Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 118 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 07 Lut 2017 11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
Wiadomo, że co Alaska to Alaska... ale co myślicie o Longyearbyen tak na wstępie? Mam trochę mil do wykorzystania w EuroBonus i po jeszcze jednym, małym odcinku będę się łapał... tylko czy warto? Głównym założeniem jest: zobaczyć zorzę polarną. Uruchomić GoPro w night lapse i zrobić kilka fajnych filmików.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#22 PostWysłany: 07 Lut 2017 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
KyokoMai napisał(a):
Wiadomo, że co Alaska to Alaska... ale co myślicie o Longyearbyen tak na wstępie?

Gwarancji 100% nie ma, ale szanse sa duze. Musialbys sie pospieszyc, czytalem w przewodniku, ze dobry czas to od pazdziernika do marca, ale najczesciej widziano w pazdzierniku i lutym.
Ja widzialem w zeszlym roku w marcu w Grenlandii, w Svalbard zima jeszcze nie bylem.
Taka ciekwawostka, Svalbard jest prawdopodobnie jednym z nielicznych miejsc, gdzie mozna zobaczyc zorze polarna podczas dnia. :)
Interesujace, dzis chyba kazdy chcialby tak bardzo zobaczyc, kiedys zorza polarna uwazana byla za zly omen, ze to dusze zmarlych tancza. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
KyokoMai lubi ten post.
KyokoMai uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 07 Lut 2017 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
@‌cccc‌ wiem, że gwarancji nigdy nie ma, ale gdybym się wybrał na kilka dni (powiedzmy na 5), to może akurat :) Na wiosnę nie dam rady ze względu na czas (i konieczność dolatania 2000 mil w EBB), ale myślałem właśnie o wrześniu. Skoro mówisz, że od października, to pomyślę poważnie nad tym październikiem - jeszcze lepiej. Mój kalendarz muszę planować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, więc akurat. Właśnie o taką rekomendację mi chodziło - dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 07 Lut 2017 17:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Cytuj:
Wiadomo, że co Alaska to Alaska... ale co myślicie o Longyearbyen tak na wstępie? Mam trochę mil do wykorzystania w EuroBonus i po jeszcze jednym, małym odcinku będę się łapał... tylko czy warto? Głównym założeniem jest: zobaczyć zorzę polarną. Uruchomić GoPro w night lapse i zrobić kilka fajnych filmików.


Jeśli głównym założeniem jest zobaczyć zorzę, to uderzaj na Islandię lub do Tromso ;)
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 07 Lut 2017 17:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
KyokoMai napisał(a):
Na wiosnę nie dam rady ze względu na czas (i konieczność dolatania 2000 mil w EBB), ale myślałem właśnie o wrześniu. Skoro mówisz, że od października, to pomyślę poważnie nad tym październikiem - jeszcze lepiej. Mój kalendarz muszę planować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, więc akurat. Właśnie o taką rekomendację mi chodziło - dzięki!

Nie ma sprawy, zaplanuj najlepiej ostatni tydzien pazdziernika, wg. statystyk masz wieksze szanse. ;)
Powodzenia.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 08 Lut 2017 20:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 159
Loty: 45
Kilometry: 50 890
Svalbard czasem jest trochę za "daleko" na północ od zorzy, w dzień można zobaczyć ale tylko w okresie grudzień/styczeń kiedy jest 24h ciemno.
Zorza polarna tak naprawdę jest cały czas, cały rok w okolicach obu biegunów, ale aby ją zobaczyć musi być ciemno, najłatwiej - trzeba widzieć gwiazdy :) W Tromso od połowy września do końca marca.

Najlepiej na zorzę tak jak @‌BooBooZB‌ wspomniał Islandia bądź Tromso, ale także Alta, Bodo, Bardufoss.
KyokoMai napisał(a):
Głównym założeniem jest: zobaczyć zorzę polarną. Uruchomić GoPro w night lapse i zrobić kilka fajnych filmików.
Z doświadczenia wiem, że nie każde GoPro się nadaje do zorzy. Ja swoje timelapse robię aparatem na aplikacji sony. Na moim fanpage jest parę.
_________________
Zakochana w Arktyce
Obecnie Tromsø - zorza polarna codziennością
Carollayna na facebook
Carollayna.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
KyokoMai uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 03 Mar 2017 10:29 

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 175
Doradzcie mi proszę :)

Miałam w planach leciec do Tromso na samym początku listopada - wiadomo w jakim celu :)
ale teraz mi siedzi w głowie pomysł, żeby może jednak pojechać ok 24.03? Czy nie będzie to za późno?
Lokalizacja to na pewno Tromso. Pytanie czy czekać?

(Jestem po Rokland/Bodo, kp 5-6, chmury i deszcz także.... frustracja większa niż kiedykolwiek :D)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 03 Mar 2017 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@anka_ww

Wiadmo, gwarancji nie ma, przewodniki podaja najlepszy czas od pazdziernika do marca.
Owszem, mozna zobaczyc w marcu, ale raczej pierwsza polowa i mysle, ze w drugiej polowie moze byc troche za pozno.
Ja widzialem w zeszlym roku w Ilulissat na poczatku marca, polozone mniej wiecej na tej samej szerokosci co Tromsø. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 03 Mar 2017 11:04, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 03 Mar 2017 10:54 

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 175
@‌cccc‌
Tak własnie przeczuwam, ale wiesz że głupi chwyta się każdej okazji :D

