Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Praca sezonowa
#1 PostWysłany: 06 Mar 2019 22:25 

Rejestracja: 06 Mar 2019
Posty: 2
Witam,
w tym roku kończę liceum i szukam pracy w okresie czerwiec-wrzesień dzięki której mógłbym zwiedzić trochę świata,
czytałem co nie co o programach typu work and travel, jednak mam co do nich mieszane odczucia, (duże koszty, negatywne opinie).
Chciałbym ogarnąć coś na własną rękę, jednak nie wiem jak się do tego zabrać, dlatego zwracam się do was, jeżeli macie jakieś rady, pomysły, wskazówki, cokolwiek to proszę piszcie, każdy komentarz jest dla mnie na wagę złota.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Praca sezonowa
#2 PostWysłany: 06 Mar 2019 22:29 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Popracować w barze przez całe lato, i w wrześniu pojechać gdzieś (lastminute)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praca sezonowa
#3 PostWysłany: 07 Mar 2019 10:06 

Rejestracja: 20 Cze 2016
Posty: 129
Jeśli masz dostęp do w miarę sprawnego samochodu - polecam Szwecję i malowanie domków.
Przyjemna, lekka, dobrze płatna (jak na studenckie, polskie standardy) praca na świeżym powietrzu, piękne krajobrazy i sympatyczni ludzie.
Tyle tylko, że:
1. Trzeba dojechać (lub częściowo dopłynąć) nad Karlstad, potem dużo jeździć w poszukiwaniu pracy,
2. Nie wiadomo kiedy znajdzie się praca przy braku referencji,
3. Na miejscu jest dość drogo, więc warto wszystko zabrać z Polski, tam kupować tylko najpotrzebniejsze produkty.
4. No i spanie w namiocie przez miesiąc czy dwa nie jest dla każdego :lol:
Po zakończeniu pracy możesz zrobić wycieczkę objazdową, korzystając z resztek zapasów żywieniowych :lol:
Jakbyś był zainteresowany - napiszę więcej ;)

No i po 2 miesiącach w Szwecji spokojnie jesienią/zimą możesz polecieć qatarem do Tajlandii czy Wietnamu, bez specjalnego oszczędzania na czymkolwiek ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praca sezonowa
#4 PostWysłany: 07 Mar 2019 10:59 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6180
HON fly4free
antolll napisał(a):
No i po 2 miesiącach w Szwecji spokojnie jesienią/zimą możesz polecieć qatarem do Tajlandii czy Wietnamu, bez specjalnego oszczędzania na czymkolwiek ;)
wizja piękna, ale zalecam gruntowne przeanalizowanie plusów dodatnich i ujemnych
sam znam takich, co po wyjeździe w ciemno do Szwecji "na domki", nie mieli pieniędzy na powrót...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praca sezonowa
#5 PostWysłany: 07 Mar 2019 11:56 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Z drugiej strony, 21 wiek, a ktoś pyta co ma zrobić, żeby mieć prace i pojechać na wakacje.

Przyszłość będzie piękna...
Góra
 Profil Relacje PM off
nrm lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Praca sezonowa
#6 PostWysłany: 07 Mar 2019 13:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sie 2016
Posty: 60
Loty: 32
Kilometry: 52 931
Bardzo dobrze, że pyta nie każdy jest omnibusem w wieku 21 lat. Poza tym praca sezonowa to nie praca w Polsce na magazynie. Tą Szwecję to sobie odpuść bo brzmi to fatalnie. Musisz mieć pewność, że praca będzie, a nie jechać w ciemno do jednego z droższych krajów Europy, do tego ze swoim autem i szukać pracy... Tragedia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praca sezonowa
#7 PostWysłany: 07 Mar 2019 13:56 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
No chyba lepiej, ze pyta niz oczekuje, ze ktos sfinansuje wakacje. W calej UE mozesz teraz pracowac legalnie wiec pole do popisu masz calkiem spore. Jezeli znasz jezyki to mysle ze wiekszego problemu ze znalezieniem pracy nie bedzie. A we wrzesniu na wakacje za zarobione pieniadze ;).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praca sezonowa
#8 PostWysłany: 07 Mar 2019 14:02 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Jeżeli pyta już po zapoznaniu się z pewnymi dostępnymi żródłami na powyższy temat i nie jest zdecydowany a sam nie potrafi być bardziej zaradnym to obawiam się , że zdecydowanie nie da sobie rady w jakimkolwiek kraju poza Polską. Nie domniemywam nawet znajomości języków bo zdecydowanie by napisał swoje preferencje wyjazdowe właśnie z tym związane. Moja rada(dobrego wujka :lol: ) Wyskocz w wakacje nad polskie morze . Tam popracuj. Złapiesz doświadczenie jak to się odbywa w ogóle i może zaoszczędzisz trochę kasy. Potem jak finansowo wytrzymasz to leć tam gdzie Cię będzie stać i pooglądaj sobie jakie są tam możliwości pracy w...przyszłym roku. To taka wersja...light. Jak wolisz hard...to nie czytaj Forum tylko bierz samochodzik i na friko wybieraj kraj. Zawsze i wszędzie są możliwości zarobkowania...na różne sposoby :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praca sezonowa
#9 PostWysłany: 07 Mar 2019 14:05 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Nie wiem, skończyłem służbę wojskową w Grecji, więc szukałem roboty sezonowej na lotnisku przez neta (tak 11 lat temu, także istniał google), znalazłem, popracowałem, pobierałem hajs i pojechałem na Eurotripa.

