Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Przez USA w marcu
#1 PostWysłany: 18 Maj 2014 11:31 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 6
Witam

Zamierzam ze znajomymi udać się do USA. Temat jest dość odległy, mam kilka pytań w związku z tym, ale może wpierw nakreślę krótko co zamierzamy.
Zaznaczam, że mimo iż od paru dni czytam w internecie wiele na ten temat to jestem zupełnym laikiem jeśli chodzi o Stany nigdy tam nie byłem. Do tego mój Angielski jest na poziomie A2.

Do rzeczy:
21 marca 2015 jest event w Las Vegas i to jest sztywny termin chcemy tam dolecieć.
Później 27,28,29 marca również sztywna data jest drugi event w Miami.
Pomiędzy jest kilka dni wolnych i wymyśliłem, że moglibyśmy ten czas wykorzystać wynajmując samochód i przejeżdżając z miejsca na miejsce wynajętym w Las Vegas samochodem i zwróconym w Miami.

Dodatkowymi atrakcjami które do tej pory wymyśliłem po drodze (są to dodatki, więc nic na tej liście nie jest sztywne):

-Tama Hoovera
-Wielki Kanion
-Horseshoe bend
-Disneyworld Floryda (chodzi o to główne z zamkiem z intro Disneya, jeśli się mylę poprawcie mnie)


Pytania :

1. Czytałem, że za wynajmowany samochód mimo rezerwacji przez internet trzeba uiścić opłatę na miejscu kartą. Czy w PL mogę wyrobić kartę którą bd mógł doładować i zapłacić ? Ewentualnie proszę o jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu bądź podsunięcie alternatywy.

2. Najstarszy kolega kończy 25 lat 8 marca 2015r. a samochód mam zamiar wynająć 22 marca, czy to może przeszkadzać ? Jaka jest różnica jeśli nie mamy 25 lat ?

3. Czy ceny biletów do Disneyworld różnią się na miejscu i przez internet ? Albo np grupowe ? Jak najlepiej Je nabyć?

4. Czy miejsca które podałem w dodatkowych atrakcjach są osiągalne jeśli chodzi o dojazd samochodem, parking, zwiedzanie ?

5. Czy na tej trasie Las Vegas - Miami odradzili któreś z w/w, polecilibyście jakieś inne atrakcje?

6. Kiedy optymalnie zacząć rozglądać się za biletami żeby nie przepłacić a znów za nie mrozić gotówki i skąd z europy najlepiej polecieć do Vegas ?(rozważam też loty z przesiadkami)


Póki co to chyba by było na tyle. Będę w przyszłości też chciał skonsultować dokładniej kilka innych kwestii związanych z przelotami, kosztorysem, hotelami itp.
Jeśli jest to możliwe i mnie tutaj nie zbanujecie za ciągłe pytania ;p Chciałbym aby temat nie był sztywny, chętnie posłucham wszelkich opinii, sugestii, doświadczeń zarówno tych technicznych jak i związanych z waszymi przeżyciami :)

Acha... póki co teoretycznie jest nas 4 osoby, ale nie wszyscy są pewni na 100% zatem możliwe, że będziemy rozważali opcję aby ktoś dołączył się do nas. Chciałbym też podczas podróży pisać dziennik i po powrocie jeśli będą chętni będę również tutaj mógł zamieścić relację.

Czekam na długi wątek i zaznaczam jeszcze raz WSZELKIE SUGESTIE mile widziane :)
(no może oprócz, 'odpuść sobie' lub 'nie uda Ci się' :D )
Pozdrawiam !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Przez USA w marcu
#2 PostWysłany: 18 Maj 2014 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
Z LV do Miami jest ponad 4000 km, czyli z grubsza ok. 40 godz samej jazdy + postoje, tankowania, ewentualny zapas. Dużo czasu stracicie na sam przejazd, a jeśli nie macie punktów obowiązkowych po drodze do zobaczenia to może warto rozważyć inny sposób przemieszczenia się (samolot)?

Wypożyczenie samochodu w Vegas, a zwrot w Miami możne oznaczać b. dużą dopłatę za one-way. Są stany i wypożyczalnie, które nie pobierają za to dodatkowej opłaty, ale jeśli dobrze pamiętam tyczy się to głównie zachodnich stanów i mniejszych odległości. Także to jest pierwsza rzecz, którą bym sprawdziła jeśli jednak zdecydujecie się wynajmować samochód na takiej trasie.

