Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 02 Gru 2022 11:58 

Rejestracja: 27 Sie 2021
Posty: 180
karamuczo napisał(a):
Jak podeszlibyście do tego problemu?

Idźcie na terapię, będzie prościej i chyba lepiej, niż pytanie jakichś randomowych ludzi w internecie, co macie zrobić ze swoim życiem.
Równie dobrze, możesz walnąć tutaj jakąś ankietę ;)
_________________
Forum niedyskusyjne...
Góra
 Profil Relacje PM off
LPojez lubi ten post.
LPojez uważa post za pomocny.
 
      
Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel
City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum
#42 PostWysłany: 02 Gru 2022 12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4831
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
zagraj nikczemnie :D

zapros na nastepny wypad tescia :) sprawdzisz czy to rodzinne
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 02 Gru 2022 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1592
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
DAD napisał(a):
Natomiast wyśmiewanie się z kogoś kto popełnia jakieś błędy językowe jest strasznie prymitywne. Mam wrażenie że to jakaś nasza polaków domena.

Polaków
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
Ancyna uważa post za pomocny.
 
      
#44 PostWysłany: 02 Gru 2022 12:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 706
Loty: 168
Kilometry: 322 179
złoty
Tak żem czuł :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 02 Gru 2022 13:06 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8593
złoty
@DAD
Cytuj:
Natomiast wyśmiewanie się z kogoś kto popełnia jakieś błędy językowe jest strasznie prymitywne

Moim zdaniem strasznie prymitywne to jest pisanie z błędami w języku ojczystym.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#46 PostWysłany: 02 Gru 2022 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2236
złoty
DAD napisał(a):
Natomiast wyśmiewanie się z kogoś kto popełnia jakieś błędy językowe jest strasznie prymitywne.

Gdyby tylko był jakis sposób żeby tych błędów uniknąć pisząc w internecie... a nie czekaj.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 02 Gru 2022 13:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2019
Posty: 22
Loty: 39
Kilometry: 42 630
Kolego, jako że ją kochasz, to mogę polecić tylko jedno: wizyta u terapeuty par.

Terapeuta par nie jest cudotwórcą, ale pomoże wyciągnąć z Was te wszystkie problemy które macie wobec siebie. Będzie trudno, ale oczyszczająco i w długoterminowym okresie owocnie.

Wtedy okazałoby się, czy to podróże są problemem, czy też może cokolwiek innego. Wspominasz o tym, że mówi, że zarabia 1,5x więcej od Ciebie. Może to nie podróże są problemem, a pieniądze? Albo to, że obraca się w tradycjonalistycznym otoczeniu gdzie jest fiksacja na punkcie mężczyzny jako karmiciela? Może koleżanki chwalą się, że ich mąż jest taki-owaki, a ona ciągle myśli, że zarabiasz mniej (czyli problem z samooceną)? Jest cała masa czynników które warto byłoby przeanalizować.

Cytuj:
Próbuję ją przekonać że naprawdę nic złego tam się nie dzieje - umożliwiłem śledzenie mojego telefonu w iOS przez gps i powiedziałem żę mogę nawet jakąś kamerę nasobną ze sobą w podróżach nosić by w każdej chwili mogła zobaczyć gdzie jestem,

W ten sposób ustępujesz pola w swojej przestrzeni i takie zachowanie jest dobrym przyczynkiem do tego, że będzie próbowała jeszcze bardziej to pole Ci ograniczyć. To karmienie obsesji. Związek to współpraca i zrozumienie, a nie wyklucza to jasnych granic. Wyobraź sobie, że GPS sie zepsuł. I co teraz? Mogą pojawić się niesłuszne podejrzenia.

Nie zakładaj też, że jeżeli nie będzie chciała pójść do terapeuty to znaczy, że Cie nie kocha. Otworzenie się przed kimś to trudne doświadczenie. Z drugiej strony sam będziesz musiał sobie odpowiedzieć na pytanie, czy samo uczucie do danej osoby jest wystarczające do tego, by jakość Twojego życia była niższa od takiej, jaką chciałbyś mieć.
_________________
Image Image


Ostatnio edytowany przez LPojez, 02 Gru 2022 13:34, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 02 Gru 2022 13:33 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
QbaqBA napisał(a):
A wyjazdy z teściową zamiast żony? Skoro kamerka nie pomaga...


Ja czasem zabieram teściową i żonę. Polecam! ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 02 Gru 2022 13:42 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7936
HON fly4free
Po długich narzekaniach z mojej strony stwierdziła że gdziekolwiek wyjść z domu na dłużej niż dwie godziny mogę co najwyżej raz w miesiącu - czy to będzie wyjście do teatru na sztukę trwającą więcej niż dwie godziny, czy na koncert, czy też podróż całodniową.

Kopnij ją w d.... Całkiem serio Ci radzę.
Góra
 Profil Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.
 
