Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Sty 2018 11:49 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
Za cashless:

"Dyrektywa PSD II, której przepisy zaczynają obowiązywać już 13 stycznia, nie pozwala na pobieranie od użytkowników większości kart prowizji za płatność bezgotówkową

Jeżeli płacicie kartami za zakupy w sklepach internetowych z elektroniką albo kiedykolwiek kupowaliście w ten sposób w sieci bilet na samolot, zapewne zetknęliście się z sytuacją, gdy za przyjemność skorzystania z karty zażądano od Was dodatkowej prowizji. W branży płatniczej określana jest ona mianem surcharge i z założenia ma służyć pokryciu kosztów ponoszonych przez sklep czy usługodawcę z tytułu obsługi transakcji bezgotówkowej....."

Czy to oznacza, że np. w takim easyjet powinna zniknąć 2% opłata za płatność kartą kredytową?
Co z prowizjami na poczcie, doładowaniami elektronicznych portfeli?
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 12 Sty 2018 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2017
Posty: 194
Zbanowany
Ale przecież na Poczcie Polskiej nie ma już od dawna prowizji za płatność kartą. W sumie nigdy nie było, tylko "płatność kartą" była po prostu wypłatą środków przez terminal. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Sty 2018 12:33 

@Gleba3 - chyba zbyt wyrywkowo przeczytałeś artykuł, na który się powołujesz. Jest tam wszystko dokładnie wyjaśnione: https://www.cashless.pl/wiadomosci/praw ... -jedno-ale

W Polsce sytuacja wydaje się być dość problematyczna. Zgodnie z tym co zostało napisane:

Cytuj:
Wejście w życie przepisów dyrektywy PSD II wiąże się z jeszcze jednym ciekawym zagadnieniem. Formalnie zaczynają one obowiązywać 13 stycznia, ale polski ustawodawca nie zdążył jeszcze implementować ich do prawodawstwa krajowego.

(...)

Do tego czasu klienci nie będą mogli powołać się na dyrektywę wobec sprzedawcy.

Góra
 PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Sty 2018 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
W UK ban na dodatkowe oplaty za platnosc karta kredytowa ma obowiazywac od jutra. Oczywiscie wiekszosc tanich lini lotniczych ma oplaty administracyjne, a nie oplaty za karte, wiec nic sie nie zmieni. Inni przewoznicy czy biura podrozy zapewne podwyzsza nieznacznie ceny albo tez stworza oplaty administracyjne.

Czytalam gdzies, ze Just Eat mialo oplate 50p za platnosc karta (w ogole), a teraz zrobilo oplate 50p dla wszystkich, niezaleznie od formy platnosci. Wiec mozna sie spodziewac, ze inni sprzedawcy tez powymyslaja cos.

Dzis jest ostatnia okazja by zarobic punkty czy mile za platnosci podatkow w HRMC, od jutra nie akceptuja KK. Niektorzy przedplacaja podatki, zeby tylko zarobic ekstra punkty/mile. Ja bede ubozsza o jakies 120tys punktow Hiltona rocznie po zmianach.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Sty 2018 13:59 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
Dobrze typowałem EasyJet - już nie ma rozróżnienia przy płatności kartą kredytową i debetową:
Załącznik:
Easyjet.JPG
Easyjet.JPG [ 47.53 KiB | Obejrzany 5636 razy ]


Zrobiłem sobie symulację, niezależnie jaką kartę się wybierze - cena nie zmienia się. Ale nie wiem jak to się ma do sytuacji przed zmianą? Czy ceny wtedy były niższe, czy takie same jak teraz?
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Sty 2018 15:29 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
Niestety szkoda, że nie dotyczy to sklepów stacjonarnych/bankomatów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Sty 2018 16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
:o A to jakieś sklepy stacjonarne w PL doliczają dodatkową opłatę przy płatności kartą? Bankomatów naliczających dodatkową kasę też w PL nie spotkałem...
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Sty 2018 19:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 780
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
Są takie sklepy, przykładowo x-kom do e-płatności dolicza 0,75% od wartości rachunku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Sty 2018 19:58 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
Tomek Zien napisał(a):
:o A to jakieś sklepy stacjonarne w PL doliczają dodatkową opłatę przy płatności kartą? Bankomatów naliczających dodatkową kasę też w PL nie spotkałem...

A to bardziej o zagranicę mi chodziło, bo tam jest to na porządku dziennym. U nas rzeczywiście jest to niespotykane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 12 Sty 2018 20:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Kalispell napisał(a):
Są takie sklepy, przykładowo x-kom do e-płatności dolicza 0,75% od wartości rachunku.

O stacjonarnych kolega wspominał ?
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group