Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 101 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 20 Sty 2014 16:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
Loty: 372
Kilometry: 440 003
srebrny
2 wolne miejsca do Norwegii - szczegóły: zorza-polarna-w-rokland-2-miejsca-pilne,34,40310
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#82 PostWysłany: 24 Sty 2014 23:49 

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 105
Witam,

Czy ktoś z Was wybiera się może do Tromso 29/30.01 ?
Jak coś to dajcie mi znać przez wiadomość :)

Pozdrawiam,
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 25 Sty 2014 00:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
My dopiero 2/02, przez Oslo. Ale i Wam, i nam zapowiadają w miarę bezchmurną pogodę :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 27 Sty 2014 13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Ciekawe czy uslysze gdzies jezyk polski na ulicy, skoro tyle osob wybiera sie do Tromso ;-) Poprzednio ani razu sie to nie zdarzylo. Ja lece 1 lutego na 2 tygodnie.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 01 Lut 2014 21:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
Loty: 372
Kilometry: 440 003
srebrny
Tromso, Tromso jest ktoś?


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 04 Lut 2014 23:05 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 1
dla zainteresowanych tanim pobytem w okolicach Tromso polecam domek koło Oldervik http://vollsteinen.wordpress.com/attend-event/ to jest 40 km od Tromso, maleńka urocza wioska z której można śmiało wyruszać na piesze wędrówki w przepiękne rejony. Sam domek na odludziu, w małym lasku, z tarasu podziwialiśmy zorzę-nie trzeba nigdzie wyjeżdzać. dla szukających spokoju ciszy i kontaktu z naturą miejscówka idealna :) My spędziliśmy tam w tym roku w 5 osób tydzień, gdyby ktoś miał jakieś pytania chętnie odpowiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 05 Lut 2014 15:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
BZG napisał(a):
Tromso, Tromso jest ktoś?


Ja jestem jakies 50km od Tromso w tej chwili, niedaleko Meistervik.

A jak juz jestesmy przy polecaniu domkow, to ja przetestowalam w zeszlym roku ten domek i wszystko bylo z nim w porzadku. Zorze mozna ogladac sprzed domku lub pojechac nad fiordy w kilka roznych miejsc. Najblizszy sklep 14km. Samochod niezbedny.

http://www.dancenter.co.uk/norway/renta ... omso/36119

W zeszly weekend byla ladna zorza:

Image

Image

Image

http://picasaweb.google.com/AZMTKL/Auro ... bruary2014 - Caly album z weekendu
_________________
Carpe Diem.


Ostatnio edytowany przez Aga_podrozniczka, 06 Lut 2014 16:40, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 05 Lut 2014 16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lis 2013
Posty: 101
Loty: 166
Kilometry: 357 801
Pięknie to wygląda!
_________________
http://mamasaidbecool.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 05 Lut 2014 17:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
BZG napisał(a):
Tromso, Tromso jest ktoś?
Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

My wlasnie spacerujemy po Oslo, po przylocie z Tromso i czekajac na przesiadke do WAW.
Zorza przedwczoraj zaliczona (w Kilpisjärvi bylo bezchmurnie), choc nie taka piekna jak ta u Agi. Na dniach napisze relacje z naszej wyprawy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 05 Lut 2014 18:57 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
Gregggor napisał(a):
BZG napisał(a):
Tromso, Tromso jest ktoś?
Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

My wlasnie spacerujemy po Oslo, po przylocie z Tromso i czekajac na przesiadke do WAW.
Zorza przedwczoraj zaliczona (w Kilpisjärvi bylo bezchmurnie), choc nie taka piekna jak ta u Agi. Na dniach napisze relacje z naszej wyprawy.


Czekamy...
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 05 Lut 2014 19:59 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 974
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
Wczoraj wróciłem z Abisko. Sobotnia zorza była ponoć najwspanialsza od lat

https://www.facebook.com/photo.php?v=721446331213229

Polecam obejrzenie filmu.