Bez karty kredytowej może być problem z wypożyczeniem. Nie wiem czy jest opcja wypożyczenia bez karty, tu też musiałbyś sprawdzić warunki w wypożyczalni.

Jeśli choć 1 osoba będzie maiła skończone 25 lat to wiek nie powinien być problemem, ale to musiałby być główny kierowca. Jeśli chcecie dodatkowych kierowców trzeba byłoby dopytać o warunki dla młodszej osoby. Jeśli będzie taka opcja to ubezpieczenie może być drogie. A z kolei 1 kierowca na 4000 km to dość męcząca sprawa dla tego kierowcy:]

Jeśli chodzi o atrakcje w szeroko pojętych okolicach Vegas to polecam (w takiej właśnie kolejności):
1. Wielki Kanion - ja byłam na West Rim, niejako z konieczności (government shutdown), wrażenia super
2. Park Zion (mega malowniczo)
3. Kanion Antylopy
4. Tama Hoovera - spoko, ale to raczej traktowałabym przy okazji (jeśli będziecie jechać z LV do Wielkiego Kanionu to jest po drodze)
Z dojazdami i parkingami w tych miejscach raczej nie ma problemu.

Także ja bym rozważyła jednak opcję wypożyczenie samochodu w Vegas, zwiedzanie "w okolicach", zwrot w Vegas, przelot do Miami. Standardowe, regularne ceny na tej trasie to 500-600 zł + ew. bagaż (zależne od linii).

Co do tego kiedy wypatrywać promocji to zasadzie możesz już zacząć:) A od jesieni już tak konkretnie. Do Vegas nie wiem czy się coś trafi, prędzej Los Angeles, San Francisco lub San Diego. Wtedy też możecie rozważyć opcje przelotu tam, wypożyczenia auta i zwrotu w Vegas. Jest szansa, że w takiej opcji nie byłoby dopłaty za one-way.
Tyle, że jeśli daty są sztywne to może się nic nie trafić w promocji... A wtedy najlepszą opcją jest chyba przelot na wschodnie wybrzeże (z Polski za ok. 1800 powinno się coś znaleźć) i później loty wewnątrz USA.
Góra
 Profil Relacje PM off
bartexbufu lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Przez USA w marcu
#3 PostWysłany: 18 Maj 2014 13:59 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 6
Po pierwsze bardzo dziękuję za odpowiedź :)

Nie pomyślałem, żeby tak to zrealizować, ale może faktycznie warto. Koszty w samochodzie dzielą się na 4 osoby to też przemawiało za. Analogicznie można przemieszczać się po Florydzie do np Disney World. Rozumiem jednak teraz, że to nie takie proste jestem wdzięczny za wskazówki.
Jest jedna kwestia która przemawia za przejazdem, nie widziałem nigdy Stanów i pewnie szybko się tam nie wybiorę a zapewne przejechanie ich wszerz, obserwacja tamtejszego otoczenia, przyrody, zabudowań byłoby fajnym przeżyciem tak czy siak zobaczymy.

Co do miejsc które Pani poleciła na zdjęciach śliczne :)

Jeśli chodzi o samochód będę szukał informacji o karcie kredytowej, wieku, ubezpieczeniu i one-way.
Mimo to mocniej zastanowię się nad przelotem, bo przecież też mogę zacząć szukać go z przelotami z i do europy.

Chciałbym mniej więcej podać znajomym kwotę na jaką powinni się nastawiać żeby nie było rozczarowań i czas na przygotowanie budżetu dlatego przy wolnej niedzieli zaglądam tutaj :)

Zapraszam innych uczestników do tematu każda opinia/sugestia mile widziana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Przez USA w marcu
#4 PostWysłany: 18 Maj 2014 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 992
Loty: 29
Kilometry: 37 728
niebieski
Sprawdziłem one-way na Hertzu

Image

Wychodzi około 900 USD (19.03-27.03)

Kod:
Odbiór czw, 19 mar, 2015 w 10:00
Zwrot pią, 27 mar, 2015 w 10:00
Punkt odbioru Las Vegas McCarran International Airport
Wyświetl szczegóły…
Punkt zwrotu Miami International Airport
Wyświetl szczegóły…
Zniżki: Brak członkostwa w programach
Informacje o przyjeździe: Brak informacji o przyjeździe.
Twój samochód
[Zmień]