Ale inne czasy, i niestety nie powrócą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praca sezonowa
#10 PostWysłany: 07 Mar 2019 14:37 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Popieram wersję z pracą przez wakacje i wyjazdem we wrześniu. Praca w zależności od posiadanych kwalifikacji (jeśli jakieś są - wtedy będzie lepiej płatna), ale w Polsce lub za granicą tylko jeśli jest w 100% nagrana. Plusem poza tym że jest to bezpieczniejsze rozwiązanie niż wyjazd w ciemno w wakacje są niższe ceny poza sezonem we wrześniu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praca sezonowa
#11 PostWysłany: 07 Mar 2019 14:55 

Rejestracja: 10 Paź 2016
Posty: 83
Poszukaj przez agencję, tylko też oczywiście czytaj o nich opinie, zwykle dają zakwaterowanie, w wielu krajach Europy Zachodniej łatwo o prace, ale o wynajęcie czegokolwiek, szczególnie jak jesteś nowy bardzo trudno


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 07 Mar 2019 14:56, edytowano w sumie 1 raz
dubel
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praca sezonowa
#12 PostWysłany: 07 Mar 2019 15:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Jeżeli interesuje Cię praca zarobkowa w rolnictwie i produkcji np. w Niemczech czy Holandii to praktycznie nie ma opcji, żeby zatrudnić się nie przez agencję. Papierologia wokół zatrudniania pracowników sezonowych zrobiła się dość skomplikowana, więc żaden producent sobie tym głowy nie zawraca - wszystko zlecają pośrednikom. Agencje są różne, jedne lepsze, inne gorsze. Generalnie jest ich dużo, ale że negatywne opinie bardzo szybko rozchodzą się po internecie, to poziom jest coraz lepszy.

Jeżeli dopuszczasz pracę nie ściśle zarobkową, a po prostu nakierowaną na poznanie nowych ludzi czy miast, to rozejrzyj się za hostelami, które oferują zakwaterowanie i wyżywienie za pracę. Sama tak kiedyś pracowałam dwa miesiące w wakacje w hostelu w Amsterdamie, a potem w drugim w Utrechcie. (Chociaż to były inne czasy, tuż po wejściu do UE i rynek pracy nie był jeszcze otwarty, więc oficjalnie zatrudnić mnie nie mogli.) Pracowałam 4-5 dni w tygodniu, pozostałe 2-3 dni miałam wolne. Zwiedziłam spory kawałek Beneluksu, byłam w Paryżu i Londynie. Pieniędzy żadnych nie przywiozłam, ale za to doświadczeń i wspomnień całą masę. A tylu ludzi, co poznałam wtedy, to chyba już nie poznam przez całe życie ;)
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Praca sezonowa
#13 PostWysłany: 07 Mar 2019 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Również jak niektórzy poprzednicy polecam nie łączyć pracy z wyjazdami. Mój brat ma co 2 tygodnie taką pracę, że co 2 tygodnie jeździ po Polsce, mimo to na zwiedzanie nie ma praktycznie czasu. Lepiej na miejscu w 2 miesiące sobie dorobić, a zdobytą kasę przeznaczyć już gdzie się chce ;) ja od października do lutego pracowałem 2-3 razy w tygodniu przy zbiorze jabłek (normalnie w Polsce, 10 km od mojego domu). Zarobki oczywiście nie były zadowalające , mimo to udało mi się zrealizować za zdobytą kasę 2 wyjazdy. Jeden to 6 dni na Malcie (loty 200 zł w dwie strony i wydatki na miejscu około 100 Euro), a drugi to Włochy i Portugalia w jednym wyjeździe (loty i pociągi za około 400 - 500 zł, a wydatki na miejscu około 130 Euro)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Praca sezonowa
#14 PostWysłany: 08 Mar 2019 13:14 

