Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 118 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 27 Lut 2019 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Dwie osoby juz mi o tym mowily, zapewne to samo zrodlo (prognoza pogody w TV), ale nie widze poparcia na miedzynarodowych stronach. W UK tez cisza, a zwykle jest histeria jak zorza ma doleciec do nizszych szerokosci geograficznych.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#42 PostWysłany: 27 Lut 2019 14:25 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
powodzenia, dajcie znać co było widać :lol:
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 28 Lut 2019 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1409
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Dziś w nocy jest szaleństwo... Szkoda, że tylko w kamerkach można pooglądać.
http://www.aurora-service.eu/sky-cameras/

Załączniki:
z7.JPG
z7.JPG [ 46.44 KiB | Obejrzany 8768 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 28 Lut 2019 22:07 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
w sobotę lecę do Tromso, oby jeszcze się utrzymało :D
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 07 Mar 2019 11:02 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 249
niebieski
Czy ktoś może widział zorze w drugiej połowie września we wschodniej Grenlandii ? a konkretnie mam na myśli Scoresby Sund
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 04 Lis 2019 00:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1409
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Linki do kamerek zorzowych, choć nie wszystkie aktualne (np. Islandia).
https://seetheaurora.com/webcams
Polecam tę z Laponii:
https://lightsoverlapland.com/aurora-webcam/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 04 Lis 2019 09:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Ja chyba pogodze sie z Tromso w tym sezonie. Nie moge znalezc tanich biletow na Alaske. Min £350 (1723zl) funtow do Seattle z podrecznym. Zebym zmiescila sie w podrecznym na Alaske zime, to musialbym leciec BA lub inna amerykanska linia, ktora nie ma problemu z rozmiarem i waga bagazu podrecznego. Do tego cieple buty i kurtka w reku. Bilet z bagazem 90 funtow wiecej. Bilet SEA-FAI za mile. Trudno mi uwierzyc, ze kiedys udalo sie poleciec na Alaske czy Hawaje za £308. Juz nie ma takich promocji.

Do Tromso znalazlam bilet za £168 (827zl) z wliczonym bagazem w Norwegian, nocleg za £358 (1763zl) na tydzien (szokujaco tanio jak na okolice), najdrozej wychodzi samochod, min £260 (1280zl) Lacznie okolo £768 (3782zl) bez jedzenia za 7 dni, albo £1016 (5003zl) za 10 dni. Patrzylam na Abisko, ale jak co roku noclegi maja chore ceny i zostaly same hostele czy pokoje bez lazienek. Kiruna odpada, bo w tym roku bylo tam zachmurzenie przez caly tydzien i kazdej nocy jezdzilam po 100km w okolice Abisko. Ceny lotow do Kiruny troche wyzsze niz do Tromso, ale mala roznica.

Mam spisane daty i czekam czy wpadnie jakies promo na Alaske/Seattle czy nie. Jak nie, to Tromso. Ewentualnie, jak nowy szef by sie zgodzil na prace zdalna, to moglabym spedzic 2 tygodnie w okolicach Tromso i pracowac stamtad. Alaska wtedy odpada ze wzgledu na godziny pracy.

Niby Wizzair zaczal latac do Tromso z Londynu, ale tylko w dni powszednie, ceny wcale nie sa niskie, szczegolnie jak doliczy sie bagaz i lotnisko jest kawal drogi ode mnie.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 04 Lis 2019 09:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1409
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Samochody w TOS i tak trochę staniały, bo sprawdzam ceny od dłuższego czasu. Polo czy Golf z automatem powinny być wystarczające raczej.
Zobacz np. na:
https://www.travelocity.com/lp/deals/ca ... s.57317878
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga_podrozniczka uważa post za pomocny.
 
      
#49 PostWysłany: 06 Lis 2019 08:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Tanie noclegi w Troms na Airbnb znikaja tak szybko, ze przeszly mi kolo nosa juz dwa. Co znajde jakas alternatywe i chce sie chwile zastanowic, to termin zajety. W rezultacie musialam zmienic date pobytu o tydzien wczesniej i zarezerwowac noclego drozszy o jakies 200 funtow (1000zl).

Dzieki do linka z samochodami, super ceny. W przeszlosci dalo rade w okolicy Mazda 2, Fiesta, Polo, Golfem, itp.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 19 Sty 2020 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
pabloz napisał(a):
Samochody w TOS i tak trochę staniały, bo sprawdzam ceny od dłuższego czasu. Polo czy Golf z automatem powinny być wystarczające raczej.
Zobacz np. na:
https://www.travelocity.com/lp/deals/ca ... s.57317878

Cena Travelicty to sciema, bo nie ma w niej żadnego ubezpieczenia, nawet podstawowego CDW. Musialam zaplacic 1300 NOK w Avisie na lotnisku, zeby w ogole stantad wyjechac. Lacznie wyszlo ok. 3017 NOK za caly wynajem, co oznacza, ze zaplace 2 razy tyle co pierwotna cena. Byc mzoe wyszloby taniej rezerwujac na europejskiej stronie bez kombinacji.

