Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Wrz 2017 22:55 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Pozwolę sobie podpiąć się pod temat, bo nie znalazłem lepiej pasującego.

Mam pytanie, które dla wielu wyda się banalne, ale kompletnie nie znam się na telefonach i muszę je zadać.

Wszyscy polecają, aby w egzotycznej podróży kupować lokalne karty SIM, bo można rozmawiać taniej. Czy taką świeżo zakupioną kartę muszę włożyć w miejsce mojej standardowej? Tylko, że wtedy nikt z Polski nie będzie miał mojego np. tajskiego numeru, więc nijak się nie dodzwoni. No, a żeby mieć tanie rozmowy na miejscu do pozostałych uczestników wyjazdu, to te osoby chyba także musza kupić lokalną kartę?

Serio tego nie ogarniam i proszę o pomoc :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 27 Wrz 2017 23:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2016
Posty: 307
kleyo napisał(a):
Czy taką świeżo zakupioną kartę muszę włożyć w miejsce mojej standardowej?


Tak (chyba że masz chyba że masz telefon z dualsim czyli z możliwością umieszczenia dwóch kart sim , to wtedy oboktwojej).
Reszta wycieczki także musi umieścić w telefonach lokalnie karty sim jeśli chcecie między wami niedrogo rozmawiać (przez telefon).
Jeśli masz możliwość włożenia tylko jednej karty to polski numer nie będzie aktywny kiedy wyjmiesz kartę.

Czyli tak jak jest przez Ciebie opisane. Tylko potwierdzam


Ostatnio edytowany przez Abcn, 28 Wrz 2017 09:39, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 28 Wrz 2017 10:04 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
@kleyo , dodam do potwierdzenia @kubasmen
wyjściem z dylematu (oprócz dualsim) jest przełożenie polskiej karty do drugiego telefonu, np malej starej nokii .
Poza tym świat VoIP i komunikatorów typu whatsapp, viber itd , ale to już zależy co dana osoba/grupa potrzebuje i może i tp

(Pozwoliłem sobie odpiąć od tamtego starego posta i zrobić nowy temat )
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Wrz 2017 10:18 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Istnieją też aplikacje pozwalające mieć kartę SIM wirtualnie, ale nie pamiętam jak to konkretnie działało
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 28 Wrz 2017 10:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
podepne sie ;)
jakie macie rozwiazania gdy jestescie w "egzotycznym" kraju by dzwonic wewnatrz tego kraju jak i do Polski?
ostatnio bedac w Macedonii sms od NJU minuta rozmowy z PL 4,94PLN - sporo ludzi w Skopje kupowalo Lycamobile
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Wrz 2017 10:58 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
@correos na lotnisku w NYO przy drzwiach od strony wylotów leży duży karton z darmowymi starterami Lycamobile

Edit: na każdym starterze jest 15 SEK, ale można ich wziąć ile się chce. Nie ma nigdzie informacji ile można za to wydzwonić niestety
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 28 Wrz 2017 11:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Tylko Lycamobile nie jest od taniego roamingu a od tanich rozmów zagranicznych. Stąd w Macedonii wypada mieć kartę macedońską. Pamiętam, że w WAW w swoim czasie można było dostać karty Lyca z różnych państw. Macedonii wśród nich na pewno nie było. Ale w Szwecji jest więcej ludzi z Macedonii niż w Polsce.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 29 Wrz 2017 20:54, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 28 Wrz 2017 11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
@pabien
bedac w Macedonii polaczenia z numerami w PL wygladaja calkiem niezle w Lycamobile
choc pewnie niejeden forumowicz znajdzie tanszy wariant
Załącznik:
lyca.JPG
lyca.JPG [ 45.4 KiB | Obejrzany 7311 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Wrz 2017 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 240
Kilometry: 423 012
niebieski
Tak, jak napisał @kubasmen najwygodniejsze jest posiadanie telefonu na dwie karty. ALE trzeba uważać by ich później nie pomylić :)
Najlepiej od razu ustawić zagraniczną kartę jako domyślną, żeby później nie musieć za każdym razem jej wybierać.
Miałem tak ostatnio na Ukrainie - kupiłem żonie lokalną kartę z dużą ilością MB do Internetu, bo tak miało być taniej,
co nie przeszkodziło jej połączyć się z Internetem korzystając z polskiej karty ("pomyliłam się"). Na szczęście szybko się zorientowała ale i tak efekt = ponad 200 zł na rachunku za minute czy dwie korzystania z Netu...