Abisko faktycznie może walczyć o miano najlepszego miejsca na świecie do oglądania zorzy. Aurora Sky Station ma swój klimat, ale oglądanie zorzy z jeziora jest jednak tańsze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 06 Lut 2014 15:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Abisko ma pewne wady: jest nigdzie i jest drogo, bo nie ma duzego wyboru noclegow. Ja zaliczylam raz, ale nie planuje tam wracac. Wole wybor domkow i hoteli w Norwegii, w roznych miejscach, najlepiej nad woda, zeby dalo sie zlapac odbicie zorzy. Plusem Norwegii sa tez wyzsze temperatury zima.

Wczoraj mialam bezchmurne niebo i zorza pojawila sie okolo 22.00.

Image

Image
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 11 Lut 2014 19:28 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 974
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
Zorza w Abisko 1 lutego trafiła nawet na stronę główną Onetu :)

http://wiadomosci.onet.pl/forum/zorza-p ... owsze.html


Zarzut, że Abisko jest "nigdzie" jest o tyle chybiony, że właśnie znalezienie miejsca oddalonego od cywilizacji jest gwarancją dobrej zorzy. Do tego 1h15m pociągiem od Kiruny (bilet powrotny 65 PLN) to nie jest "nigdzie".

To tak tytułem sprostowania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 12 Lut 2014 19:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
snooka napisał(a):
Zarzut, że Abisko jest "nigdzie" jest o tyle chybiony, że właśnie znalezienie miejsca oddalonego od cywilizacji jest gwarancją dobrej zorzy. Do tego 1h15m pociągiem od Kiruny (bilet powrotny 65 PLN) to nie jest "nigdzie".

To tak tytułem sprostowania.

To kwestia punktu widzenia z tym nigdzie. Ja zwykle jezdze "na zorze" na min. tydzien i lubie pozwiedzac cos w ciagu dnia. W Abisko mozna pojezdzic na nartach, ktorych wypozyczenie jest drogie, skusic sie na zaprzeg psi, ktory jest rowniez drogi lub pochodzic na spacery za darmo. Natomiast wszedzie indziej jest troche daleko na wypady w ciagu dnia, a w warunkach zimowych, dojazdy zajmuja sporo czasu.

Nawet Kiruna wydaje mi sie troche lepsza, bo mozna jezdzic w rozne miejsca na zorze, w okolicach miastach, jak rowniez porobic cos w ciagu dnia i wieczorem jak jest kiepska pogoda.

Bardziej przypadla mi do gustu Norwegia, bo jest duzo dobrych miejsc do podziwiania zorzy, a jednoczesnie mozna pokrecic sie po okolicy w ciagu dnia. Do tego duzy wybor miejsc noclegowych.

Dlatego wedlug mnie bycie w nigdzie jest wada Abisko w przypadku dluzszego pobytu i braku wyboru noclegow.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 19 Maj 2014 16:46 

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 193
Klepnąłem lot do Tromso na 16-19 styczeń na 3 noce. W wyniku błędu pośrednika mam możliwość przedłużenia pobytu o jeden dzień. Zależy mi oczywiście przede wszystkim na tym, żeby zobaczyć zorzę i zastanawiam się czy szanse znacznie wzrosną, jeśli będę tam o jedną noc dłużej czy może z dnia na dzień sytuacja niewiele się zmieni. Drugie pytanie to czy w ogóle warto tam spędzać więcej niż 3 noce?

Kosztuje mnie to w praktyce tylko nocleg, bo w bagażu mogę zabrać dodatkowy prowiant:) Alternatywą jest 1 dzień w Berlinie.