Auto z grupy Golf i dostalam Suzuki S-cross 4x4, ze skora i automatem. Akurat skora jest troche niefortunna na zimowe warunki, a siedzenia dlugo sie rozgrzewaja.

Z samej zorzy, to beda chyba nici, bo wczoraj byla jedyna noc z czystym niebem bez zorzy, a w pozostale dni ma byc zachmurzenie.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 19 Sty 2020 20:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Ja będę na początku lutego. Zobaczymy czy coś się uda. Ceny iście norweskie niestety. Latem było sporo taniej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 30 Sty 2020 18:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1409
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Aga_podrozniczka napisał(a):
pabloz napisał(a):
Samochody w TOS i tak trochę staniały, bo sprawdzam ceny od dłuższego czasu. Polo czy Golf z automatem powinny być wystarczające raczej.
Zobacz np. na:
https://www.travelocity.com/lp/deals/ca ... s.57317878

Cena Travelicty to sciema, bo nie ma w niej żadnego ubezpieczenia, nawet podstawowego CDW. Musialam zaplacic 1300 NOK w Avisie na lotnisku, zeby w ogole stantad wyjechac. Lacznie wyszlo ok. 3017 NOK za caly wynajem, co oznacza, ze zaplace 2 razy tyle co pierwotna cena. Byc mzoe wyszloby taniej rezerwujac na europejskiej stronie bez kombinacji.

Auto z grupy Golf i dostalam Suzuki S-cross 4x4, ze skora i automatem. Akurat skora jest troche niefortunna na zimowe warunki, a siedzenia dlugo sie rozgrzewaja.

Z samej zorzy, to beda chyba nici, bo wczoraj byla jedyna noc z czystym niebem bez zorzy, a w pozostale dni ma byc zachmurzenie.

Mnie wypożyczenie wyszło 1245 NOK (545 zł/4 dni) i nikt w Avis nie pytał o dokupienie ubezpieczenia. Dostałem tylko potwierdzenie z blokady karty przy odbiorze i małe upgrade z VW Polo na Golfa (hybrid,automat). Paliwo tańsze o ok. 1 NOK/l w mniejszych miejscowościach, niż w Tromso, ale nie sprawdzałem dokładnie.
Czekam jeszcze na ściągnięcie 100 NOK za przejazd Ryatunnelen.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 02 Lut 2020 01:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Z zorzy w Tromso na razie nici. Ale i tak jest ładnie. No i prawdziwa zima.
Tu widoczek z hotelu. Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 02 Lut 2020 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
@BrunoJ
Czyżby Quality Hotel Saga ? :D
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 02 Lut 2020 18:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Permanentna inwigilacja... ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 02 Lut 2020 23:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
@BrunoJ
Pamiętaj, że po południu można zejść do jadalni i zrobić sobie ciepłe goferki :D
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#57 PostWysłany: 03 Lut 2020 01:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Zaliczone. Ale kolejka sromotna.
Za to wieczorem kolejna próba lapania zorzy. I mimo czystego (przez moment nieba - odmowna. Wszystko wskazuje że tym razem się nie uda. Ale chociaż widoczki przednie.
Sniezyca wewnątrz chmury na szczycie góry, śnieg padający od dołu od góry i takie klimaty ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#58 PostWysłany: 03 Lut 2020 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Niestety zorza to baaardzo kapryśna Pani :D
W czerwcu podczas białych nocych kolejek do goferków nie było prawie w ogóle.
Widać zima jednak jest bardziej popularna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 03 Lut 2020 19:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Wczoraj nie miałem jak zdjęć załączyć.
Jest cały czas pogodowy rollercoaster. W ciągu po godziny z ładnej przejrzystości potrafi spaść do zera z dużym opadem śniegu. W nocy nasypało 20cm. Super !!

Po wjechaniu kolejką (raczej whuśtaniu bo końcówka była interesująca...) widok był taki
Image
I oczywiście padało od dołu do góry.

Po godzinie się przejaśniło i coś zaczęło być widać
Image

Pojawił się nawet widok na miasto
Image

A później nagle momentalnie ucichło i
Image

Dziś miało być bez opadów i przejaśnienia. Ale się pogodynka pomyliła. Na moście widoczność zero. Kolejkę odpuściliśmy. Za to na innym krańcu wyspy udało sie parę widoczków upolować, oddają klimat tego co się działo na niebie.
Image
Mam ładniejsze ale nie wrzucam, bo może jakaś relację skleję czy coś... ;)

W każdym razie zorzy brak. Pozostaje pocieszać się wszechobecnymi zdjęciami i obrazami. W albumie wynika ze zdjęcia zorzy nad miastem są z ... lat 90tych i wczesnych 2000. Jeśli wiec ktoś liczy na albumową zorzę nad miastem to misi być dużym szczęściarzem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
acidka lubi ten post.
 
      
#60 PostWysłany: 03 Lut 2020 20:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1409
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Wg netu, maksimum 25 cyklu słonecznego powinno nastąpić pomiędzy 2023 a 2026 rokiem. Teraz jeszcze jest minimum.
Także jak ktoś planuje obserwacje zorzy, lepiej trochę poczekać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 118 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group