Premium, PCAR
Nissan Maxima lub podobny

Więcej informacji
Forma płatności Zapłać w punkcie wynajmu
Przewidywana kwota do zapłaty zawiera

    1 Tydzień
    1 Dodatkowy dzień

Stawka zawiera

    Pokrycie kosztów za opłaty za korzystanie z zasobów portu lotniczego
    Wkład własny na wypadek uszkodzenia/straty pojazdu
    Podatek oraz pozostałe opłatę
    Uzupełnienie ubezpieczenia od odpowiedzialności
    Zwrot podatku drogowego
    Opłata za przygotowanie kontraktu / Oplata za obiekt kontraktowy
    Usługa podstawienia pojazdu nie dostępna poza godzinami otwarcia
    Nielimitowane Wliczone darmowe mile

Stawka nie zawiera

    Indywidualne ubezpieczenie wypadkowe / Ubezpieczenie majątku osobistego
    PREMIUM EMERGENCY ROADSIDE SERVICE
    Fuel
    Opłata za dodatkowego kierowcę

    Podsuma za wynajem
    886.32 USD

    Przewidywana kwota do zapłaty
    886.32 USD



Myślę, że za paliwo też dojdzie jakieś 400USD, więc łącznie pewnie zejdzie z 1300 - 1500 USD / wynajem

Co do samolotów to już teraz jest ~700 PLN (bez rejestrowanego)

Image

a będzie pewnie jeszcze taniej
Przykładowy lot w październiku

Image
_________________
Pytania o Gdańsk/trójmiasto? Śmiało, spróbuję pomóc.
Góra
 Profil Relacje PM off
bartexbufu lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Przez USA w marcu
#5 PostWysłany: 18 Maj 2014 15:08 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 6
Dzięki !
Macieqx napisał(a):
Myślę, że za paliwo też dojdzie jakieś 400USD, więc łącznie pewnie zejdzie z 1300 - 1500 USD / wynajem

Za paliwo w Stanach wychodzi około 100USD za 1000 km ?

Ogólnie nie tak dużo jeśli nie dochodzą do tego jakieś dodatkowe ubezpieczenia itd. tylko jest to już całkowita cena.

-Czy ta cena z czasem skracania się odległości do wynajęcia również będzie rosła jak bilety lotnicze ?
-Czy raczej nie powinna się aż tak zmienić ?
-Czy po rezerwacji przez internet konkretnej ceny na miejscu może okazać się inna ?
-Czy na trasie znajdują się płatne drogi ?
-Jeśli wypożyczy znajomy samochód to Ja go nie będę mógł prowadzić ?
-jak myślicie w jednym samochodzie 4 rejestrowane bagaże + 4 podręczne, da radę ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Przez USA w marcu
#6 PostWysłany: 18 Maj 2014 15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
Cena jest za samochód sedan (jeśli dobrze widzę;>), a przy 4 osobach nie wiem czy nie będzie za mały. My na 5 osób wzięliśmy 7-os Grand Caravan i był "akuratny". W 6 byłoby ciasno, a 7 osób nie weszłoby na pewno. Bagaże zajmują dużo miejsca. Także sprawdzając sedany patrzcie koniecznie na pojemność bagażnika, żeby później nie wyszło, że trzeba będzie wieźć 20 kg walizkę na kolanach przez 4000 km;)

W dodatku to cena z tylko podstawowym ubezpieczeniem i 1 kierowcą. Kolejny kierowca podnosi koszty (dopłaca się za każdą kolejną osobę, która będzie uprawniona do prowadzenia), szczególnie kierowca poniżej 25 r.ż.

Także sądzę, że cena ok. 1000USD to raczej cena minimalna przy optymistycznych założeniach.

Tutaj możesz oszacować koszty paliwa:
http://www.gasbuddy.com/Trip_Calculator.aspx
Ale załóż, że samochód z takim jak Wasze obłożeniem będzie palił więcej.

Nie wiem czy na tej trasie są płatne drogi - na zachodzie nigdzie nie trafiliśmy, ale na wschodnim wybrzeżu już trochę bramek było.

EDIT: Cena na pewno rośnie niedługo przed planowaną datą wypożyczenia, dlatego na pewno warto wcześniej się za tym rozejrzeć. Ale nie wiem ile wcześniej rośnie, aż tak nie sprawdzałam. Ale Ty możesz teraz na bliższy termin sprawdzać przez jakiś czas ceny to jakieś rozeznanie będziesz miał.

Cena w rezerwacji jest raczej stała. Dodatkowo przy zwrocie można dopłacić ewentualnie za paliwo (tu też trzeba doczytać warunki wypożyczalni - przeważnie należy oddać z pełnym bakiem i to wystarcza, ale czasami doliczają za "dotankowanie" do pełna u siebie w niekorzystnych cenach).
Po drugie, mogą doliczyć za ewentualne usterki. Mogą też później ściągnąć sobie za to (i za np. mandaty) z karty, dlatego też nie wiem czy się da wypożyczyć bez karty. Ważne jest, żeby obejrzeć samochód i wszelkie usterki czy nawet obtarcia zgłosić przy wypożyczeniu i ew. zrobić zdjęcia, aby w razie czego nie potraktowali, że to Wasza wina.

Ogólnie przejechanie przez Stany wszerz to IMO b. fajna opcja, ale my zrezygnowaliśmy, bo byliśmy ograniczeni czasowo + koszty wyszły większe niż przy lotach (z pełnym ubezpieczeniem, na 5 osób, 2 kierowców - obaj powyżej 25 r.ż.).

P.S. Nie pisz proszę do mnie per pani, bo się wtedy czuję taaak staro;) Nie wiem ile masz lat, ale mogę być w sumie niewiele starsza:)
Góra
 Profil Relacje PM off
bartexbufu lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Przez USA w marcu
#7 PostWysłany: 18 Maj 2014 18:35 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 6
juliaka napisał(a):
P.S. Nie pisz proszę do mnie per pani, bo się wtedy czuję taaak staro;) Nie wiem ile masz lat, ale mogę być w sumie niewiele starsza:)

Ok Panienko Julio ;p

juliaka napisał(a):
Cena jest za samochód sedan (jeśli dobrze widzę;>), a przy 4 osobach nie wiem czy nie będzie za mały. My na 5 osób wzięliśmy 7-os Grand Caravan i był "akuratny". W 6 byłoby ciasno, a 7 osób nie weszłoby na pewno. Bagaże zajmują dużo miejsca. Także sprawdzając sedany patrzcie koniecznie na pojemność bagażnika, żeby później nie wyszło, że trzeba będzie wieźć 20 kg walizkę na kolanach przez 4000 km;)

Ile Kobiet było w tych 5 osobach ;p Mężczyźni nie pakują tak dużo ;p

Nie no śmieje się, rozumiem powagę sytuacji.

Reasumując, nie wiem czy wybierzemy samolot czy samochód wszystko będzie zależało od sumy cen. Jeśli będą zbliżone myślę, że wybierzemy samochód. Z tego względu, że przy okazji będzie można dużo zobaczyć. Czasu od 22 do 27 myślę, że jest wystarczająco.

Interesuje mnie też kwestia zakupu biletów do i z USA, wyczytałem, że najlepiej szukać z Frankfurtu. Nie wiem czy to reguła. Będę śledził na bieżąco. Resztę rezerwacji będę dokonywał dopiero po zakupie biletów.

Dzisiaj już uciekam, ale będę czekał na kolejne wypowiedzi, wskazówki odnośnie tych i innych aspektów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Przez USA w marcu
#8 PostWysłany: 18 Maj 2014 20:58 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
Benzynę w Stanach możesz na okrągło liczyć 3 PLN / litr, przybliżenie minimalne, ale za to łatwo się liczy.

Znajomy jechał kiedyś z Utah do Południowej Karoliny, generalnie niezbyt ciekawe i odradza. Poza tym liczyłbym nie tylko koszty ale i czas. Może wypowie się ktoś kto zjeździł środkowe stany.

Nie wiem gdzie "wyczytałeś", że najtaniej jest z Frankfurtu. Sprawdzałem to wczesną wiosną dla kierunku który mnie interesował i wcale nie było najtaniej. Z KTW wyszło taniej, drogo było też LHR.

Atrakcje na Florydzie - zdecydowanie polecam Everglades i Kennedy Space Center. Dla fanów motoryzacji - Daytona Speedway.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
bartexbufu lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group