Rejestracja: 20 Cze 2016
Posty: 129
pemat napisał(a):
antolll napisał(a):
No i po 2 miesiącach w Szwecji spokojnie jesienią/zimą możesz polecieć qatarem do Tajlandii czy Wietnamu, bez specjalnego oszczędzania na czymkolwiek ;)
wizja piękna, ale zalecam gruntowne przeanalizowanie plusów dodatnich i ujemnych
sam znam takich, co po wyjeździe w ciemno do Szwecji "na domki", nie mieli pieniędzy na powrót...

Być może, wśród moich znajomych takich nie było. Może trafiliśmy na dobry region i mieliśmy mnóstwo szczęścia, może to coś innego ;)

Art of flying napisał(a):
Tą Szwecję to sobie odpuść bo brzmi to fatalnie. Musisz mieć pewność, że praca będzie, a nie jechać w ciemno do jednego z droższych krajów Europy, do tego ze swoim autem i szukać pracy... Tragedia.


Drożyzna na miejscu prawie nie dotyczy - przy spaniu w namiocie i jedzeniu z Polski 8-) W najgorszym przypadku pracy szukaliśmy 1-2 dni, zazwyczaj pracy było więcej niż mieliśmy mocy przerobowych w kilka osób.

Ale nie namawiam! - to jest opcja która może dać świetny efekt finansowy i wzruszające wspomnienia, ale może się skończyć przemoczeniem w namiocie przy złej pogodzie, najdroższej pizzy w życiu i smutnym powrocie do kraju będąc uboższym o kilkaset złotych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praca sezonowa
#15 PostWysłany: 09 Mar 2019 00:08 

Rejestracja: 06 Mar 2019
Posty: 2
Dzięki za wszystkie odpowiedzi, nie spodziewałem się aż tak dużego odzewu.
Postaram się doprecyzować sytuację, dla lepszego poglądu.

Do Holandii/Niemiec na zbiory mogę bez problemu jechać, bo mam sprawdzoną przez starszych znajomych agencję.
Chodzi mi głównie o lepsze alternatywy (takie jak domki od @antolll), dzięki którym można łatwiej zarobić/spędzić czas w ładnym miejscu.
Wolę popytać, niż potem pluć sobie w brodę przez 2 miesiące że mógłbym robić coś fajniejszego gdybym tylko trochę dalej poszukał.

Jeżeli chodzi o języki mam certyfikat na c1 z angielskiego.

Z doświadczenia robiłem w wykończeniówce i dekarstwie w zeszłe wakacje.

Jako najczarniejszy scenariusz przyjmuję owe zbiory, pracy w Polsce nie rozważam.

Co do domków, spróbuję przez agencję, bo z tego co czytam jest to dosyć duże przedsięwzięcie.

@HandSome Morze na razie Adamańskie w planach, ale to też brzmi super ;)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 09 Mar 2019 00:15, edytowano w sumie 1 raz
H/N P , popracuj nad dużymi literami, dobrze ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praca sezonowa
#16 PostWysłany: 09 Mar 2019 10:25 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Podstawa to mieć plany...realizacja może zaczekać :P Morze Adamańskie brzmi przyjemnie :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praca sezonowa
#17 PostWysłany: 11 Mar 2019 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2015
Posty: 432
To i ja sypnę radą.
Jak pracowałeś w szeroko pojętej budowlance to właśnie w tym kierunku bym uderzył.
Poświęcisz co prawda 2 miesiące życia ale patrząc na ilość godzin w pracy a co za tym pieniędzy masz dość sporą szansę by coś sobie na te wakacje naskrobać.

Nie wiem o jakim rejonie Naszego pięknego kraju mówimy ale w woj. Lubuskim mogę pomóc w tej branży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praca sezonowa
#18 PostWysłany: 14 Mar 2019 09:31 

Rejestracja: 11 Mar 2019
Posty: 3
A musi to być w Europie? Na workaway czasami można znaleźć pracę w której pracodawca/host daje też kieszonkowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praca sezonowa
#19 PostWysłany: 14 Mar 2019 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2015
Posty: 432
Tylko, że jest to jak już kieszonkowe a nie jakieś rozsądne pieniądze.
Nie wiem czy jest tak nadal ale prędzej by móc skontaktować się z gospodarzem poprzez ten serwis należało wykupić członkostwo za ileś tam $
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group