      
#50 PostWysłany: 02 Gru 2022 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4516
złoty
Łatwo się udzela rad jak się nie jest zainteresowanym, napisał, że bardzo kocha żonę, pewnie w drugą stronę już tak wesoło nie jest, więc od razu jest w gorszej pozycji, będzie ciężko to rozwiązać
Góra
 Profil Relacje PM off
LPojez lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 02 Gru 2022 14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 706
Loty: 168
Kilometry: 322 179
złoty
@Hose @boots
Zerknąłem tylko pobieżnie na Wasze wpisy na tym forum. Zjadanie liter, pisanie nazw własnych z małej litery, pomijanie polskich znaków, błędy stylistyczne, interpunkcyjne i... ortograficzne (sic!), to właśnie znalazłem na pierwszych stronach opcji szukaj pod Waszym nickiem.
Darujcie więc sobie takie mądrości. Może ja niepotrzebnie napisałem że to prymitywne i poczuliście się urażeni, nie zmienia to faktu że nie jest to eleganckie zachowanie. Mądrzej jest wskazać na błąd, niż go wyśmiewać.

Zostawiam tutaj cytat z jednej historii. Jest całkiem mądry, dający do myślenia.

"„Pewnego dnia mój szkolny kolega przyszedł do szkoły z nowym, super zegarkiem, którego zapragnąłem.
Ukradłem go więc, zwyczajnie wyjąłem z jego kieszeni.
Niedługo potem kolega zauważył, że jego zegarek zaginął i natychmiast poskarżył się naszemu nauczycielowi, czyli Panu.
Wówczas zwrócił się Pan do klasy, mówiąc: „Zegarek tego ucznia został dziś skradziony podczas zajęć. Kto go ukradł, proszę go zwrócić.”

Nie zwróciłem go wtedy, nie chciałem tego zrobić.

Wówczas zamknął Pan drzwi i powiedział nam wszystkim, żebyśmy wstali i stanęli w kręgu.

Zamierzał Pan przeszukać nasze kieszenie, jedną po drugiej, po kolei, aż zegarek zostanie znaleziony.

Dodatkowo jeszcze kazał nam Pan zamknąć oczy, ponieważ życzy Pan sobie odnaleźć zegarek tylko wtedy, gdy wszyscy będziemy mieli zamknięte oczy.
Tak też uczyniliśmy.

Chodził Pan od kieszeni do kieszeni, od ucznia do ucznia a kiedy przeszukiwał Pan moją kieszeń i znalazł zegarek, wyjął go Pan i mimo to, kontynuował Pan przeszukiwanie wszystkich kieszeni, a kiedy Pan skończył, powiedział Pan: „Otwórzcie oczy. Zegarek się odnalazł. ”

Nikomu Pan o tym nie powiedział. Nigdy więcej Pan o tym nie wspomniał. Nigdy też nikt się nie dowiedział, kto ukradł zegarek.

Tego dnia na zawsze ocalił Pan moją godność."

Pozdrawiam i nie kontynuujmy już tej przepychanki, bo jak widać każdemu przytrafiają się błędy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#52 PostWysłany: 02 Gru 2022 14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
karamuczo napisał(a):
Nie trolling. Po prostu systemy śledzenia myślałem by dodać by nie mieć przed żoną nic do ukrycia w podróżach. Ostatecznie tylko gps został a możliwość dodania kamerki tylko takiej by ona mogła zobaczyć, gdzie jestem, nie do streamingu online, nie przekonała jej więc kamerki nie kupiłem, jednak nie miałbym problemu z zastosowaniem takowej.


Człowieku - o czym ty mówisz ?!

Takie urządzenia kontrolujące to się daje więźniom w systemie półotwartym, a nie mężowi/partnerowi.

Więc zdecyduj się - albo trollujesz i ciągniesz to dalej - ale wtedy musisz podnieść poprzeczkę i np. napisać, że do łazienki wychodzisz wyłącznie bez telefonu, a piwo możesz wypić po uzyskaniu pisemnego zezwolenia raz w tygodniu 1 sztuka 0,33.

A jeżeli to co piszesz to twoje życie to wymiksuj się z tego jak najszybciej, bo powiedzieć, że jest to chory układ to nic nie powiedzieć.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 02 Gru 2022 14:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Moja propozycja, powiedz ok siedzę w domu, ale raz dwa razy w tygodniu obkup się w dobre whisky i cygara, ale tak byś ledwo mógł to unieść, jakieś przekąski, może też trochę jakiegoś koksu z Kolumbii lub innego marokańskiego produktu roślinnego, kup parę tali kart i regularnie zapraszaj kolegów na pokerka. A jeżeli nie masz kolegów to spokojnie powinieneś znaleźć nawet tutaj parę osób zainteresowanych, przyczyniając się do integrowania środowiska tego forum.

