar użytkownika

złoty
chłopaki jak dla mnie woźcie ze sobą wszystkie dokumenty, łączne ze świadectwem chrztu( być może gdzieś tego wymagają)

a, i pamiętajcie

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

Relacje PM off  

#36 PostWysłany: 03 Gru 2019 21:09 
Awatar użytkownika

niebieski
Spinasz się o ten Paszport jak pół kraju o 500+.

Każdy robi jak uważa, nosi przy sobie albo zostawia w dowolnym miejscu swoje dokumenty tak samo jak wydaje ile i gdzie chce swoje pieniądze.
 Relacje PM off
e-prezes lubi ten post.

#37 PostWysłany: 03 Gru 2019 21:44 

To jeszcze dodam skrajny kompletnie przypadek ;)
Raz w życiu straciłem paszport. Został skradziony z domu.
A mogłem zabrać go do pracy :D
 Relacje PM off  

#38 PostWysłany: 03 Gru 2019 22:18 

niebieski
Kiedyś poszedłem na mecz NBA i nie miałem przy sobie paszportu. I nie chcieli mi sprzedać piwa. W żadnym barze w Madison Square Garden. Żadnym! I to był dramat... Dlatego odpowiadając na główne pytanie - nigdy nie zostawiać na recepcji! :mrgreen:
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.

[ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości