Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Mar 2011 20:07 

Rejestracja: 24 Lut 2010
Posty: 145
Miedzynarodowe karty dla studentów ISIC oraz dla nauczycieli ITIC oraz dla mlodych IYTC daja pewne znizki na swiecie,
jedank trzeba sprawdzic gdzie i ile, jest szansa to zrobic na stronie
http://www.isic.org/ a dokladniej http://www.isic.org/student-discounts/d ... dwide.html pod „advanced search” wybieramy rodzaj karty np ISIC students card albo ITIC International Teacher Card albo IYTC Youth Card i szukamy w danej miejscowosci w danym kraju gdzie i na co sa znizki na te karty (muzea, przejazdy, hotele, bary itd.) w Madrycie wg tego co patrzylem sa jakies znizki na pewne linie autobusowe na przyklad, jest tez do tego mapa. Karty ISIC studenckie oraz nauczycielskie ITIC mozna nabyc w biurach podrozy np http://www.almatur.pl/ Rynek Gł 27 Kraków,infolinia Almatur tel.801500005 potrzebne zdjecie i kilkadziesiat zl. Karta daje takze ubezpieczenie podrózne, najlepiej ja kupowac na pocz. roku akadem i jest wazna przez caly rok akademicki + jeszcze do Nowego Roku.

Z praktyki jednak dla nauczycieli jest zanacznie mniej znizek niz dla studentów, karta ta moze kosztowac 69zl wiec nie zawsze sie oplaca ja kupowac, zwlaszca jak ktos juz ma potrzebne mu ubezpieczenie. Poza tym w niektórych miastach z tego co sprawdzalem jest bardzo duzo znizek np Praga, Budapeszt, a np w Moskwie jest niewiele, w europie zachodnie tak srednio zalezy gdzie. To sie moze zmieniac i tae dane podane na stronie moga byc nie zawsze aktualne, wiec dla pewnosci lepiej jeszcze zagladnac na strone danego muzeum, czy przewoznika czy takie znizki np sa. Wg tego to dla Polski i miast tez sa wykazy znizek i gdzie nawet na mapie, oraz ze sa znizki 10% na przeloty LOTem na liniach krajowych, nie sprawdzalem ale slyszalem ze cos takiego bylo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN
Boże Ciało w Nowym Jorku za 3673 PLN. Loty z Berlina i noclegi w hotelu Boże Ciało w Nowym Jorku za 3673 PLN. Loty z Berlina i noclegi w hotelu
#2 PostWysłany: 02 Kwi 2011 13:22 

Rejestracja: 02 Lip 2010
Posty: 44
posiadam tę kartę, rok temu miałem nieprzyjemną sytuację w PKP, otóż okazało się, że ta legitymacja nie uprawnia do przejazdów ulgowych w naszym PKP i musiałem dopłacać do normalnego biletu, także trzeba uważać...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Kwi 2011 17:46 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 1
Ależ to jest oczywiste. Legitymacja ISIC jest potwierdzeniem międzynarodowym bycia studentem. Oznacza to, że ze zniżek w znacznej większości możesz korzystać tylko poza granicami naszego kraju. W Polsce zaś jedynym dokumentem potwierdzającym status studenta jest polska legitymacja studencka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Maj 2011 19:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2010
Posty: 112
ITIC działa w Barcelonie - darmowy wstęp do niektórych muzeów (również Casa Mila!), dostaje się gratisowy bilet z napisem profesor :))
Oczywiście wiele razy spotkałam się z odmową, ale zawsze warto pytać i okazywać legitymację - tak weszłam również ze zniżką do mniejszej Piramidy w Gizie, choć sprzedawca biletów podobno nie słyszał nigdy o takich legitymacjach.
_________________
Image
o naszych wyjazdach - Pacynkowe podróże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Maj 2011 21:46 

Rejestracja: 24 Mar 2011
Posty: 122
nie wiem czy nadal aktualne, ale jeszcze nie tak dawno międzynarodowa legitymacja studencka (a więc m.in. ISIC) dawała w Tunezji prawo bezpłatnego wejścia do wszelkich muzeów itp. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Maj 2011 20:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2010
Posty: 120
Ja w zeszłym roku zwiedzałam za darmo w Atenach Muzeum Acropolu a także Delfy i to wszystko na normalną legitymację studencką.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 18 Sie 2011 00:33 

Rejestracja: 11 Sie 2011
Posty: 44
Loty: 36
Kilometry: 78 687
Orientujecie się może czy ISIC daje zniżki na przejazdy komunikacją miejską w Rydze i Wilnie?
_________________
Zapraszam na mojego bloga, w którym opisuje swoje różne podróże. :)

194 kraje

Aktualnie opisany wyjazd do Pragi, na Born To Be Wild, Pangaea, a teraz relacja z Serbii, a później z Rygi (;
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 18 Sie 2011 01:33 

Rejestracja: 16 Sie 2011
Posty: 9
Jeżeli chodzi o Rygę to tutaj masz spis zniżek oferowanych przez radę miasta:
http://etalons.rigassatiksme.lv/en/appl ... y_council/

Nic nie piszą o zagranicznych studentach, więc wydaje mi się, że karta ISIC tu nie pomoże - ale jeżeli w praktyce jest inaczej to bardzo przepraszam za wprowadzenie w błąd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 18 Sie 2011 06:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2011
Posty: 175
na Litwie akceptują ISIC w komunikacji kolejowej, więc prawdopodobnie poza nią również będą ją akceptować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group