Gwarantuje, że żona się ucieszy jak zmienisz te zainteresowania z powrotem na podróże, albo i sama Cię będzie namawiać, a i pewnie też uszczęśliwisz parę osób.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 02 Gru 2022 14:39 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8593
złoty
@DAD
Cytuj:
@boots
Zerknąłem tylko pobieżnie na Wasze wpisy na tym forum. Zjadanie liter, pisanie nazw własnych z małej litery, pomijanie polskich znaków, błędy stylistyczne, interpunkcyjne i... ortograficzne (sic!), to właśnie znalazłem na pierwszych stronach opcji szukaj pod Waszym nickiem.

Będę bardzo wdzięczny za wskazanie moich błędów - uczyć się człowiek powinien przez całe życie.
Góra
 Profil Relacje PM off
snooka lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 02 Gru 2022 14:57 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 64
LPojez napisał(a):
Terapeuta par nie jest cudotwórcą, ale pomoże wyciągnąć z Was te wszystkie problemy które macie wobec siebie. Będzie trudno, ale oczyszczająco i w długoterminowym okresie owocnie.

Wtedy okazałoby się, czy to podróże są problemem, czy też może cokolwiek innego.


Można na początek spróbować mediatora, żeby dojść do sedna problemu, szybciej niż terapia, taniej niż rozwód.

Natomiast tak, o ile żona nie uderzyła się w głowę i dlatego nagle po kilku latach związku przestała jej odpowiadać ta sytuacja, to pewnie jest coś więcej. Możesz zawsze zgodzić się na jej warunki na miesiąc czy dwa, żeby przekonać się czy wtedy będzie między wami lepiej czy jednak okaże się, że nadal cos nie gra.

Nie mówię, że to taka sama sytuacja, bo za mało tu szczegółów, ale mam w rodzinie parę, która z boku wygląda podobnie czyli 'wredna' żona, niezadowolna, że mąż ma hobby. A patrząc z jej perspektywy mąż ma mnóstwo zapału, pomysłów, budżetu i energii na realizowanie swojej pasji, natomiast na jej głowie zostaje odpowiedzialność za dom i całą resztę i faktycznie dużo czasu spędza na serialach, bo na niewiele więcej ma siłę.
I wcale nie biorę w tym wypadku żadnej strony, bo uważam, że jak dwoje dorosłych ludzi decyduje się na związek to dwoje jest odpowiedzialnych za to, żeby się dogadać, a nie tylko wymagać, ale tak.. perspektywy też są dwie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 02 Gru 2022 14:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 417
Kilometry: 786 538
srebrny
Aron napisał(a):
A jeżeli nie masz kolegów to spokojnie powinieneś znaleźć nawet tutaj parę osób zainteresowanych, przyczyniając się do integrowania środowiska tego forum.
.


Jako dobra koleżanka z forum przylecę gdziekolwiek @karamuczo mieszkasz. W pokera idzie mi słabo, ale chętnie pogadam, zjem, wypiję, zapalę. Ktoś jeszcze chętny, żeby pomóc koledze?;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#57 PostWysłany: 02 Gru 2022 15:01 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 981
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
@elwirka

Ja chętnie, poza tym znam dobrego adwokata od rozwodów :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#58 PostWysłany: 02 Gru 2022 15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2019
Posty: 22
Loty: 39
Kilometry: 42 630
Antimatter napisał(a):
Można na początek spróbować mediatora, żeby dojść do sedna problemu, szybciej niż terapia, taniej niż rozwód.

Pomysł ciekawy, ale moim zdaniem ma zasadniczą wadę:
Mediator jest dobry wtedy, gdy dwie strony wiedzą czego chcą, siedzą na swoich stanowiskach i chcą uzyskać kompromis.
Tutaj mamy sytuacje, gdzie żadna ze stron nie ma wypracowanego stanowiska. Bo żona nie mówi "rozwodzę się" a mąż - "nie rezygnuję z podróży". Oboje się wyprobowują. Próbują znaleźć wspólny grunt. Czy terapeuta będzie droższy od mediatora? Wątpię.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 02 Gru 2022 15:38 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2276
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
LPojez napisał(a):
[...]
Próbują znaleźć wspólny grunt. Czy terapeuta będzie droższy od mediatora? Wątpię.
[...]


No mediator to chyba krótszy proces niż terapia która pewnie potrawa w konsekwencji pewnie będzie droższa ale może i przyniesie więcej korzyści.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 02 Gru 2022 16:07 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1614
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Nie ma przypadków, są tylko znaki. Coś się kroi ;)

Jest to już trzecia społeczności internetowa, której jestem członkiem i która w nieodległych przedziałach czasowych rozmawia o tematach damsko-męskich. Dobrze, że nie w dziale szukam taniego lotu/noclegu/ towarzysza podróży :lol:


Ostatnio edytowany przez wersus79, 02 Gru 2022 16:08, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group