Sprawdziłam, że hotel który mam na oku jest zabukowany, więc pozostanie początek listopada. Trochę obawiam się deszczu i wtedy będe gdybała listopad czy może luty? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 06 Wrz 2017 20:49 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 930
niebieski
dzisiaj w PL :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 06 Wrz 2017 21:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Hetman
A dokladniej? ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 06 Wrz 2017 21:50 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Duzy wybuch na słońcu- możliwe ze nad Polska pojawia sie zorze.
Zrodlo: https://www.wprost.pl/kraj/10074312/W-n ... larna.html
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga_podrozniczka lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 06 Wrz 2017 22:03 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 930
niebieski
http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomos ... ,12456006/

zreszta wpisujac w guglajke zorza polarna Polska 2017 wyrzuci mase info
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga_podrozniczka lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 26 Mar 2018 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Cytuj:
Owszem, mozna zobaczyc w marcu, ale raczej pierwsza polowa i mysle, ze w drugiej polowie moze byc troche za pozno.

Mala korekta, w drugiej polowie marca mozna jak najbardziej zobaczyc zorze polarne.
Aurora zalezy od aktywnosci slonca, ziemskiego pola magnetycznego, miejsca w odpowiedniej szerokosci geograficznej, najlepiej nieoswietlonego przez infrastrukture, zachmurzenia, temperatury i oczywiscie szczescia. ;)
Prawdopodobnie zobaczymy jak nie bedziemy sie goraczkowo nastawiac, ze koniecznie musimy zobaczyc. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 26 Mar 2018 13:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Potwierdzam. W poprzedni weekend było KP6. Fakt że akurat nad Troms była zamieć śnieżna ale i tak na 2 dzień była ładnie widoczna poza miastem przy KP2.
Pytanie do @cccc jak z widocznością nocnych świateł przy pełni i powiedzmy KP2?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 26 Mar 2018 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Oczywiscie, ze druga polowa marca jest ok. Pare lat temu widzialam piekna zorze nad Kiruna w ostatnim tygodniu marca.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 26 Mar 2018 18:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
mahalnet napisał(a):
Pytanie do @cccc jak z widocznością nocnych świateł przy pełni i powiedzmy KP2?

Expertem nie jestem, ale intensywnosc indexu KP zalezy od polozenia i wydaje mi sie ze np. w Laponii przy KP2 z mocno oswietlonego miasta raczej nie uraczysz, chyba ze masz oczy jak bielik. :D
A jakie miasto konkretnie Cie interesuje?
Mysle, ze warto zerknac na mapke indexu KP, dobrze miec orientacje jakie KP jest potrzebne w danym miejscu, aby zobaczyc to ciekawe i fascynujace zjawisko.

Załącznik:
KP.JPG
KP.JPG [ 91.34 KiB | Obejrzany 10528 razy ]

Przykladowo, niektorzy ludzie mieszkajacy w Sztokholmie nigdy nie widzieli, gdyz swiatla przeszkadzaja.
PL nalezy do krajow uprzywilejowanych, ale potrzebny jest KP8/9.
KP2/3 widzialem w Kirunie tylko poza miastem.
W piatek bylo KP4 i bylo dobrze widoczne w samej Kirunie.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 27 Mar 2018 00:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
A pochwalę się. W niedzielę było KP2 i tylko aparatem dało się lekko wychwycić zorzę z okna. Okno się nie otwierało a balkon był zasypany półmetrową warstwą śniegu.
Poza miastem było już dużo lepiej.

Załącznik:
P1080693_1522101643115.jpg
P1080693_1522101643115.jpg [ 170.46 KiB | Obejrzany 10518 razy ]


Załącznik:
P1080735_1522101715416.jpg
P1080735_1522101715416.jpg [ 88.9 KiB | Obejrzany 10518 razy ]


@cccc bardziej chodziło mi czy gdyby była pełnia aurorę było by ją mniej widać
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 27 Mar 2018 00:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
mahalnet napisał(a):
@cccc bardziej chodziło mi czy gdyby była pełnia aurorę było by ją mniej widać

@mahalnet, dobre pytanie i gratulacje, ze udalo Ci sie zobaczyc.
Zalezy od intensywnosci aurory, mocne swiatlo ksiezycowe moze przycmic slaba aurore, podobnie jak gwiazdy wokolo.
Intensywna aurora spokojnie poradzi sobie z pelnia i takie zdjecia moga byc jeszcze bardziej urokliwe. :)
Poza tym aurora akurat przy pelni ksiezyca nalezy do rzadkosci.
Jeszcze taka ciekawostka, dobre aparaty fot. potrafia noca wiecej zobaczyc niz ludzkie oko.
Niekiedy aparat zobaczy i upamietni malo intensywna aurore, ktorej prawie nie dostrzezemy. :D
BTW najwiekszym wrogiem aurory jest nie ksiezyc tylko chmury.


Tutaj moje fotki:
Załącznik:
Aurora_przy swietle ksiezyca.JPG
Aurora_przy swietle ksiezyca.JPG [ 39.62 KiB | Obejrzany 10497 razy ]


Mialem wrazenie, ze nietoperze fruwaja nade mna. :D
Załącznik:
Aurora.JPG
Aurora.JPG [ 40.46 KiB | Obejrzany 10497 razy ]
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
mahalnet lubi ten post.
 
      
#40 PostWysłany: 27 Lut 2019 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10935
HON fly4free
Dziś w nocy między 22 a 1 czasu polskiego ma być widoczna zorza z Polski
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 118 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group