W planach mam busy do Ersfjordbotn i potem (bo ostatni bus powrotny jest po 21) polowanie na zorzę w jakimś miejscu na wyspie z dala od świateł. Czytałem, że ciekawa może być północna część wyspy lub jej środek (okolice jeziora). W którym rejonie wyspy najlepiej brać nocleg?
_________________
Moją drugą pasją oprócz taniego podróżowania jest analityka internetowa i seo: https://piotrstarzynski.com.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 19 Maj 2014 19:50 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
vincenzo napisał(a):
Klepnąłem lot do Tromso na 16-19 styczeń na 3 noce. W wyniku błędu pośrednika mam możliwość przedłużenia pobytu o jeden dzień. Zależy mi oczywiście przede wszystkim na tym, żeby zobaczyć zorzę i zastanawiam się czy szanse znacznie wzrosną, jeśli będę tam o jedną noc dłużej czy może z dnia na dzień sytuacja niewiele się zmieni. Drugie pytanie to czy w ogóle warto tam spędzać więcej niż 3 noce?

Kosztuje mnie to w praktyce tylko nocleg, bo w bagażu mogę zabrać dodatkowy prowiant:) Alternatywą jest 1 dzień w Berlinie.

W planach mam busy do Ersfjordbotn i potem (bo ostatni bus powrotny jest po 21) polowanie na zorzę w jakimś miejscu na wyspie z dala od świateł. Czytałem, że ciekawa może być północna część wyspy lub jej środek (okolice jeziora). W którym rejonie wyspy najlepiej brać nocleg?


Gdzie załatwiałeś loty (przewoźnik), skąd i w jakiej cenie?
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 20 Maj 2014 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Ja bym zostala noc dluzej, zawsze zwiekszasz swoje szanse na zobaczenie zorzy. Moze zmienic sie bardzo wiele z dnia na dzien: pogoda, jakies CME uderzy, itp.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
vincenzo lubi ten post.
 
      
#98 PostWysłany: 20 Maj 2014 12:14 

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 193
Fafikdog, loty załatwiałem jeszcze przez AFT z kodem, gdy działał. Jest to lot z Berlina za który zapłaciłem 550zł RT. Linią SAS.

Dzięki Aga! A w samym Tromso jest coś do porobienia budżetowo w ciągu tylu dni?
_________________
Moją drugą pasją oprócz taniego podróżowania jest analityka internetowa i seo: https://piotrstarzynski.com.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 20 Maj 2014 15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Tromso nie jest duze i lista atrakcji jest raczej ograniczona: Polaria, Muzeum Polarne, Arktyczna Katedra, most, lokalne muzeum, wjazd na Floya i w sumie to tyle co mi przychodzi do glowy. Nic oczywiscie nie jest budzetowe, w koncu to Norwegia. Na Floya mozna wejsc na piechote, ale nie wiem czy w zimie. Jak bylam ostatnio w lutym, to widzialam jakis ludzi, ktorzy siedzili w polowie wysokosci, wiec zima tez pewnie sie da. Przy wejsciu do kolejki linowej nie ma w ogole informacji o szlakach na gore, wiec sprawdz to wczesniej, jesli chcesz tam wejsc na piechote.

16 stycznia wraca slonce i bedziesz mial pierwsze bardzo krotkie dni. Swiatlo powinno byc interesujace do robienia zdjec.

Czytalam, ze niektorzy plywaja sobie katamaranami do Finnsnes w celu podziwiania krajobrazow po drodze. W samym Finnsnes za bardzo nic nie ma, zwykle miasto. Nie wiem czy te lodki plywaja w zimie, do sprawdzenia.

Widze, ze masz juz jakis plan na wycieczke autobusem, mysle, ze to dobry trop. W zimie sa piekne wschody i zachody slonca nad fiordami, chociaz przy dniu, ktory trwa 1-2h moze byc roznie.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 21 Maj 2014 14:04 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 1
Loty: 2
Kilometry: 1 521
Zbanowany
i ja chętny na opcje z domkiem :) Tylko mówicie szybko czy ta opcja wypali bo już bilety bym rezerwował :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 101 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group