@kleyo
A zalety lokalnej karty? jak dla mnie:
1. Dostęp do Internetu - nie wszędzie jest darmowe wifi,
2. Tańsze lub darmowe rozmowy lokalne,
3. Tańsze lub czasami darmowe rozmowy do Polski (np Vodafone Red na Ukrainie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Wrz 2017 11:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
OK, ale to są stawki kiedy masz macedońską kartę to co pisałem Lyca jest do rozmów miedzynarodowych. (edit: to jest rozwinięcie postu będącego komentarzem do informacji o starterach w NYO) Jeśli używasz polskiej karty to wygląda tak:

Załączniki:
Zrzut ekranu 2017-09-28 11.29.07.png
Zrzut ekranu 2017-09-28 11.29.07.png [ 81 KiB | Obejrzany 7288 razy ]


Ostatnio edytowany przez pabien, 28 Wrz 2017 11:45, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 28 Wrz 2017 11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
@pabien
nie zrozumielismy sie
napisalem, ze na lotnsiku w Skopje sporo pasazerow zakupowalo tam karte Lycamobile i bylo to dobre rozwiazanie
ja szukam dla siebie czegos co moglbym uzywac np Dubaju, Fezie, Istambule by nie zakupowac na miejscu kazdorazowo jakies karty sim
i nie martwic sie o sufitowe koszty

co do uzywania polskiej karty Lyca w Macedonii masz racje makabra
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 28 Wrz 2017 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
@correos W takim razie atrakcyjna może być oferta ukraińskiego Kyivstar. (już o tym pisałem w innym wątku)

Kyivstar ma ofertę ryczałtową na dzień. Stawka za 100 MB wynosi 35 UAH (5 ZŁ) np w Emiratach i Maroku oraz 60 UAH

Korzystałem podczas pobytu w Turcji. Co ciekawe działało również trzeciego dnia, kiedy już nie miałem 35 UAH

Podobnie ryczałtowo rozliczanie są paczki minut i SMS-ów.

Poniżej link z mapką i listą krajów
http://business.kyivstar.ua/en/kr-620/mm/roaming/

Z tego co widziałem podobne oferty mają operatorzy rosyjscy, ale tam trudniej pojechać i trudniej kupić kartę.
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 28 Wrz 2017 12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 594
Loty: 180
Kilometry: 222 599
srebrny
poza UE najlepiej mieć drugiego np starego smaartfona
tam wrzucamy lokalną kartę, podłączamy powerbanka, udostępniamy sobie net i można na swoim polskim telefonie korzystać z neta a lokalnie dzwonić z karty danego kraju
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 28 Wrz 2017 12:15 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
W krajach poza UE zawsze korzystam z EGO jako drugiej karty, towarzysze podróży również.
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 28 Wrz 2017 12:22 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
telefony sa po 49 59 zl- kupujesz takiego na swoja karte sim ,a do smarta dajesz lokalna sim.

lub jeszcze lepiej nagrywasz wiadomosc " prosze dzwonic na moj numer na aplikacje viber" i po problemie. wyciagasz swoja karte,dajesz lokalna i kto chce to zadzwoni na vibera.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 28 Wrz 2017 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 594
Loty: 180
Kilometry: 222 599
srebrny
z nagrywaniem wiadomości na pocztę to trzeba uważać
najlepiej zrobić to w kraju i wyłączyć telefon
jeśli zrobisz to za granicą trzeba ustawić bezwarunkowe przekazywanie na pocztę
inaczej może się zdarzyć że zapłacisz podwójnie za to że ktoś usłyszy pocztę - rozmowa przychodząca +wychodząca
w UE tego problemu z pocztą nie ma
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 28 Wrz 2017 12:28 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Kłóciłbym się z niektórymi opiniami co do tego, co robić "najlepiej"- "najlepiej" to mieć jednak dualSIM i kupować najkorzystniejszą lokalną ofertę. Albo mieć jakiś superhiper służbowy plan z rozmowami i danymi na całym świecie bez ograniczeń ;)

Wiadomo, jak jest z dualSIM- oferta ograniczona, ale mentalność producentów smartfonów się zmienia :D Są również perełki, które miały to od zawsze, bez łaski, na europejski rynek. Kto ma wiedzieć, ten wie ;) A kto raz spróbował wygody dualSIM w podróży...

Cała reszta opcji to półśrodki- jeden lepszy, drugi gorszy.
Nosić drugi, stary smartfon z powerbankiem- wolałbym już autentycznie wyjąć polski numer.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 28 Wrz 2017 13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Ja zazwyczaj po prostu przekładam polską kartę do starego samsunga, który nie ma nawet kolorowego wyświetlacza. Trzyma za to z tydzień i to jest wystarczające. A do smartfona warto kupić kartę na miejscu. Z dual simów z kolei fajny jest Xiaomi Redmi - oczywiście przede wszystkim jako telefon na co dzień. Jest wydajny i ma dużą baterię.
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 04 Paź 2017 18:09 

Rejestracja: 10 Maj 2011
Posty: 137
Od niedawna me sie najbardziej sprawdza router mifi podpiety do powerbanka z lokalna karta sim plus aktywne wifi-calling w Orange. Mozna dzwonic i odbierac polaczenia ze swojego numeru bez dodatkowych kosztow.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
1955845624 lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 14 Mar 2019 20:11 

Rejestracja: 30 Kwi 2017
Posty: 8
Czy ktoś może potwierdzić, że na lotnisku w Skopje kupię kartę sim Lycamobile? Z tego co wyczytałem są one za darmo ale chyba tylko zamawiane online. correos wyżej napisał że widział jak inni kupowali na lotnisku, wiec chciałbym potwierdzić tę informację i będę wdzięczny za pomoc. Vip kosztuje aż 499 MKD więc to spory wydatek...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group